Kurşun Yapımı (dökümü)..

Konu, 'Malzemeni Kendin Yap (Keşfet & Paylaş)' kısmında nolongerregistered tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mahbub43

mahbub43 Mahbub Mehmet Kaya

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    4,80 sinavrit
    125 ve 150 liklerden isterim.

2. cihat76

cihat76 yokyok

kanadi olan kursun yani ucak dusun havada donermi donse bile minimum seviyede doner buyuk avantaj saglar ben bunlarin hepsini denedim de yaziyorum kafadan sallamiyorum evet kaliplarida var 15 avrodan satiliyo zaten arkadaslar boyle bir duzgun dokum kanatli kursun temin edin markaya aldanmayin duzgunluk onemli birde mumkun oldugunca serbest donen kursunu tasiyabilcek buyuklukte firdonduyle bedeni baglayin normal dugumle malzeme dahi kullanmadan kosteklerinizi baglayin kostekler bedene asla dolanmiyacaktir

3. Bahsettiğiniz kurşun surfcastingde winged surf sinker olarak bilinir..Kanatçıklar dönmeden ziyade kurşunun gidiş yolundaki düzlemi sağlarlar..;)
    eğer yan rüzgar var ise bu kurşun daha çok ekseninde döner;)
    Hava aerodinamiğinde yön arka kanatçıkla sağlanır ve ters etkiden faydalanılır..Uçakların kuyruğu,kuşların kuyruğu bu prensipten dolayı arkadadır..Gemilerin dümenide buna iyi örnektir

4. tello58

tello58 Ozan

Favori Kamış:
    3.5 m kamış + takımlarım
    güzel paylaşım teşekürler :)

5. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Erdal tebrik ederim konu 10 numara ışık tutar nitelikte arkadaşlara teşekkürler

6. dozer1219

dozer1219 Kadir

Emeğiniz ve paylaşımızın için teşekkürler.

7. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    teşekkürler erdal abi :) çok yararlı bilgiler ;)

8. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    bu güzel bilgiler için teşekkürler..alçı olayını denedik arkadaşlar malesef olmuyor..kurşunu içerisinde sabit tutmak ve daha sonra ortadan ikiye ayırmak zor..bunun en güzel çözümü araştırmalarımız neticesinde CNC EREZYON tezgahı olan bir firmada kalıpları yaptırmak veya ince kalıp işçiliği yapan birilerini bulmak.ama EREZYON tezgahının mükemmel sonuç verdiği söyleniyor.yanlız elimizi cebimize atmamız gerekiyor..:rolleyes:

9. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    Yağmur yağdıda yağmamı dedik ilhan atalım ozaman elimizi cebimize:D Gerçi ERDAL kardeşimiz bize bu konuda yardımcı olacaktı ama ne oldu bilmiyorum:confused: Özel mesajda atılmlyor bakalım hayırlısı bekliyoruz:)

10. ozan

ozan Ozan

kurşun kum tuz gibi gözenekli malzemeye döküldüğünde kaybolup gidiyor. yani kum yapışır diye düşünebilirsiniz ama kurşun kayboluyor kumun içinde nereye sızdığını bile anlayamıyorsunuz

11. Murat abi konu aklımda.Fakat şu ara mesailerimiz çok yoğun ve uzun..Ben bilgi vereceğim.:)

12. yapalak

yapalak Yücel BOZACIOĞLU

En İyi Avı:
    Dere sazanı
    Arkadaşlar, sitede yeniyim. Ama çok bilgi edindim. Siteye emeği geçen herkese sevgilerle. Bence, biz kendimiz yaptırmaktansa, bize bu kalbı nereden satın alabileceğimiz konusunda bilgi verirseniz, daha yararlı olur; düşüncesindeyim. Teşekkürler.

13. isotek

isotek ismail

En İyi Avı:
    çipura 750 gr
    erdal abi eline sağlık süper olmuş benim merak ettiğim kalıbın malzemesi ne abi

14. Ben Aliminyumdan yaptırdım..Demirde yapılabiliyor fakat hem ağır hemde paslanıyor;)

15. Bu kalıbı ticari amaçla satan bir yerin Ülkemizde olduğunu sanmıyorum..Ancak sanayide kendiniz yaptırabilirsiniz;)

16. yapalak

yapalak Yücel BOZACIOĞLU

En İyi Avı:
    Dere sazanı
    Teşekkürler.

17. isotek

isotek ismail

En İyi Avı:
    çipura 750 gr
    teşekkürler abi dediğiniz gibi kalıp minimum 50 ytl ye mal olur. ama uzun ömürlü güzel bir kalıp tabiki orası ayrı bende kendim yapmaya karar verdim kurşunlarımı alçı kalıba çok rahat bir şekilde döküm yapabiliyoruz fakat ömrü çok kısa max 3-4 döküm ömrü oluyor.Ancak mermerleri yapıştırmak için kullanılan malzemedende kalıp çıkarmak mümkünmüş araştırdım gördüm ve ömrüda baya uzun oluyor.onuda deneyeceğim başka bişeylerde deneyeceğim ondan sonra naipse kendi yaptığımız kalıblara kendi kurşunlarımızı dökeriz tüm proje bitip faliyete geçince sizlerle paylaşacağım.Ama kafaya koydum kesin yapacağım:D :D

18. Şimdiden kolay gelsin..İnşallah başarılı olur..Sonucu bize bildirmeyi unutma:)

19. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Merak ettiğim şu ham kurşun nerede bulunur.

20. Sanayide ve özellikle Hurdacılarda tonlarca bulmak mümkün..Aslında ham kurşun değilde hurdaya çıkmış kurşun..2.25ytl/kg

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.