körfezde buradan avlanmak yasak mı???

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında serkanp tarafından paylaşıldı.

1. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA

arkadaşlar ben bostanlıda oturuyorum, her zaman foça yada çeşme tarafına gitme fırsatım olmuyor, körfezde bostanlı iskelenin az ilerisindeki derenin denize döküldüğü yer ile mavişehire yakın balıkçı barınağının ilerisindeki derenin denize döküldüğü yer buralarda avlanmak yasak mı ayrıca balık olur mu avlanan arkadaşlar varsa cevap yazarlarsa sevinirim, özellikle levrek avlamak istiyorum.

2. simendifer

simendifer Sennur

37/2 nolu sirküler / BEŞİNCİ BÖLÜM
    Alan Yasakları ve Sınırlamalar / Yer yasakları

(6) İzmir limanında, Bostanlı Sazburnu ile Üçkuyular vapur iskelesi arasında çekilen hattın doğusunda kalan saha içerisinde her türlü su ürünleri avcılığı yasaktır

Sirküler aynen böyle demiş... Buna göre yer tayin edebilirsin sanırım... ;) Rast gelsin...

3. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Valla bostanlı iskeleden ückuyular iskelesine kadar ki bolge de yasak ama goruldugu uzere takan yok.Aslında yasak olmasının en temel nedeni buradan cıkan balık ve diger deniz urunlerinin(ozellikle de midye) agır metal icermesidir. İnsanlarımız korkusuzca davranıyor ama bir saglık calısanı olarak bunun gelecekte cok buyuk saglık sorunları yasatacagını soylemek gorevimizdir diye dsunuyorum.Sizin bahsettiginiz bolgeyi cok iyi bilmesemde onemli olanın yasagın 50 metre ilerisi veya gerisinden ziyade sizin icinize sinmesi onemli bence ..

4. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    sevgili simendifer ve carpe öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

ben yemek için değil tutup salıcam maksat vakit geçsin
    oralarda dere ağzı olduğu için levrek tarzı balık olabilir düşüncesi ile denemek istedim yakalarsam salıcam gitsin.

5. serseri_balıkcı

serseri_balıkcı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 4,820 gram
    bak serkan abii ben yaklaşık 5 senedir körfezde levrek avlarım hemen hemen her yeri biliyorum ama artık yasak olduğu için gitmyiyorum ama tutup salıcaksan Bostanlı vapur iskelesinin orda bu zmanlar çok iyi levrek aldım haberin olsun.Ve senin dediğin yerde eylül gibi lidaki yapar kefal zaten herzman var tutması sana kalmış . okito şimdiden kolay gelsin (yasak ama)

6. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    sağolasın, ne zamanlar avlanıyorsun hangi saatlerde ve yem olarak ne kullanıyorsun ve teknik olarak ta biraz bilgi verirmisin ben tutup salıcam vakit değerlendirmek keyif almak önemli olan.

7. Gerçekten yasak:) okito yerine tamammı desen daha hoş olur sanırım;)

8. serseri_balıkcı

serseri_balıkcı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 4,820 gram
    şimdi bak abicim ben yani bu işten para kazanıyorum belki tanıyanlar vardır ama sana tavsiyem bu aylarda kurşunsuz 35 veya 30 luk misina ile mustat 4 veya 5 iğne kulanman.yem olarak teke ve şansında varsa dediğim yerde tutmaman imkansız.(Bostanlı iskelesinde balık tutmak yasak bunuda bildiriyiim güvenlikler içeriye kimseyi almıyo) Feribotların hemen yanında tutmaya çalış akşam saat 21:00 atmaya başla vaktin varsa sabah suyuna kadar dene tavsiyem budur. Tamam.

9. serseri_balıkcı

serseri_balıkcı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 4,820 gram
    Anladımda ben ne yazdığımı gayet iyi biliyorum Tamam.

10. kadir melih

kadir melih

serseri balikciya

arkadaşım bostanlıda teke mamun gibi yemleri nereden alabiliriz ....teşekkürler

11. serseri_balıkcı

serseri_balıkcı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 4,820 gram
    teke alınmaz çıkartılırda ben sana ginede söyleyeyim mavişehir azmağında memet amca diye biri var o satıyor. MAmunda anadolu cadesinde çok yer var.