küçük kuyu .gürpınar babakale.asos,

Konu, 'Bölgeler' kısmında unal_zafer_murat_mutlu tarafından paylaşıldı.

1. unal_zafer_murat_mutlu

unal_zafer_murat_mutlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    evet dostlar levreğin vatanıdır buralar,aralık ayının 10 undan sonra ,ocak sonuna kadar muhakkak buralarda avlanmak lazım,15 kiloya kadar alanı gördüm ben.kendim ise 5 kiloluk aldım ama bu sefer agırlıgı büyütecegim inşallah.sizleride bekleriz

2. resimleride ekleseydinde görseydik levrekleri..:)

3. unal_zafer_murat_mutlu

unal_zafer_murat_mutlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    hamdi kardeş fotoğraflar bölümünden gecen yıldan kalma bir kaç resim var görebilirsin.inşallah bayramdan sonra yeni resimler ekleyecegimm....

4. bcanturk

bcanturk

Avlar için tebrikler.Asos ta bu mevsimde lüfer olurmu acaba?yada çipura?

5. unal_zafer_murat_mutlu

unal_zafer_murat_mutlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    teşekkürler burçin,lüferavlayanı hiç görmedim,bir kaç denedim bendede olmadı,çipura dersen;küçükkuyu asaos arasında kadırga koyu bulunmaktadır,cupranın en bol oldugu yer burasıdır bu bölgeye gidersen burada avlanmanı tavsiye ederim,şimdiye kadar oradan boş döndügümü hatırlamıyorumm.sana iyi avlar...

6. bcanturk

bcanturk

çok teşekkürler,bayramda belki oaralara gidersem deniyeceğim

7. unal_zafer_murat_mutlu

unal_zafer_murat_mutlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    vallahi biz bayramda oradayız inşallah .bak avlanan dört kişi görürsen boyları 1 ,80,1,90 olan büyük ihtimalle bizşerdiriz,,,,,

8. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    ünal abi boylarınızı yazmışsınya maşallah :)

inşallah hepinize güzel avlar rastgelir..............:)

9. unal_zafer_murat_mutlu

unal_zafer_murat_mutlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    ne yaparsın kıral balıkcı herkes biraz iri kıyım olunca.......:)

10. morrigan

morrigan

Favori Kamış:
    olta,çapari,kaşık,rapala,silikonlu yem vsvs..
    En İyi Avı:
    zargana-levrek-uskumru bide kaya balığı:)
    Ben tutamadam:( ctesi , pazar kadırga koyuna 2 km uzakta yahyanın yeri diye bir yer var orda vaktimi geçirdim zarganadan başka bir şey tutamadım:(
    Kısmetsiz kadersiz uğursuz şanssız ben...

11. afet

afet

2 Zargana için akşamdan kamp kuranlar var, sen kaya balığından bahseder gibi söylüyorsun,:D

12. morrigan

morrigan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ben kaya balığı tutmaya yeltenmedim bile:D :pgözüm yükseklerdeydi ama nafile işte:)

13. afet

afet

aza kanaat etmeyen, çoğu bulamaz derler,;)
    Allah gönlüne göre versin :) ratgele

14. unal_zafer_murat_mutlu

unal_zafer_murat_mutlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    üzgünüm

çiçek merhabe bak ben o bölgelerde sadece gece avlanırım,gündüzleri pek rast gitmez sanırım sende gündüz denedin.bak sana bir tiyo vereyim babakaleye git akşam hava kararmadan levtek oltalarını suyA bırak sanırım o zaman ihya olursun rastgele

15. morrigan

morrigan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    hömm..Evet 10-16 arası avlandım 2 gün boyunca.Aslında hava tam kararmaya yakında avlanıodum ama gelmedi işte bir şey.Bizimkiler beni bırakmadı ya ben gece gidecektim aslında 11de ama ne gelmek istediler benle nede beni bıraktılar şimdi oralarda kimse yok ya..Neyse artık birdahaki sefere bizimkileri uyutup arabayıda kapar kaçarım:p

En son bir bombocı lakaplı biri varmış orda ,dinamitle 4 levreği katletmiş biride bize geldi onlardan yarım metre kadardı.Adama çok kızdım ya kimsede laf anlatamıomuş kaç defada sahil güvenlikle olay olmuş zaten..Adamı görsem ben göstereceğim ona gününü ama neyse......

Son düzenleme: 20 Aralık 2006
  16. unal_zafer_murat_mutlu

unal_zafer_murat_mutlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    yazık degilmi

valla çicek çok haklısın o şahsiyetin yaptığının amötör balıkcılıkla alakası yok sanırım,emin olki gelince bende araştırıcam kimmiş o merak ettim doğrusu

17. morrigan

morrigan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    İşte sonrada millet diyor niye bu sene balık az diye..Bu tür zihniyetler olduğu sürece her sene dahada azalacak ki bence balığın eskiye nazaran azaldığı apaçık ortada.4-5 sene öncesine kadar hiç boş dönmezdik biz altınolukta balığa çıktığımızda, şimdilerde ise 1-2 uskumru yada aynı şekilde 1-2 mercan falan tutabiliyoruz...Tabiki daha fazlasını işini bilenler tutar ama o zamana kıyasla bana balık azaldı gibi geliyor, yanlış mı düşünüyorum?
    He bir de şey çok gücüme gidiyor ya:) şimdi ben orda iskeleden balık tutarken zırt pırt balıkçılar ağ atıp balıkları çeviriyorlar şimdi bunları görüncede haksızlık diye düşünüyorum ya:( adam görüyor balığı çeviriyor hemen olmazki ama böyle bende hakkımı isterim o balıktan:D

Son düzenleme: 20 Aralık 2006
  18. unal_zafer_murat_mutlu

unal_zafer_murat_mutlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    ünal

katılmamak mümkünmü;ilk gittiğim seneler mırmır ,çupra, zargana,levrek,kupa mercanı tutmak o kadar kolaydı ve balık bolduki,şimise nerde yanlış avlanmanın yüzünden bir balık için sabaha kadar bekler olduk insanlar bazen dozunu artırıyor sanki balıkların hepsini tutmak zorundalar degilmi

19. reancarne

reancarne

Favori Kamış:
    olta / zıpkın
    En İyi Avı:
    lüfer 4.5 kg.
    takımını anlatır mısın nasıl bir takım kullanıyorsun? yem vb detaylar nelerdir?

20. unal_zafer_murat_mutlu

unal_zafer_murat_mutlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    slm cevahir benim herzaman tercihim 0.28 misine kurşunsus 0.2 numara çapraz celik iğne yem olrakta sardalye kullanırım .yemi ortadan bölerek kuyruk kısmından ignenin ucu çok az gözükmek suretiyle kıyıdn kasnakla 10-15 metre kadar denize bırakırım kasnakla atmak daha avantajlıdır misinenin kontrölü elimde olması balıgın ani hareketlerine katşılık vermemi daha kolay sağlıyor.yalnız yeemi kestiğin bıcagın cok keskin olmasına dikkat et,ben jilet kullanıyorum,yemin kusursus ve taze olması şartıyla ....rastgele