kolayharita.com

Konu, 'Bölgeler' kısmında bmutlu tarafından paylaşıldı.

1. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Eh hadi hayirli olsun diyelim, biraz erken ama olsun :) Arkadaslarin özellikle Cipura bölgelerini isaretliyceginden eminim :)

2. faik

faik

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    450 gr Kızılkanat
    Emeği geçen herkese teşekkürler...

3. simendifer

simendifer Sennur

Mutlu ben de üye oldum ve senden onay bekliyorum bilgin olsun... Yalnız orada işaretleri çoğaltmak mümkün olabilecek mi ? Bir bilgim olmadığından soruyorum... Çünkü dünya kadar balık var... İzmarit listede yoktu mesela :eek: İzmarit izmarit... :p

4. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    vaww emeği geçen tüm herkese teşekkürler.Artık tüm gün balık avlak yeri aramak yok desenize :) hemmen üye olıyım bari. :)

5. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    kolayharita.com 'da bazı avlak bölgelerini işaretlicektim fakat beceremedim, bu konuda ne yapmam gerekiyor?

6. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    malesef suan kimse işaretleyemiyor sayfada prob. varmıs yakında duselmesini umuyoruz selamlar

7. Sevgili Onur'un ikinci mesajı

Tekrar merhaba,

Bir süredir Google altyapısında yapılan güncellemeler nedeniyle teknik sıkıntılar yaşamaktaydık. Örneğin, haritalar üzerinde işaretleme yapılamamaktaydı. Şu anda sitenin temel fonksiyonları eskisi gibi işler hale gelmiştir.

Haritaları kendi sitenizde yayınlama imkanınız da çok yakında olacak. Bu konuda size elimizden gelen yardımı yapacağız.

Hoşçakalın,

Onur Mat

8. simendifer

simendifer Sennur

Evet bu çok güzel haber, sonunda kolay harita işlevsellik kazanmış durumda. Sadece siteye adapte edilecek demektir. Yalnız bundan önce herkesi, Mutlu arkadaşımızın oluşturduğu harita için www.kolayharita.com adresinden üye olmaya davet ediyorum. Yoksa buraya harita aktarmamızın bir anlamı kalmayacak arkadaşlar ;) Hepimiz üye olup işaretlemeleri yapmalıyız. Siteye girdikten sonra, harita araması yapılacak yere "balikavi" yazıyor ve o haritaya üye oluyorsunuz. Sonra mutlu arkadaşımızın onayı ile o haritanın paylaşımcılarından biri oluyorsunuz. Hepimize kolay gelsin, bu harita çok işimize yarayacak arkadaşlar :p

Bu arada unutmadan,

İç sular için işaretleme yapacak arkadaşlar, işaretleyeceğiniz avlakların sirkülerde yasaklanmamış olmasına dikkat etmenizi rica edeceğiz. Bunun dışında avı tamamen yasak olan türler için de işaretleme yapılmaması oldukça önemli bir konudur. Lütfen işaretleme yaparken sirküleri bir gözden geçirelim... Şimdiden teşekkürler,

9. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    hayırlı olsun 5 tane ıldıra işaret koydum zaman oldukca eklicem

Son düzenleme: 16 Ağustos 2006
  10. simendifer

simendifer Sennur

Mutlu, haritaya bazı işaretler konulmuş ama ben uzun bir süre uğraşmama rağmen nasıl işaret koyacağımı bulamadım... Rica etsem anlatabilir misin ?

11. aymaviolsa

aymaviolsa

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan
    abi süper bi düşünce ve güç birligi. bende ankara ile ilgili elklemeler yapacagım inşallah. şimdi üye oluyom..

12. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    internet bozuk oldugu için gun içinde yazamadım kusurabakmayın işaretlemek istediginiz yeri iyice sonuna kadar zoomlayın sonra baslık ekleyin bu mecburi, alt kısmdan bir balık secin ( kısmızı baloncuk mercan gibi) , acıklama ve resim ekleyebilirsiniz haritada noktayı tıklayınca baloncuk cıkıcak alt kısımdan kayıt derseniz nokta kayıt eder selamlar

13. aymaviolsa

aymaviolsa

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan
    üyelik tamamdır ama ankara civarında işaretlenmiş biyer bulamadım. ilk avımda da işareti koyacagım;)

14. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    bi iki güzel yer işaretleyecem amma herkes doluşmasın yaw :)

15. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda

valla 5 en gusel yeri işaretledim daha da işaretlicem bilgi paylaşmak içindir:D

16. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    işaretlemeleri bekliyorum arkdaslar uye olmayan arkadaslarda uye olabilir 1 kişi sadece isaretleme yapmış

17. simendifer

simendifer Sennur

Mutlu, ben hala işaretleme yapmayı beceremiyorum biliyor musun ? :eek: Dün yine denedim olmadı. Bir türlü yapamadım şu işi.

Bu arada, haritamız anasayfaya konulacak yakında. Aslında taslak hazırdı ama admin apar topar askere gidince, yerleştiremedik. Hali hazırda bekliyor. Yılbaşı-kurban bayramı arası izne gelecekmiş, o zaman anasayfada yerini alacak sanıyorum...

18. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    cok gusel olucak sevgili sennur bence ama o gune kadar harita uzerinde yapacagımız işaretlemelerle farklı bolgelerden cıkıcak olan arkdaslara yardımcı olucagını dusunuyorum işaretleme için kolayharita.com login olduktan sonra mousla bir yeri tıklayınca yeni işaret eklenmiş oluyor

19. Matchbox

Matchbox

Mutlu tam GPS kooardinatlarını vermeden veya kerteriz belirtmeden bu işaretleminin bir işe yaracağını zannetmiyorum....

Son düzenleme: 8 Aralık 2006
  20. simendifer

simendifer Sennur

Serkan, biz de zaten tam koordinat verilen yeri nasıl bulacağız ki :D:D 12 - 25 -11 verilen bir koordinatı nasıl bulacağız mesela ? Sadece mekan belirlemek yeterli, sen haritaya baktın mı ?

Emirgan'da 10-11-15 koordinatında izmarit var mı diyeceğiz ? :) Hadiii işin yoksa ara :) Biz tekne avcısı değiliz ki, avlağa gidip kıyıdan olta atacağız. Senin için geçerli olabilir belki ;) Ama o koordinatları da yine tekneciler verebilir, bizler değil...