Kuruçeşme İzmarit Avı...

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında 1508 tarafından paylaşıldı.

1. 1508

1508

Arkadaşlar daha önce verecektim ama foto işini yeni çözdüm geçte olsa vereyim ...2 hafta öce pazar günü bir kaç arkadaşımın tavsiyesi üzerine abonesi olduğum karaköy'den vazgeçip kuruçeşme parkına gittim .İyikide gitmişim burası harika biryer hem piknik yapıp ağaç altında oturulabilir hemde hiç kapris yapmayan izmaritlerden bol bol tutabilirsiniz,ilginç olan ise bu balıkları tutarken oltama tek bir tane bile kaya balığı gelmemesi.Yem olarak tavuk eti kullandım 1 saat kadar avlandım tuttugumun cok daha fazlasını ise kacırdım bu işte fazla usta olmamamdan dolayı,şöyle söyliyimki oltanın aşağı değmesiyle balığın vurması aynı anda oluyor bazen daha takım dibe inmeden yem gidiyor eğer benim yerimde daha usta bir oltacı olsaydı en az 50 tane izmarit tutardı.İstavritte vardı ama boğazın malum akıntısından dolayı milletin sürekli takımları birbirine dolaşıyordu bu yüzden çapariyi hiç denemedim.Bundan sonra yeni av yerim kuruçeşme herkese tavsiye ederim..Sevgiler
    [​IMG][/URL][/IMG]

2. GÖKHAN

GÖKHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 55 cm istavrit 1.5 kilo
    Heyecanli Bir Av Olmuş Tebrikler

3. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    sevgili ali izmaritler cok gusel gornuyor eline saglık afiyet olsun :)

4. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Tebrik ederim , iki türlüde güzel bir gün gecmis, maksat muhabbet olsun balik bahane :)

5. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Tebrikler Levent.İyi bir gün ve av olmuş.

6. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    tebrikler güzel av olmuş

7. bassiptar

bassiptar taner

Favori Kamış:
    sportex 3,60
    Favori Makine:
    ryobi
    En İyi Avı:
    mırmır1,250 kg.Eşkine 2 kg

geçen hafta mudanya güzelyalı da mezgitlerden bıktığımız zamanlarda biraz kıyıya yaklaşarak aldığımız izmaritler ve yolunu kaybetmiş iki sardalya ile bir kaç istavrit..

Son düzenleme: 23 Temmuz 2006
  8. 1508

1508

Yok arkadaşlar aslında inanın tebriklik değil bu av,aynı yere giden arkadasım gecen hafta 30 tane izmarit yakaladı o ,vuruşları doğru zamanlama ile değerlendirdi ama ben yapamadım....Fakat yarın yine gidiyorum izmaritte biraz daha tecrübe kazanmış olarak bakalım neler olacak sizlerle paylaşacağımm......

9. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Tebrikler güzel av olmuş

10. deep ocean

deep ocean

Favori Kamış:
    SURF Kamış
    En İyi Avı:
    kefal : 1,100 gr. Eşkine: 1 kg.
    Abi harikasın; bu günler biraz boş geçiyor marmara kıyılarında, ama boğaz daima sevindiriyor. izmarit için (benim uyguladığım iğne siyah ve 9-10 no yem oldukça küçük parça ve kesinlikle sarkma, taşma yapmayacak şekilde takılmalı bulabilirsen midye dene, birazda tuzla beraber güneşte kurutur isen iğneden kolay çıkmaz. ayrıca köstek boylarını fazla uzun tutma, 12-15cm olması daha iyi...
    selamlar..

11. 1508

1508

benim bildiğim ise epey farklı hatta köstek boyu için izmaritte hep mumkun olduğunca uzun olmalı derler ve tavuk etide gayet güzel iş yapar ve iğne ne kadar küçükse okadar avcı olur takım (12 no.) ama yinede ustalar umarım konu hakkında biraz daha iyi bilgilendirirler ve deneyimlerini paylasırlar.....

12. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    tebrikler güzel bir gün olmuş