kücük ama etkili bir yemleme sistemi

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında EFE42 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo

arkadaslar bu kücük plastikten sanirim malzemecilerde bulabilirsiniz kücük baliklarin igneye taktiginiz hamur yada ekmek parcalarini didiklemesinden sikayetci iseniz bu cok ise yariyor bizzat kendim denedim etrafinda vealtinda bulunan delikler sayesinde icine koydugunuz hamur yada ekmek parcalari yavas yavas islanip suya dagiliyor kokuya gelen baliklar bu kokular sayesinde ignenizdeki yemede vurus yapiyorlar ignede misir olmasi gerek ben öyle yaptim cünkü.ayrica icine kücük kurtcuklardanda doldurup bi nevi yemlemede yapabiliyorsunuz ignenizin oldugu yere kurtcuklar deliklerden yavas yavas suya dagiliyorlar umarim begenirsiniz paylasmak istedim.ayrica ucundaki extra delik sayesinde her türlü oltada kullanilabiliyor yani dipte ve samandiralida.

2. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    bu malzemeyi nerden bulabiliriz???

Ömer Tokdil
    Seferihisar/İzmir

3. balikci

balikci

bizim güçlü abide vardı bundan ama plastik değil pinter telinden yapılan tipiydi, sanırım bu daha etkili olur suda.

4. morcher

morcher

Favori Kamış:
    Boğazda çapari ve diğer avlar için 3.90 surf kamış ve Banax Helicon 5600 serisi makina
    En İyi Avı:
    Kofana 1.80 kg
    Sayın Üyeler,

Bu tip bir yemleme kutusunu plastik boş film kutularından veya plastik sürpriz yumurta kutularından kendimiz yapabiliriz.

Saygılarımla.

5. balikci

balikci

Okan abi merhaba, bende senin gibi düşündüm ama kapak sistemini nasıl yapacağız? mesela yarım ekmek veya sardalya parçaları koymak istesek sonradan kapak olayını nasıl yapabiliriz, ben pet şişelerden kolayca yapılabileceğini düşünmüştüm ama kapak olayı düşündürüyor, senin bir önerin varsa bilmek isterim, şimdiden teşekkürler.

6. morcher

morcher

Favori Kamış:
    Boğazda çapari ve diğer avlar için 3.90 surf kamış ve Banax Helicon 5600 serisi makina
    En İyi Avı:
    Kofana 1.80 kg
    Murat Bey,

Çok ucuza satılan (0.50 YTL) 1 veya 0.50 Litrelik plastik gövdeli ve gene vidalı plastik kapaklı küçük bidonları da kullanabiliriz diye düşünüyorum. Bu bidonların ağız kısmına yakın bölümlerinde sap takma yerleri de olduğu için rahatlıkla atılıp çekilebilinir diye düşünüyorum.

7. balikci

balikci

cevap için çok teşekkürler, aslında plastik kavonozlarda bu iş için kullanılabilir, gerekli yerlerden delikler açıldıktan sonra; yemleme içinde kapağı açıp koyduktan sonra yine kapatılıp kullanılabilir. Bunlarada yine atıp çekme yapılabilmesi için, ufak bir delik açılarak misina yada çamaşır ipi bağlanabilir.

8. Ben buna benzer bir malzemeyi kullanyorum ama ilk kez satıldığını duydum bende benden başkası kullanmıyordur diyordum :D ,ben bu malzemeyi bildiğimiz yumurta cikolatalardan çıkan oyuncak kabindan yani toto dan yapıyorum dikkatlice deldiğim bu kabın içine balığın ilğisini cekecek kokusununa gelecek boru kurdu mamun ezmesi koyuyurum içinede kurşun kaymaması için ve avlanacağım bölgeye atıyorum ama banu yanlızca zoka ile avlanırken yapıyorum ;)

9. ozgun

ozgun

Favori Kamış:
    olta takımları
    En İyi Avı:
    sazan 12 kg
    Evet Bu Tip Yemlemeyi 2 Senedir Yapiyorum Melih Reis Gibi Bende Süpriz Yumurta Nin Icinden Cikan Plastikden Yapiyorum Cok Kullanişli

10. turna

turna

Oyuncakcı dükkanlarının kapılarında para ile çalışan otomatik makinalarda yumruk kadar ve daha büyük leride var iki parçalı vede sert şevfaf mika FİATI 1 YTL.

11. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    arkadaslar burda ucuz bu yemleme aleti isteyen olursa bana özelden mesaj atsinlar ben adreslerine postalarim en gec bir hafta icinde elinizde olur kullanirkende hep beni hatirlarsiniz:)

[img=http://img161.imageshack.us/img161/7580/bild63ys.th.jpg]

topu topu üc parca pardon 4 kapaklar gövde ve kendi orjinal kursunu.

Son düzenleme: 14 Haziran 2006
  12. yarali_bey

yarali_bey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg
    Tşkrler Efe Bilgilendirdiğin Için

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.