Köprüköy'ün haritası var mı ???

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında mcaglar tarafından paylaşıldı.

1. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Arkadaşlar, abiler, ablalar...
    Hafta sonu arkadaşlarla bir köprüköy organizasyonu düzenlemeyi düşünüyoruz. Cumartesi gece saat 3:00 veya 4:00 gibi yola çıkacağız. (havanın ne kadar soğuk olabileceğini tahmin edebiliyoruz :D) Ama bir sorunumuz var daha önce hiç gitmedik :D bir keresinde BALA ya kadar gittik ve acil bir işimiz çıktı ve geri dönmek zorunda kaldık. Elinde köprüköyü güzel bir şekilde gösteren harita (ya da iyi bir anlatım da olur :) ) olan varsa gönderirlerse çok mutlu olurum. Şunu da belirtmeliyim ki ilk defa turna avlamaya gideceğim elimde her türlü malzemem var (kaşık, meps, rapala, sasi, çelik beden .. vs.) Ve kıyıdan olta atacağım, bunun için en müsait yerin köprüköy olduğunu duydum. Ne dersiniz gitsem acaba bu havada turna tutabilir miyim? ve nerede tutmalıyım? BALA yı 30 km kadar geçtikten sonra önümüze bir köprü çıkıyormuş !!! Kimi diyor köprüye girmeden sağa dön, kimi diyor sola dön :confused: Bu köprüköy tam olarak nerede :D (kıyıdan avlanacağımı tekrar hatırlatmak isterim). İnşallah organizasyonumuz gerçekleşir ve güzel resimlerle geri döneriz. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum... Rastgele

2. arda

arda

Favori Kamış:
    el oltası/kamış 2.10 alba
    En İyi Avı:
    3kg çipura
    Evet ya böyle bi harita varsa çok işimize yarar. Gitmek isteyipde gidemeyenler için çok yardımcı olur. Bu konuda bilgisi olanlardan rica ediyoruz. Saygılar

3. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    abicim köprüköy bu sezon gercekten güzel av verdi 3 kere gittim boş dönmedim:D evet baladan 35 km sonra hiç bir yere sapmadan direk gidiyorsun uzunca bir köprü cıkıyor karsına köprüyü geçtikten sonra sağ tarafta lokanta var ordanda inebilirsin suya ama lokantayı 200-300 metre gecitikten sonra tabelalar var köyleri gösteriyo oradan sağa gir ve yol 2 ye ayrılacak tekrar sağa girersen yol seni suya götürür bulması cok kolay okadas-r karışık bir yol değil bu ararlar pek verimli değil havaların soğuk olmasından ama denemeye değer bot vs olsaydı daha iyi olurdu şimdiden rastgelsin.......:D:D:D:D

4. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Arkadaşlar, abiler yardımlarınız için çok teşekkürler. Öğrenmek istediğim şeyin cevabını aldım. Herkese çok teşekkürler...

5. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 7.4 kg , Turna 112 cm
    çağlar abi bu gece ben gidiyorum köprüköye.. balık durumuna bakacam sana haber ederim. bende az yukaruda ç.emeç tarafında oturuorum.. cuma akşamı yazarım.. gidin yada gitmeyin diye.. turna ideal gibi geliyor.. ayrıca yarınnn oraya gidecek varsa beraber takılalım

6. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    ayrıcaaa şu köprüköyü de güzelce tarif edeyim :D hemen hemen her hafta giderim. bakın köprüyü geçince sağa girerseniz kızılırmağa girersiniz.. köpriye gelmedennn solda tarihieser bir köprü göreceksin işte onun sol taarafındaki kayaların arkası köprüköy...
    neyse uzun köprüye gelmeden soldan bi ok ile işaret var yol girer.. ordan sola gir.. sonra 100 metre git.. tarihi eser köprüye gelmiyosundaha... sola bir toprak yol daha girer hafif rampa.. o toprak yoldan 500 metre içeri girr. söğüt ağaçları gelecek karşına... ve önünde kocaman bir baraj... hemen söğüt ağaçlarının dibinden çalışş... barajın sağ tarafı tarihi eser köprüye giden bir kanyondur.. su cok cok derindir... oralar temizdir ama oralara gitmeee.... o taraftan turna alamassın ... . birde tarihi eser köprünün üzerinden geçip barajım diğer yakasında büyük kayaların yanında bi ağaç var oralarda güzeldir.. ben bu gece gidiyorum rapor vereceğim sana merak etme :D hepimize rastgele

7. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Köksal verdiğin bilgiler için çok teşekkürler ama şimdi benim kafam baya karıştı. Emrecan arkadaşım köprüyü geçtikten sonra sağa dön diyor, Köksal arkadaşımız da köprüye gelmeden sola dön diyor. Aynı yeri tarif ettiğinize emin misiniz :D Şu olaya bir açıklık getirelim ne dersiniz !!!

Son düzenleme: 16 Kasım 2006
  8. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    mehmet kardeşim,,
    iki arkadaşımızında tarif ettiği yerler birbirine çok yakın avlaklar,neticede ikiside kapulukaya barajının uzantısı.köksalın anlattığı yer daha geniş bir su havzası,emrecanın ki ise nispeten biraz daha dar bir alan,karşıdan karşıya yaklaşık 300 m falan.
    su yoluyla ikisinin arası 1km ancak gelir,kıyıdan avlanmak için sen emrecan ın tarifine gitsen daha iyi.

ancak bu mevsimde yumurtalı balık yakalama olasılığı büyük..biraz dikkat lütfen.
    çok iri ve karnı şişman balık yakalarsan bırak bence,,
    gerçi onlar genelde derinlere çekilip yatıyordur şu anda ,ama gelebilirde,belli olmaz.
    rasgele

9. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    Fatih slm.
    Yol tarifin ve hassatiyetin için teşekkür ederim.
    Arkadaşım o uzun köprüye gelince zaten insanların ne demek istediğini daha iyi anlarsın boşver sen git kafan karışmasın sana rastgele

10. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Çok teşekkürler Fatih abi ve Ercan abi. Yumurtalı balık tutarsan Salacağımdan emin olabilirsiniz.Tuttuğum ilk turna olsa bile (turnaya ilk kez gidiyorum, Henüz siftahım yok da :D )

11. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg

siftah edersin inşallah mehmet,turna avlamak gerçekten çok zevklidir.
    yanında kargaburnu pense bulundurmayı ihmal etme,aksi takdirde yakaladığın balıktan zokayı çıkarmak zor olacaktır.ya elini yaralarsın(öyle fazla hasar vermez) yada bırakman gereken küçük balıklara çok zarar verirsin.hatta öldürebilirsin.pense şart....
    gözün korkmasın,balığı yakalayınca kıyıya kepçe ile al,sonra alttan balığın solungaçlarına elini fazla sokmadan yakala,ordan yaklanınca fazla çırpınmaz ve ağzını açar,penseyle sasinin zokasını yakala ,balığı incitmeden çıkart.
    rasgele..

12. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Çok sağol Fatih abi tavsiyelerini dikkate alacağım... Saygılar

13. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    merhaba...
    çağlar abi umarım yola çıkmamıştırsın msjımı alırsın...
    öncelikle köprüköye gittim geldimm.. neticede 7 tane turna aldım. 4 tanesi 1 kg civarı.. yalnız size şu önerim var.. Bence gitmeyinn. neden derseniz benim gittiğim yeri size tarifte edemem bulamassınız desem ayıpmı olur bilemiycem :( ama gel gelelim yoğun yağış nedeniylee su felaket yükselmişş heryer su altında ırmak öyle bir taşmışkii düşünün tarihieser köprü su altında kalmış :(
    tarihi eser köprünün bu yazki su seviyesinde su 10 metreden daha ffazla yükselmiş desem hiç abartısız inanınnn.. barajın içinede girdim durum vasat barajın içinden balık alamadım çünki en sevdiğim bölgeler sular altında ağaçlar bile suyun içinde kalmış... bu durumda benim gittiğim yerler emrecanın tarif ettiği yerlere yakın yerler... su cok berrrak çok temiz mükkemmel ötesi yerler ama umarım bu gizli köşeleri bulursun.. bol bol gez bir yere bağlı kalma.. balık olnca belli oluyor.. insanlar 20 tane turna tuttuk diye seviniyordu yanlarına gittim ve minicik turnaları toplamışlar :(:( 6-7 tane bende öyle tuttum hepsini öpüp anne baba amca ve dedelerinin gelmesini söylereyerek geri saldım... 6-7 tane bölge değiştirmemin sonucu sadece benim durdugum yerde büyük turna alabildim. ama oraya ulaşmak içinde aracınızla bi hayli suların içinden gitmeniz lazım korkmayın araba batmıyor kum çamuru... ama gel gelelim ne ben yolu tarif edebilirim :( ne de siz bulabilirsiniz. Herkese Rastgele

14. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    yem olarak yazmayı unuttum.. en güzel sonuçç gündüz mebs akşam üzeri beyaz sasi..

ayrıca kücük bir de anımı anlatayım:) biraz iri kaşşık atıyorum iri turna tutabilmek için dün öğle saatleri.. kaşşığı çekerken zaten su çok berrak 1-2 metre yerlerin dibi gözüküyor o derece... kaşşıgın peşinden birşey geldi ot sandım ve kaşşığı çekmeyi durdudum çünki kaşşık 30 cm derinliğinde kenara geldi.. sonradan bir farkettim yaklaşık 45-50 cm civarı bir turna. :) tabi kaşşığı sudan cıkaramıyorum balık gidecek balık yere yavaşça inen kaşığa bakıyor ben balığa ... yerdeki kaşşığa burnuyla iki kere vurdu vurdu ve arkasına dönerek ok gibi fırlayarak gitti ne yazıkki içim cızzz etti ... daha sonra aradan 2 dakika geçti babam yanıma doğru geldi.. bu kez oltamda sasi takılıydı... oltamı tam çekerken babam yanıma geldi bu kez sasiyi yine sudan çıkartmadan kıyıda bekletiyordum ve durumuu babama anlatıyordum bir balık geldi kaşık yerde burnuyla iki kez vurdu ve gitti diye tam olayı anlatırken tabi gözler suda değil :) suyun içinde askıda duran sasiye aynı büyüklükte bir turna daha gelmiş :):):) ben babamla konuşurken elimdeki o titremeyle suya baktığımda turna saıyı kuyrugundan çekiştirmiş yine arkasını dönüp yavaş yavaş gidiyordu. başımdan kaynar sular döküldü o esnada.. dün yaşananlar ve mekan bir harikaydı...

15. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Son düzenleme: 19 Kasım 2006
  16. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    Mehmet abiii nerdesin haberini bekliyorum gidiyorum dedin 1 haftadır yoksun :( ne yaptın ne tuttun yazarsan sevinirim bu hafta yine gitmeyi düşünüyorum ben köprüköye.. bakalım geçen hafta 10 tane tuttum 3 ü kücük die bıraktım elde var 7 sen beni geçebildinmi.. ?

Son düzenleme: 23 Kasım 2006
  17. Spider

Spider Mert Eren

hakkaten ben de merak ettim
    Mehmet ???? tuttun mu?

18. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Arkadaşlar malesef geçen hafta gidemedim. Arabası olan arkadaşımın Acilen Samsun'a gitmesi gerekti, hayırlı bir iş için ;) Onun için tam kesin olmamakla beraber programımızı bu hafta sonuna kaydırdık. İnşallah bir aksilik olmaz da gideriz. Bir şey yazamadım kusura bakmayın. Organizasyonu yapıp ondan sonra yazarım diye düşünüyordum ama yakalandım galiba :D Bu arada Köksal kardeş sen ne zaman gitmeyi planlıyorsun köprüköye ???

19. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    bu hafta sonu çalışıyorum.. hafta içi bir gün izin almayı düşünüyorum o gün gideceğim.. eğer bu hafta içi gidemessem diğer hafta sonu kesinlikle oradayım.. hafta içi haberleşelim gerekirse orada buluşuruz..