Kötü bir ani.

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında ZANDER tarafından paylaşıldı.

1. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Evet sanirim o zamanlar 13 yada 14 yaslarindaydim. Kardesimide alip (kendiside deli bir bir oltacidir) Dereye baliga gittik. Bilenler bilir, izmit civarinda Alikahya kasabasinin yanindan gecen bir dere vardir sonra fabrikalarin yanindan akarak körfeze iner. Iste o deredeyiz. Birkac balik yakaladik sürekli yer degistirerek dere akintisiyla fabrikalarin oraya dek geldik. Güzel bir yerdi, oda ne? Bir süre sonra, baliklar yan dönmüs,sersemlemis bir sekilde bize dogru akiyor adeta. Üstelik o kadar büyüklerki iclerinde yok yok, aynali sazan,pullu sazan,dere kefalleri,aklimiz basimizdan gidiyor.Haliyle vakit kaybetmeden suya girdik ve yakalaybildiklerimizi aldik özellikle büyük olanlari :( erktesi gün tekrar gittigimizde dere balik ölülerinden gecilmiyordu :mad: O zamanki adiyla Lassa lastik fabrikasinin atik suyu direkt dereye vermesiyle baliklar telef olmus.Simdiki adi Brisa dir o fabrikanin. Ve en kötüsüde bizde cocuk aklimizla yedik o baliklari. Ya bizlerede bir sey olsaydi? Iste kücük ama carpici bir örnek.

2. ozgun

ozgun

Favori Kamış:
    olta takımları
    En İyi Avı:
    sazan 12 kg
    slm

ahhhhh ah.
    dedim ya önceki yazıda aynı konum bizim yeşilırmakta hala devam ediyor.
    başvurmadığımız yer kalmadı
    tek bir şey var
    PARA VAR ÇARE VAR

3. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Allahtan bişey olmamış abi. bu atık sulara bir çözüm bulamadıkları gibi daha da denizlerimizi derelerimizi mahvettiler. Bunlarla biri ilgilensede kurtarsalar şu cennet VATANı.

4. kancacı

kancacı

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 1.10 kg
    evet bir cozum bulunmalı.Bende bır sey anlatmak ıstıyorum ben derede balık tutmayı fazla sevmem ama 2 hafta once arkadslarla gıttık yer ararken adam elinde bir sıseden bi sıvı doluyordu dereye yanına yanastık ve ne yaptını anlamaya calısıyorduk adam dereye camasır suyu dokuyomus camasır suyunun balıklara ne tur zarar verdını bıldıgım ıcın adama bagırdım ve adam toplandı mırıldanarak gıttı ordan gıttı ama baska yerde tekrar yapacak bıgun bu bılıncsızlıgımız yuzunden kuruttuk denızı deryayı...:(

5. BU İNSANLAR NE ZAMAN AKILLANIRLAR BİLMİYORUM:mad: ozamanlar yapıyorlardı hadi cahildiler diyeceğim:cool: eeee şimdide yapıyorlar :mad:

6. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Ahhh ah, su yazilanlari okudukca aklima büyük sair ve istiklal marsimizinda yazari Mehmet Akif Ersoy geliyor, huzur icinde yatsin.

Ne güzelde yazmis. Verme dünyalari alsanda bu cennet vatani.

Evet vermedikte de kimseye.

Ama icine de etmisler be üstat.

Acaba yasasaydi, o cümle yerine ne kullanirdi.

Bizler elbette burada isin balik kismindayiz sadece, ya diger kisimlar?

7. İÇLER ACISI :(, işin yanlızca balık kısmı değil be kardeşim bu vatanı bize bırakanlara olan borcumuzu nasıl ödeyeceğimizin hesabı :(

8. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ayni sey ya Melih Reis, ben sadece balik konularindan vardim bu sonuca.Yani durum vahimden de vahim :( Surda bir site dolusu insan, ya avlayacak balik bulamiyor. Yada sikayetci oldugu yüzlerce baska sorun var. Bari önümüzdeki 30 yilda halletselerde, ihtiyarligimizda rahat etsek :)

9. Bizden önce önemli olan çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakacaklarımız ... onlarla bir liktede balık avlamayı çok isterim :)

10. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Haklisin ya bencillik etmisim biraz, pardon. Hani evli olmadigim icin onu atladim, dogrusun.Yoksa kacmazdi gözümden :(