Kurt bogazı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında vedatba tarafından paylaşıldı.

1. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Arkadaşlar 01/04/2007 günü kurt bogazına gidecek olan arkadaşlar vardı ses seda çıkmadı sanırım gidenler bir şey yakalayamadılar. Gidenler konu açmak istemiyorlarmı acaba sonuç ne ankaralı arkadaşlar neredesiniz.Çanıllının durumu ne ayrıca pek balık çıkmıyor diyorlardı sezon açıldı gidenler varmı acaba herkese şimdiden teşekkürler.

2. abitarhan

abitarhan abdi

Favori Kamış:
    alba star
    En İyi Avı:
    pullu sazan 6,700 gr
    merhaba vedatba
    biz pazar günü erkenden saat 4 gibi canlı yamde dahil çanıllıdaydık. akşama kadar dubalı takımlara ve at çeke hiçbirşey vurmadı.bizden başka arkadaşlarda vardı ama hiçkimsede birtane bile turna yoktu maalesef ve çoğuda canlı yemle gelmişti.
    anlayacağın çanıllı of olmuş:eek:

3. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Abdi bey sagolun verdiginiz bilgi için teşekkür ettim o halde kurt bogazı tarafa dogru gitmek lazım sanırım oraya gidende olmuştur bir de oraya gidenler bilgi verirlerse.

4. abitarhan

abitarhan abdi

Favori Kamış:
    alba star
    En İyi Avı:
    pullu sazan 6,700 gr
    önemli değil vedat bey.
    üzgünüm ama kurtboğazı raporlarıda iyi değil .bizim arkadaşlardan aldığım habere göre.ama kısmet bu belki senin şansın vardır koca koca turnaları yakalarsın.
    bol şansss

5. Spider

Spider Mert Eren

Vedat Abi,

Sezon açılışı olması nedeniyle bu kez
    köprüköy'ü tercih ettik. Aslında geçen yıl
    hemen hemen her hafta aksaksız
    kurtboğazına gittik. Bu yıl trofe çabaları için galiba
    2-3 farklı bölge denemesi olacak.
    kurtboğazına da yine bol bol gideceğiz

Kurtboğazında önerim hava durumunu göz önünde
    bulundurarak farklı renklerde sassy ve rapala kullanmaktır.
    küçük koyların olduğu yerlerde atış yapmak şansı artırır.
    canlı yem konusunda 2-3 hafta daha beklemek akıllıca derim.

6. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    Arkadaşlar kurtboğazına giden arkadaştan aldığım habere göre birşey alamamışlar. Köprüköy tarafı av vermiş. Ama henüz avlaklar hakkında kesin yorum yapmak için çok erken. Birkaç hafta sonra nerelerin nasıl olduuğu yavaş yavaş şekillenmeye başlar sanırım.

7. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    80 li yıllarda avlandığımız güzelim Kurtboğazı bitmiş desenize:( en son 1992 de gitmiştim ne güzel aynalı sazanlar vardı..

8. SNRBOZOK

SNRBOZOK Soner BOZOK

Favori Kamış:
    FENWİCK
    Favori Makine:
    SHİMANO STRADİC
    En İyi Avı:
    TURNA 5.25 KG 85CM
    Bizde kurtboğazında 1 saat kadar çalıştık ama tek vuruş bile alamadık,su çok bulanıktı suyun soğukluğu ve bulanık olması şansımızı iyice düşürdü,akşam üstüde çanıllı tarafınauğradık ama yine tık yok,ilerleyen haftalarda daha verimli olacağını düşünüyorum.Saygılar sevgiler.

9. avcımurat

avcımurat murat

Favori Kamış:
    degışık oltalar
    En İyi Avı:
    balıkta geçen butun anılar
    arkadaşlar köprüköyde sassy veya rapala turu yemlerle şansımız ne acaba canlı yem bulmak benım ıcın bıraz zor.bulabılecegımız kolay bı yer varsa o da olur.teşekkurler.;)

10. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Arkadaşlar ben bu gün kurt bogazına gittim (parsel) Oguzdan gümüş aldım gittim saat 14 te barajda idim ve 2 adet mantarlı canlı yem ile 2 adet canlı yem ile dip attık biz 2 kişi gittik fakat hiç bir yoklama dahi olmadı. Karla karışık yagmur atıştırdı ve aşırı soguk bizden başka 2 araç daha vardı onlarda ikişer kişi idile birisi botla falan açıldı onlar 3 adet aldıklarını söylediler fakat yanlarına gitmedigimden balıkları görmedim ama iyi olduklarını söylediler. Sonuç ben yaklaşık 9 aydır gitmiyordum baraja görünce gerçekten suyun durumuna çok üzüldüm daha önce gittigimiz bir koy vardı o ümit ile gittim fakat koy hak getire kara olmuş sonuç elde var sıfır vede gitmeyi düşünen var ise daha erken derim en azından nisan sonu veya havalar iyice ısınsın derim.

11. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Mert kardeşim mesajını geldikten sonra gördüm emin ol gitmeden önce görmüş olsam gitmezdim haklısın sonuç sıfır hiç yoklamıyor canlı yem ile bir iki at çek te yaptık fakat hava aşırı soguk ve hafif karla karışık çiseltili oldugunda daha erken sana hak veriyorum. Selamlar.

12. Spider

Spider Mert Eren

Sağlık olsun Vedat Abi,

Yine de denemek keyif vermiştir.

13. Spider

Spider Mert Eren

Mehmet Abi,

Kurtboğazı hala iyi.. geçen yıl trofe çekenleri de izledik.
    Neredeyse her hafta turna yakaladık...
    Biraz bölgeyi iyi bilmek gerekiyor..
    av yerini seçmek
    malzemeyi de ona göre kullanmak
    yoksa ne çanıllı ne de kurtboğazı bitmiş değil..

unutmamak gereken bir nokta var..
    turnayı yok etmek kolay değil...

İri sazanlar hala var..
    hatta bizim kemal'in kaşık ile aldığı var ki
    anlatılmaz..
    (bkz. kaşıkla sazan avı isimli konu)

Murat,

Oğuz Abi ile irtibata geçersen (parsel)
    canlı yem sıkıntın olmaz.. köprüköy'de tüm teknikleri
    kullanabilirsin.. sassy, rapala, mepps, little cleo, kaşık, canlı..
    hepsi mevsime havaya ve avlağa göre
    farklı şanslarda olsa da çalışır..

pazar günü hem mepps hem rapala hem de canlı ile turna
    yakalama imkanım oldu..

14. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Mutlaka tabiki en azından şu oldu pazar günü rahasızlıgımdan (aşırı grip) organizasyona katılamadıgım için bende aylar sonra turna meragımı gidermiş oldum MERT kardeşim. Sizlerle en azından şimdilik buradan tanıştıgıma memnun oldum ve Oguz kardeş ile bugün tanıştık fakat bize çay ikram etmedi :) sen aslında Oguzu uyarmıştın sanırım demlik tamir olmadı dememki diye düşündüm kahveden vaz geçmiştim ama en azında çay bekliyordum.:eek:

15. avcımurat

avcımurat murat

Favori Kamış:
    degışık oltalar
    En İyi Avı:
    balıkta geçen butun anılar
    sagol mert abı.canlı yem sıkıntısı su nedenle olabılır.cumartesı sabah ava gıdecegımızden sabah erkenden alamayız.cama akşamdan alsak olebılırler.o nedenle sormuştum.verdıgın bılgıler ıcın tekrar sagol.

16. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Murat bey kardeşim cuma akşamı gümüşleri alacaksanız (parsel) Oguz ile tel görüşün ben bu gün gittigimde pilli komprosör kalmamıştı elinde daha erken bir günde irtibata geçmeni tavsiye ederim. Komprosör olmadan ertesi güne gümüşler canlı kalmaz gibi bence.

17. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Mert kardeşim ben o dediğim yıllarda ayda 1-2 kez giderdim ve yasaktı avlanmak jandarma gelir oltaları keser giderdi yem olarakta sadece küspe kullanırdık Ankara halinin ordan bir yerlerden alırdık başkada yem bilmezdik 6 lı veya 8 li hazır takımlar vardı ortasını deldiğimiz kibrit kutusu büyüklüğündeki küspeyi el oltası ile atabildiğimiz kardar uzağa atıp beklerdik sabaha kadar ama, sadece aynalı sazan çıkardı şimdiki tekniklerde gelişti inan çok değil 20 sene önceden bahsediyorum ben çok amatörce bir avdı şimdiki takımlara göre bizimki:) 1994 de memleketten ayrıldık ama hep aklımda kurtboğazı ve tadını hala unutamadığım aynalı sazan..

18. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    vedat çayın lafımı olur kardeş demlik bu akşam ğeldi çaya beklerim

19. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    arkadaşlar bu pazar çanıllıya ğiden arkadaşlar balık almışlar sadece savağın ordan çıkıyormuş haberiniz olsun

20. metinçekiç

metinçekiç

avcı murat arkadaşım sana gümüş bulabileceğin bir adres vereyim kıbrıs cad.85/a kurtuluş ankara tel 430 00 07 ufuk var orada canlı yem satıyor ben daha önce almıştım rasgele