Köprüköy ve Sulubük'de Amatör Av Serbest

Konu, 'Tebliğler' kısmında Numan tarafından paylaşıldı.

1. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Bir daha konu açılmaması için başka başlık açtım.

Merhaba son nokta olaraktan şunu söylüyorum.

Köprüköy ve Sulubük'de av kesinlikle serbest avlanma yasağı yok.

Kapulukaya Barajında her tür avlılık yasak. Köprüköy, Sulubük ve Kapulukaya'da Ağ, Elektrikli - Benzinli Motor, Bot, Yüzmek kesinlikle yasak.

Teyit ettiğim yer; 0 318 515 29 03 Bölge Jandarması

2. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    numan geçen pazar günü köprüköy de motorlu tekneler vardı her hangi bir kişi ( görevli)uyarmadı nasıl yasak bu.

3. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    ayrıca motorsuz botdamı yasak

4. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Ercan Abi ben biraz önce aradım işte bu mesajı yazmadan önce aslında öncesinde Tarım Bakanlığından bilgi aldım ama Pasha abi yinede güvenmemek lazım dedi. Sonra bende bölge jandarmayı aradım. Tüm havzada tekne ve bot elektrikli ve akaryakıtlı yasak dedi sebebini sordum aşırı dip akıntı var bu yüzden düşerek boğulmalar çok oluyor dedi.

Demek denetimden kaçanlar. Ben onayı aldım Astsubay ile görüştüm dedim bakın bir sıkıntı olması geleceğiz sizin isminizi verelim o benim ismimi aldı dedi uygulama olursa ben gelirim hemde tanışırız. Tamam o zaman dedim :D:D

5. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Numan tebrikler :) Tuttuğunu koparıyorsun :) Hepimiz adına teşekkür ederim :)

6. Pasha

Pasha

Favori Kamış:
    Sadece olta
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum o kadar çok ki
    Merhabalar

Sevgili Numan Kardeşim

1km kareden büyük sularda avlanma yasagı yoksa ve içme suyu amaçlı rezerv olarak ayrılmamışsa tekne sokmama kimse engel olamaz bu benim sirkülerde yazan yasal hakkım bunu engellemek isteyeni yada ceza yazmaya kalkışanı kişisel hürriyetimi ve yasal haklarımı kullanmama engel olduğu için dava ederim.
    Yani oradaki jandarma yetkilisinin keyfi yasak koymak ve uygulamak yetkisi yok lütfen işlerimizi o bölgede yaptırım gücü olanların ve yasa uygulayıcıların kendi kafalarına göre yorumlarına göre davranmalarına izin vermeyelim ve buna göz yummayalım yoksa bu gün canım istemiyor heryer yasak gibi uygulamalarla karşılaşırız.

7. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    atilla abiye katılıyorum,kişiye özel yasak olmaz.adamlar tutturabildiğine iş yapıyor ,15 gün önce sülübük te bir arkadaşın 3 m lik gümüş ağını jandarma almış,
    -bu seferlik ceza kesmiyorum,deyip bizimkini keklemiş resmen.
    yasaları bilip hakkımızı koruyalım,jandarma boğulmalar oluyo diye bot ve tekneyi kafasına göre yasaklayamaz,

8. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Doğru çok doğru ama şuda bir gerçekki hakkımızı ne kadar aramayı biliyoruz. Bir insanın hakkını araması ve uyguladığı yöntemde sistemi sarsmamalı mesela en ufak örnek olaraktan KKGM Uzman benim Köprüköy ve Sulubük konusundaki sorularım üzerine "Bu nasıl çıktı ortaya ya bir deli bir kuyuya taş attı kırk akıllı çıkarttamadı yasak falan yok bizede fakslar geldi." dedi yani açıp öğrenmektense bir dünya faks çektik çok kolay bir şekilde gerekli bilgiyi 5 dakikada Jandarmadan sonrasında KKGM'den alınabiliyormuş demek ki.

Sonuç olarak gelmek istediğim şu ki Atilla Abi Jandarma belki keyfi hareket ediyor. Bot almıyor böyle bir hakkı olmamasına rağmen ama herkesi kendi eğitimin ve bilincinle kıyaslama ben gözlerimle şahit oldum. Adam 2 kişilik bota 4 çocuk 2'de kendileri binmiş hiçbirinde canyeleği yok. Bu tip insanları eğitmek Jandarmanın işi değil ama ne yazık ki korumak jandarmanın işi.

Benim amcam Yargıtay C. Başsavcı Vekili idi. Ben hep böyle ufacık şeylerde davacı olacağım şöyle yapacağım derken. O olgunluyla haklısın davacı olursan kazanırsın ama bir dünya sıkıntı harçlar gel-gitler ifadeler birde yanına çektiğin sıkıntı sen işi gücü olan adamsın davalarda gezmek işi gücü olmayan adamların işi derdi ve ben ondan çok önemli birşey öğrendim. Konuşmanın binlerce dilekçeden çok daha etkili olduğunu.

Rastgele