Köprüköyde Yasak...!!!...

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında fender tarafından paylaşıldı.

1. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    ya arkadaşlar taktınız bir motora madem yasak madem zararlı su ürünleri neden barajlarda 50 hp motorlarla geziyor onların motorları zararsızmı vede sizler bir motorla uğraşıncayakadar gidipte göllere akan derelerdeki kol gibi bo..ları ve daha sayamayacağımız birsürü kimyasalve biyolojik vsvs maddeleri resimleyip sitelerde gazetelerde yayınlayında ellerinizden öpelim hah gerçek doğa dostu gerçek çevreci insanlar bunlar diyelim ve yaptıklarımızdan o zaman utanalım ama yok sadece bu sitede motoru olan arkadaşlara takacağız derseniz hiç birşey demem

2. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Aytekin selam.hayalet gibisin kardeş:D bir kayboluyorsun,bir görünüyorsun.geçen gün yakaladığın turna baya yakışmış yine kardeşime.haa bana gönderdiğin balıklar için ayrıca teşekkür,mangal tava karıştı ortalık evde, buradan da teşekkür edeyim dedim,,, eline koluna yüreğine sağlık kardeş.dediğimiz(bahsettiğimiz) yerden belli balıklar,mis gibi kokusu vardı yosun toprak kokusu yok;)

3. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    afiyet olsun abi lafımı olur:rolleyes:
    turnada artık sıkıntı vermeye başladı sezon açılsada şöyle kuzu gibi sazanlarıda fırında sebzeli yapsak yanında buuuz gibi içecekler falann abi canım sazan istedi yaaa:eek: :eek: :eek:

4. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    az kaldı Aytekin gün sayıyoruz sazana-defne yaprağı,karabiber,tuz,alüminyum folyo,direk közün içine...;) alacan tabağın içine sallayacan pişmiş sazanı kellesinden ilik gibi eti tabakta kılçık olduğu gibi dışarıda:D :D

5. erol hoca

erol hoca Erol

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    :(
    Arkadaşlar 'köprüköydeki yasak' konusu balık tariflerine dönüşmüş. Yani olay geyiğe sarmış. İmkanı olanın yapacağı hataların görülmezden gelinmesi gerektiği gibi bir anlayış çıkıyor ortaya artık. Çevreyi kirleten diğer insanlar örnek gösterilerek bahane uyduruluyor. sitede motoru olanlara niye takılsın. Siz sadece kendinizdemi motor var zannediyorsunuz. Uçmuşsunuz sanırım. Olay (benim için) düzeyli bir tartışma olmaktan çıktığı için artık bu konuya mesaj yazmayacağım. Sanırım bu söylediklerime de cevap gelecektir. ama yazdıklarınıza söyleyecek bir şeyim olamaz artık.
    Saygılarımla.

6. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    kardeşim herkes senin istediğin gibi mi düşünecek git sen düzeyli konuşmalarını başka yerde yap öyleise,geyikmiş falan nedir pardon anlamadım?balık tarifiymişde,uçmuşuzda,çevreyi kirletiyormuşuz,düzeyli bir tartışma ortamından çıkmışızda nedir derdin kardeş!!!söylediklerine diğer üyelerden cevap gelecekmişde vatandaşı terörize etme.biz demedik buradan senin gibi...hoop millet bak motor kullananlara karşı gelen biri var burada,yokmu forumda motor kullanan arkadaşlar,Erol ustaya cevap versin.vatandaşı üstümüze salmaya çalışıyorsun ama nafile kardeş.senin dediğin o yasaklar 18-50-100 grostonluk gemiler için geçerli,,,sinek vızıltısı motorlar için değil.4 hp-4 zamanlı bir motorun ayrı 500 gr yağ haznesi var.2 senedir kullanıyorum yağ 1 gram bile eksilmemiş.git sor soruştur,gözünle gör.burada atıp tutacağına.2 zamanlı motorlar için başka ben de senin söylediklerine katılırım.bizide öyle bir canavara dönüştürme çabasındasın ki anlamadım neden.sanki kirlendiğini bilsek göz göre göre oluk gibi yağ karışsa suya yaparmıyız yüreğimiz elverir mi.sen doğasever koruyucu biz(.....)öyle mi?hadi dersine biraz daha çalış sen.araştır daha baya,adam demiş sirkülerde belli bir büyüklükteki su havzasına şu kadar uzunluktan sonra kayık giremez.niye belli büyüklükteki su havzasından bahsediliyor hiç düşündün mü?

Son düzenleme: 4 Haziran 2007
  7. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar, KKGM'nin böyle bir yasağı olmamasına rağmen, Köprüköy jandarmada bununla ilgili bir yazı varmış. Bu valiliğin koyduğu bir yasak. Şimdi bilgi edinme biriminden, bu yazının bir örneğini isteyeceğim. Ulaştığında burada yayınlayacağım, bilginize... İşi doğru yerden öğrenelim, içimiz rahat etsin. Her işin bir kolayı var değil mi ? ;):)

8. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Biz Köprüköy Jandarma Karakolunu telefonla aradık.Bize ellerinde yazılı emir olduğunu ve sadece elektrikli motora izin verdiklerini söyledi..Bu konuda daha önce bilgi vermiştim sanırım ama tekrarlamam içap etti.Bir yasakla ilgili illa sirkü olacak diye bir kaide yok.Valiliğin yanı sıra ilçe yönetimleri bile böyle kararlar alabiliyor..İsterseniz Karakolu arayıp konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

9. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    tabiki akarsularımıza ve göllerimize akan kimyasalları, atıkları, pislikleri atanlara karşı mücadele edelim bunları önleyebilmek adına ne gerekiyorsa yapalım ama bize ilk başta düşen şeyin sirkülere uymak ve kirletmemek olduğunu düşünüyorum. yukarıda ki atıklar vs. nin yanında motorun suya bıraktığı yağ devede kulak misali kalıyor ama kirletmemek adına gerekiyorsa kullanmayacağız ve gerektiğine de inanıyorum. ayrıca siz kurallara uygun bir şekilde takmışsınız akülü motoru avlağınıza gidip demir atmışsınız ve başlamışsınız ava . sessiz sakin avlanırken birden bire bir motor çıkıyor ve vınnnnn diye yanınızdan geçiyor haydii artık uğraş dur balık yakalayacağım diye tabi beşik gibi sallanmakta cabası. neyse fazla uzatmamak lazım sirküler ne diyorsa o. onun haricinde yassakkkk biz ne dersek ne yapsak yassaakkkk.

10. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
  11. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    mevzuat.basbakanlik.gov.tr -İç su araçları yönetmeliği
    Resmi gazete tarihi 21.10.2006 / Resmi gazete sayısı 26326
    sadece kürekli ve yelkenliden bahsetmiyorlar...

12. erol hoca

erol hoca Erol

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    YÖNETMELİK

Ulaştırma Bakanlığından:

İÇ SU ARAÇLARI YÖNETMELİĞİ

BİRİNCİ BÖLÜM

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç

MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı; tabii ve suni göller, baraj gölleri, nehirler ve dalyan kanallarında seyir, can ve mal emniyetinin temini için iç su araçlarının tonilatolarının ölçüm, denetim ve muayene işlemlerini yapmak, iç su araçlarında çalışacak personele ait nitelikleri belirlemek, çevre emniyetine yönelik gerekli tedbirleri almak ve araç trafiğinin düzenlenmesi ve denetlenmesiyle ilgili usul ve esasları düzenlemektir.

:D :D :D :D

13. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşım boşuna uğraşma linkler verildi isteyen istediği gibi yorumlar ben uyuyorum sende uy uymayanlar kendileri bilir ben gördüğümde jandarma sende aynını yap bu konuyuda burada kapatalım iş balık boyu ölçmeye geldimi herkes cengaver oluyor iş iğneyi kendine batırmaya geldimi bahane arıyor.
    Benden sana tavsiye polemiğe girme görünce gerekeni yap.
    Saygılar iyi çalışmalar.

14. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    ne o cevap yazmayacaktın bu konuda ne oldu,baya da üzülmüştüm muhattap almayacağına.sen türkülerini söylemeye devam et.tabi ben de motorumla balık tutmaya:D :D :D :D :D

15. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Aynen osman abi sana katılıyorum

16. erol hoca

erol hoca Erol

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Osman bey kardeşim konu buralara sürüklendiği için gerçekten üzüldüm. Amacım sadece birlikte doğruları bulmaktı. Polemiğe girmek gibi bir niyetim yoktu. Tüm arkadaşlardan özür diliyorum. Bunun yanında bir çok arkadaşımızın sizin gibi duyarlı davranacağını ve jandarmayı arayacağını biliyorum artık. bu açıdan içim rahat. Esen kalın.

17. erol hoca

erol hoca Erol

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Seni muhatap alıp cevap yazmış değilim. senin cevap zannetiğin de senin mesajın ve verdiğin fakat içeriğini açıklamadığın linkin içeriğine ait yazılardır. Benim bir noktam bile yoktu. öyle olunca muhatap alınmadığın için üzülmeye devam edebilirsin.

18. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    arkadaşlar köprüköyün içme suyu olarak kullanıldığına dair bi yazı varmı bunuda bir açıklığa kavuştura bilirmiyiz...

19. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    sorma erol ışıtır karaları bağlayıp yas tutmaya devam ediyorum:D :D :D :D :D

*****bak memlekette neler oluyor Tunceli kocatepe'de haberleri açtım karakola saldırı 8 şehit 6 asker yaralı üzüntüm ondan

20. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    resmi gazete tarih 21.10.2006
    sayı 26326
    madde 29
    şıkkı b