KÖPRÜKÖY Turna Avı

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında bayduman tarafından paylaşıldı.

1. bayduman

bayduman

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 Kilo
    Tuncer kardeşimle Cumartesi Gece 24.00 buluşup yola koyulduk.
    Yaklaşık 2 Saatlik Bir yolculuktan sonra Köprüköy Kum ocakları mıntıkasına geldik.Ben İlk defa gidiyordum Oraya. Gece Karanlıkta arabadan inip yerimizi seçmeye çalıştık.Daha sonra biraz uyuduk.Sabah 5:30 da avımıza başladık...
    Akşam gittiğimiz yeri beğenmedik ve yer değiştirdik saat 7:30 da kum ocaklarının orda başka bire yerde ava başladık.Ava başlamadan önce güzel bir kahvaltı yaptık.Tuncer kardeşim Yarım saat uğraşı sonunda güzel bir turnayı tam tuttu derken (kepçenin olmayışından) kaçırdı.Biraz orada avlandık ama nafile elde var sıfır.Daha sonra yer değiştirme kararı aldık.Köprüköy içinde(hemen çıkışta) sağa ayrılan bir tarla yolunu takip ederek yaklaşık 2 km ilerleyip gözümüze kestirdiğimiz bir yerde durduk saat 10 olmuştu.Karnımız acıktı Tuncer kardeşim İkinci kahvaltımızı hazırlarken ben ve yeğenimle botu şişirdik.Botlan gözümüzün kestirdiği yere kadar açılıp başladık at-çeke Tuncer kardeşim yanlış hatırlamıyorsam 10 dakka sonra ilk turnayı yakaladı.Saat ikiye kadar 4 tane boyları 35 ile 50 cm arasında idi.Biraz botta geyik yaptık ve sigaralarımızı içtik.Sonra tekrar başladık ava.Günün en güzel anı başladı sonunda Olta birden çok ağırlaştı ilk önce bir yere takıldı zannettik makina cır cır ötmeye başladı,sonra büyük bir balık olduğunu anladık,tuncer kardeşimle oltalarımızı değiştirmiştik,heyacanla oltayı sarmaya başladım biraz acele ettiğimi sonrada anladım.balık yaklaştığı sırada oltanın kamışı kırıldı,büyük bir heyecana kapıldık,hemen ipi elimizle çekmeye başladık(Tuncer kardeşim misina yerine ip kullanır) Sonunda kepçesiz O canavarı yakaladık.tam iki kiloluk bir canavar.Havalarda uçuyorduk çak çak lar yapıyorduk.Çocuklar gibi bağırıyorduk.Kıyıdaki insanlar bizi izliyorlardı.Bir an utandık ama sonra Gurula balığa bakıp kahkahalar attık.Daha sonra 2 tane daha orta boy turna yakaladık.4 tanede kaçırdık.Saat 4 Gibi Közde sucuklarımızı yedik Son bir tur daha atacaktıkki tarlanın sahibi gelip arabamızı tarlasından çıkarmamızı istedi. Bizde saygı gösterip olur dedik(Adam haklı tarlasını yola çevirmiş insanlarımız)Bu durum karşısında Toplanıp eve dönmeye karar verdik.Saat 17:00 Gibi Son bir bardak çayımızı içip evimizin yolunu yorgun ve mutlu bir şekilde döndük.

Sadece şunu söylemek isterim:
    Güzel Bir avdı ama kalabalık olsaydık daha zevkli olurdu.
    Herkese sevgiler Güzel avlar diliyorum.

2. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    bayduman avınız anladığım kadarıyla iyi ğeçmiş belki bizde bu hafta k. köy yaparız tahmin ediyorumki bu pazar köprü köye iğne atsan yere düşmez eğer çok kalabalık olursa kapuluya veya büyük cumalıya döne biliriz

3. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Bayduman, sizin gittiğiniz o hafta- belki bilginiz vardır- bizde cumartesiden Köprüköye gidecektik. Ancak meterolojiye aldandık, abant ve akçakocaya gittik. yoğun sis vardı, gözümüzü açamadık. dönünce burda damla düşmemiş olduğunu öğrendik. hala deli oluyorum hatırladıkça. çadır, takım, herşey tamamdı. Tuncer beylede konuşmuştuk. daha kalabalık ve keyifli olacaktı. Kısmet... Neyse bu pazar günübirlik niyetimiz var yine. Siz plan yaptınız mı?

4. umitkrc

umitkrc

biz plan yaptık :) gidin artık :) gidin boy boy resimlerinizi gönderin yolunuz acık olsun bizim burda sis yok yağmur yok güneş var var da var balık var enginar var :)

5. simendifer

simendifer Sennur

Taktı enginara :D

6. bayduman

bayduman

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 Kilo
    Malesef Bu hafta bir yere gidemiyecek durumdayım.
    İşlerimden dolayı.
    Gitmeyi çok isterdim.
    Balığa gidip döndüğüm zaman kafamın içindeki bütün düşüncelerin boşaldığını hissediyorum.Keşke bu haftada gidebilseydim.Ama maalesef Şimdiden hafta sonunun iş planı hazır.

Ava gidecek bütün arkadaşlara bol şanslar ve iyi eğlenceler dilerim.
    Pazartesi Hikayelerinizi dinlerim artık.
    Sevgiler-Saygılar

7. cara

cara

Favori Kamış:
    turna ve sazan için kullanılan hemen hemen bütün takımlar.
    En İyi Avı:
    ferdi olarak turna 54cm.
    Selam dostlar

Gece dolunay olduğunda turna yakalayan varmı arkadaşlar benim yakaladığımdan değil sadece merat çünki dolunay olan gecelerin sabahlarında pek balık alamıyorumda.