köprüköy

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında hobbytime tarafından paylaşıldı.

1. hobbytime

hobbytime

Arkadaşlar köprüköyde akaryakıtla çalışan her türlü motorlarla avlanmak yasaklandı.
    bölgeyi kırıkkale jandarma alay komutanlığına bağlı cevre timleri kontrol ediyor
    ayrıca güzel bir haber daha;
    ağla avlanmak ve parakete de yasaklanmış durumda
    sezon dışı ve içi ayırtetmeden her türlü ağ yasaklanmış durumda
    bölgede kadife ve sazan satanlarla restaurant işletenlere kadar herkese ceza kesiliyor.motorla avlananalar ikaz ediliyor ikaza uyulmazsa tekne dahil herseye el konup1600 ytl ceza kesiliyor dolabında kadife ve sazan bulunduran lokantalara bile ceza yazılmış.
    öte yandan bunun üzücü bir yanı var kaman savcılı civarında hala tekneler cirit atıyor ve yasak oldugu halde sazangiller avlanıyor.dilerim benzer kontroller orada da yapılır

2. GÖKHAN

GÖKHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 55 cm istavrit 1.5 kilo
    anladığım kadarıyla jandarmanın yaptığı uygulama göz korkutma niteliğinde şu anda balık da satılıyor motorlarda halen suda ne yazıkki geçen hafta köprü köydeki balıkçıda 20 25 cm lik kelebekler gördüm 50 civarında adama kızdık ama nafile balıkları getiren kelebekleri almazsan öbür balıkları vermem diyerek tehdit etmiş adam mecbur kalmış almaya

3. aymaviolsa

aymaviolsa

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan
    arkadaşlar köprü köy ne tarafta nasıl gideriz. olta ile avlanmada bir yasak yok dimi anladıgım karadıyla??

4. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    ankara-gölbaşı-bala-karakeçiliye girmeden düz devam et-birkaç km sonra bir köprü göreceksin,köprüyü geç,sağdan müsait bir yerden suya inebilirsin.

kırıkkale tarafındanda gidebilirsin-bahşili-karakeçili istikametinden.

5. aymaviolsa

aymaviolsa

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan
    teşekkürler fatih bey.
    şimdi haritadan da buldum. ama ben kaman üzerinden kırşehire giderken o köprüden geçmiştim. ben o köprüyü "kesik köprü" olarak biliyordum. ama haritadan gördügüm kadarıyla kesik köprü hirfanlıya daha yakın.

6. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    rica ederim ne demek orhan kardeş,bu forumun amaçlarından biri bu,
    herkez bilgisini paylaşacak,yanlışlar düzelecek

rasgele............

7. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    orhan,batıkent in neresindesin.
    ben ilkyerleşim mah,altınbelde sitesindeyim.

8. aymaviolsa

aymaviolsa

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan
    ben modern kentteyim. balık işine yeni merak saldım. lisede falan giderdik ama uzun zamandır içimizde saklı tutmuşuz. şimdi bimden aldıgım 6 milyonluk olta ile antalyadak yat gezisinde tuttugumuz bir iki küçük balık bizi bu işe yönlendirdi tekrardan.
    şimdi orta yollu bir olta aldım. igneler kurşunlar falan. bir iki deneme yaptım göksuda. ama kesmedi. biraz tecrübe edinip işi yordamına göre de yapmak istiyorum nacizane. bakalım festivali falan kaçırmışız ama bundan sonra takipteyiz işe:D

9. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    güzel bir hobi edinmişsiniz,birde büyük balık yakalarsanız,daha vazgeçemezsin bu işten.
    rasgele..
    bakarsın bir gün birlikte takılırız....

10. aymaviolsa

aymaviolsa

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan
    inşallah gideriz fatih bey neden olmasın.
    anladıgım kadarıyla üyeler toplanıp gidiyorlar.
    bende pek heveslenyorum. ne güzel bi organizayon diye. inşallah diyelim.

11. jersey_06

jersey_06

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    turna 2.2 kg
    Orhan abi benim hikayede seninki gibi bi kaç kez balık tuttum ama suan acayip bi istek var içimde bende malzemeleri mi yeniledim evde hazır bekliyorum biris dese gidelim diye hazırım :) İnsallah hayırlısı olur...Saygılarımla.
    Bu arada mesafe olarak köprüköy nekadar uzaklıkta ankara ya bende gitmeyi planlıyorum suan orası baya iyi diyorlar ama yolu bulursam

12. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 7.4 kg , Turna 112 cm
    Bir köprüköy hastası olarak herkese merhaba..
    hemen hemen her fırsatımda köprüköye turna avlamak için giderim. geçenlerde çıkan 65 cm lik turna bi hayli tatmin etti beni. tabi bu balığıda kıyıdan tuttum.
    köprüköyü iyi bilmek lazım.. senenin çoğu zamanı coğrafi yapısı nedeniyle bol rüzgarlı ve esintili olur buna dikkat edin. çok rüzgarlı bir günde giderseniz işiniz bir hayli zorlaşacaktır... inşallah bir gün orada karşılaşmak dileğiyle, eğer bir organizasyon olursa (özellikle Tekne ile) katılmayı isterim. Herkese Rastgele.