Kurtboğazını Amerikan Levreği Sarmış

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında metrocarşısı tarafından paylaşıldı.

1. Tugay22

Tugay22 Tugay

katliam yapmışsın ama bu balıklardan çok var. eti çok lezzetlidir. solucan kaşık oltası (simli), canlı balık gibi yemlerle tutulur. Etçildir. Çok büyümezler. 5-10 kilo gibi olanları pek nadirdir. Ama irilerini kıyıdan avlamak imkansızdır diyebilirim. Büyüklerini rapala ile tutuyolar ama çok zor. (şans işi bu baığın büyğünü tutmak) Bu balığın bir zararı popülasyona bir kötülüğü yoktur. sazanı yok etmez. Kızılkanatlarla, sazanlarla aynı alanda yaşayabilirler. Ancak onlarda her balık gibi yavru balıkla beslenmeyi severler.

2. metrocarşısı

metrocarşısı aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    94 cm 6 kg turna
    videoda izlersen sevinirim tırıvırımı:mad:

3. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Abi haklısın biz senin ne kadar ,tırıvırı konusunda hassas olduğunu biliyoruz ,tugay kardeşim talihsiz ,düşünmeden yazmış ,sen büyüksün olgunlukla karşılayacağından eminim ,görüşmek üzere abicim

4. Evrensel

Evrensel Evrensel

geçen hafta gittim deli oldum bu levreklere eyrekkayadan sonra birde kurtboğazında uğraşıyoruz artık.
    yahu turnaya gittim. 5 numara meps atıyorum 4 numara levrek gelıyor:D :D . valla iyi yapmışsınız :D

5. metrocarşısı

metrocarşısı aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    94 cm 6 kg turna
    burada tepki gördük ama dier sitelerde güzel ve hoş bir tartışma konusu oldu. Tşkler.

6. the_fly

the_fly İBRAHİM KENT

Favori Kamış:
    Oyster cast
    Favori Makine:
    avanger av65
    Avlandığınız bölgede levrek çok olabilir,bizden sonraki nesilleride düşünmemiz gerek sizin gibi 30 kişi bu şekilde avlansa!!!
    Ayrıca bu kadar küçük avlar nasıl bir av zevki verebilirki. Birdaha umarım yapmazsınız, yapmayacağınıza inanıyorum savgilerle:)

7. rıfat yaman

rıfat yaman RIFAT YAMAN

Favori Kamış:
    alba star akina ve kamış
    En İyi Avı:
    yıl 1992 ankarada aynalı sazan 16.5 kilo
    aşkın arkadaşım sen haklısın ben 2000 yılına kadar ankarada 100/80 kurtboğazında avlandım ve süper bir sazan popülasyonu vardı ne ağlar gerdiler neler yaptılar kurtboğazındaki sazanı bitirmek imkaansızdı ama turna ve levrek suya bırakıldıktan sonra doğru dürüst ben kurtbogazı sazan raporu göremedim. 16.5 kiloluk sazanımıda kurtboğazında tır parkının altındaki burunda tuuttum. güzel av olmuş ankaraya geldiğim zaman seninle tanışmak isterim. belkide daha önce görüşmüşüzdür kurtboğazının kenarlarında kıyıda köşede:)

8. LoVeRMaN

LoVeRMaN Fatih Çalışkan

Favori Kamış:
    RYOBI ECUSIMA 6000Vi MAKİNE, CAPTAIN SPIDER KING KAMIŞ
    En İyi Avı:
    500 gr. Mırmır :)
    bu katliamı kınıyorum sanırım çocuklarımız tutacak balık hatta yiyecek balık bile bulamayacak yazıklar olsun

9. RainboW

RainboW Sertan

Ben kınamıyorum ancak yapılan bir yanlış var ortada ve forumlar da bu yapılan yanlışlarını tartışılması ve değerlendirilmesi için çok uygun ortamlar. Başka bir forumda alkışlanan avlar bu forumda tenkit edilebiliyor. Yani forumu oluşturan bireylerin düşüncelerine, vicdanlarına ve eleştirilerine göre yapılan avlara farklı boyutlarda bakılabiliyor.

Tebliğe göre içsularda ekolojik açıdan potansiyel sakıncalı balıklar arasında bulunan bu balıklarda boy limiti 18 cm ve 5 kilo limiti ile sınırlı... ekolojik açıdan zararlı sınıfında ancak turna ve gökkuşağı alabalığı gibi limitlere tabidir. Belki fotoğraftaki balıkların toplamı 5 kg gelmeyebilir ama boyutları çok ufak geldi bana. göründüğü kadarıyla kaba bir tahminle 12 cm üzerinde balık yok gibi sanki orada. Bu kadar eleştirmemin sebebine gelince; balıkların boyutları ciddi biçimde küçük ve siz de ( zararlı olduğunu bildiğiniz için ) kendi vicdanınıza göre hareket etmişsiniz. Ancak tebliğ herkes için geçerli. Her ne kadar zararlı balık sınıfında olsa da tebliğdeki kurallara uyulması gerekir.
    iyi avlar...

10. RAUGH

RAUGH Can Özçiçek

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm turna
    Abi o balıkların hiçbirinin 18 cm. geleceğini sanmıyorum. Umarım arkadaşımız bir dahaki avlarında tebliği dikkate alarak avlanır.

11. metrocarşısı

metrocarşısı aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    94 cm 6 kg turna
    işallah tanışırız senin le tşk ederim rıfat

12. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Aşkın kardeşim bayramı geçirmek için Ankarada olacağım, ne yalan söyleyeyim bu levrek bizim buralarda pek çıkmıyor Ankarada olduğum yıllarda Eğrekkayadan tutardım şimdi senin resimleri görünce birden iştahım kabardı sanırım bir ihtimal bayramın bir gününü kurtboğazında geçireceğim;) yalnız yem olarak ne kullandın onu belirtirsen memnun olurum küçük balıkmı solucanmı?
    Rast gele...

13. metrocarşısı

metrocarşısı aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    94 cm 6 kg turna
    ewet 3 lü dip oltasına solucan tek solucanla 15 adet te kadar geliyor ama kucuk tak solucanları:)

14. metrocarşısı

metrocarşısı aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    94 cm 6 kg turna
    kurbogazında levrek devam ediyor

gecen hafta kurtbogazına şöyle bir gezmeye gittik sezon başlamadan önce bir bakalım dedik 10 15 kişi balık tutuyor indik yanlarına 4 kişi oranın terlisiymiş biraz sohbet ettik ne tutuyorsunuz diye levrekten başka balık kalmadı diyorlar balık tutanları şöyla bir dolaştık hesinin kovası levrekle doluydu zannedersem bu sene oraya levrek harici balıga gidilmez.

15. tomatito

tomatito emre

dinamit atma lazım göle hepsinin gebermesi için yada gölün suyunu bi şekilde boşaltıp sonra yeniden doldurmak gerek
    nefret ederim bu balıktan tam bir ekoloji düşmanı
    aslında o balığı oraya aşılayanların tabanına döşemek gerek o dinamitleri

16. remorg

remorg Tuncer

Yanlışı yanlış yaparak örtmek bence hata.
    Buradaki levrekler suyun Eğrekkaya barajından Kurtboğazı barajına verilmesi neticesinde çoğalmıştır. Barajda hala sazan,kefal ve turna mevcut fakat eski popilasyon mumla aranmakta.

17. bartuu

bartuu ALTAN

yazık bu balıkları çok arayacaksın kardeşim sen bu tuttuklarını bile bulamayacaksın sen yapma bari forum üyesi olarak bizim buraya üye olmamızın sebebi bilinçsiz avcılıgı birazda olsun engelmek

18. myilmaz

myilmaz Mustafa

Maalesef bu balıkları çok aramıyoruz. Kurtboğazının hangi noktasından oltanı suya indirsen en fazla 3 dk içinde oltaya vuruyorlar. Bu balıklar yüzünden millet hırs yapıp tırıvırı kullanıyor. Buda işin bir başka boyutu. Tam gün boyu Kurtboğazında avlanın, mutlaka oltanıza bit tırıvırı takılacaktır..

19. canavar72

canavar72 Mustafa

Favori Kamış:
    Shakespeare® Ugly Stik Lite 2 mt
    Favori Makine:
    Shimano Solstace 2500 FD
    En İyi Avı:
    1 m.t,7,5 k.g Turna :)
    Konu belki çok eski ama ,şunu söylemek istiyorum, bugün kurtboğazına gittim ,2-3 saat kaldım,kıyıdan solucan,at-çek v.b denedim ,ancak sonuç sıfır . Belki botla gitsem 1-2 tane alacaktım belki.Bitmez bitmez dediğimiz balık bitmiş nerdeyse,balık malık yok. Sirkülere göre avlansak belkide böyle olmayacaktı.
    Sazandan eserde kalmayınca su pislik içinde yemyeşil olmuş, balıktan eser yok ,yavru balık yok, nerdeyse hiçbir canlı kalmamış.Kurtboğazı bitmiş bence ...Helal olsun bize. Teşekkürler. :(

20. canavar72

canavar72 Mustafa

Favori Kamış:
    Shakespeare® Ugly Stik Lite 2 mt
    Favori Makine:
    Shimano Solstace 2500 FD
    En İyi Avı:
    1 m.t,7,5 k.g Turna :)
    Evet Bartu kardeşim ben bugün aradım mesela...