Kuşadası raporu

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında kennyg tarafından paylaşıldı.

1. kennyg

kennyg

Favori Kamış:
    el oltası,kamış,sahte balık
    En İyi Avı:
    50 kg,benim hanım,balık burcundandır da kendisi
    Herkese selam,
    03/12/2006 Pazar günü saat 05.00'te 4 arkadaş İzmir'den Kuşadası'na yola çıktık.Saat 06.30'da Dildade'de kahvaltıya oturduktan sonra 07.00 civarında ava gideceğimiz tekneye vardık.En az 20-25 kişi vardı.Saat 08.00 gibi açıldık,30-40 dakika sonra ilk avlak yerine vardık.Aradan 15-20 dakika geçmeden teknenin kıç tarafından ilk kaba lidaki geldi (300-350 gr.), bunu muhtelif adetlerde mercanlar ve diğer kaba lidakiler izledi.Hemen hemen herbiri 300-400 gr. kadar vardı.Daha sonra bir adet Dülger (Peygamber balığı) ile ilk sürpriz gerçekleşti.Genelde ağırlık kupes ve patlakgöz mercan üzerineydi,arada izmaritte alıyorduk.Ben kendi namıma biraz kupes,biraz patlakgöz bir iki mercan ve kalamar takımıma gelen iki adet kalamarla günü geçirdim,yaklaşık 1-2 kilo civarı balığım vardı.Arkadaşlarımda da durum hemen hemen aynıydı.
    Daha sonra saat 14.30 civarında yer değiştirip ikinci avlağımıza vardık.Günün sürpriz balığı Dülger burada da karşımıza çıktı.Vuruşlar seyrek olmasına rağmen bu avlakta da mercan ve çipuralar birer ikişer gelmeye devam etti.Günün ikinci sürprizi ise az ötemde iki kişinin beraberce anca çekebildiği ve kösteğin bedene bağlı olduğu yerden kopup son saniyede teknenin içine düşen 600-750 gr.lık koca çipura idi.İğne ise sıyrıla sıyrıla çenenin ucuna kadar gelmişti.(Derinlik 50-60 metre civarı).
    Gün av olarak çok iyi sayılırdı.En az 15-20 kaba lidaki-çipura,bir o kadar mercan-fangri mercan ve diğerleri.Günün sonunda herkes mutluydu.En çok ilgimi çeken şey ise biz ve genelde teknenin çoğunluğu kupes akını esnasında sülünezle veya sardalye ile çipura alamazken teknenin kıçındaki baba-oğulun tavuk ciğeri ile yemleri kupese kaptırmadan birer ikişer lidaki ve mercan çekişiydi.Enteresan bir durum.
    Herkese rastgelsin,günü aydınlık olsun.

2. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    gusel av olmus tebrikler uzun zamandır adadan cıkmıyorum ve çıkmak istiyorum yakında sanırım deniyicem :) ,yaptıgınız ava ait resim de yollarsanız cok seviniriz

3. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Ellerinize Sağlik

Arkadaşım ellerine sağlık, anladığım kadarıyla çok keyifli bir gün geçirmişsiniz, darısı başımıza inşallah. Bu arada baba oğulun kullandığı sadece tavuk ciğerimiydi yoksa bu ciğere başka uygulamlarda yapmışlarmıydı merak ettim doğrusu.

4. japon19

japon19

Favori Kamış:
    oltanın her türlüsü
    En İyi Avı:
    en iyi balık daha tutulmamış olandır.
    Güven Bey güzel iş çıkarmışsınız.Benimde haberim olsaydı kesinlikle gelirdim.Neyse birdahaki sefere...

5. Zeybeğin asıl adı

Zeybeğin asıl adı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çekerken 3-4 kiloluk çipura sandığım vatoz :)
    Güven abi iyi av tebrikler. Gerçekten tavuk ciğeri hikayesi ilginç tavuk göğsünü duymuştumda bu da iyi oldu.

6. kennyg

kennyg

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Herkese iyi akşamlar,
    Önce Mutlu arkadaşımı cevaplayayım.Resimler cep telefonumda ama bilgisayara yükleyecek teçhizat olmadığından gösteremiyorum.Ama birgün karşılaşırsak gösteririm,silmeyeceğim.Zaten sadece dülgerin resmi var vede teknenin genel görünüşü ile ilgili birkaç poz ve teknede bulunan 7-8 yaşlarında bir çocuk.O da hanım için , nedenine gelince bizim oğlanın ( ve benimde tabii )onca ısrarına rağmen balığa gitmesine izin vermiyor da ondan.Örnek olsun diye çektim.Gösterdim ama pek aldırış etmedi:cool:
    Alper, tavuk ciğerinde herhangi bir karışım yok.Bildiğimiz hani şu büyük hipermarketlerin tavuk reyonlarında poşette satılan cinsten. Alıyorsun iğneye takıp hop denize, gelsin çipuralar,mercanlar.:)
    Ferit, sitede yeniyim ,yeni yeni insanlarla tanışıyorum.Bilsem mutlaka çağırırdım ama söz ilk fırsatta haber vereceğim.Siteden biriyle olmak çok hoşuma giderdi zira kaçan balık büyük olurmuş misali yukarıda anlattıklarımı görmeniz gerekirdi, gerçekten güzel bir avdı.Hele son gelen çipura için tekne kaptanı bile son zamanların en büyüklerinden biri ,hatta en büyüğü dediydi.
    Tolga'ya gelince!... Abicim av güzeldi de bizde tık yoktu.Millet bangır bangır çipura-mercanları çekerken biz seyrettik.Olsun oda güzeldi ,şamatası yetti.Yalnız gruptan bazıları çok küfürlüydü,o biraz itici geldi.Yinede bildiğin tanıdığın kişilerle ava çıkacaksın, o kadar.
    Kalın sağlıcakla.

7. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    adadan kimle cıkıyorsunuz devamlı cıktıgınız iyi bir kaptan varmı biz genelde alikaptan yada jasminle cıkıyoruz

8. kennyg

kennyg

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bu benim ilk gidişimdi.Göksel Kaptan-Şahan's isimli tekneyle.

9. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Mutlu bu Kuşadası raporu beni çok heyecanlandırdı. Senin yapmaya çalıştığın Organizasyona ilgi pek yoktu. Şimdi okuyanların içi gidiyordur diye tahmin ediyorum. Ben bu hafta imkanlar elverirse Kuşadasındayım. Hava şartları biraz tedirgin ediyor.

10. AKIN74

AKIN74

Nail'cim bu hafta bende hazır ve nazırım, bakalım Mutlu ne diyecek...:)

11. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    tebrik ederim :) güzel av olmuş

12. omur78

omur78

Favori Kamış:
    KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 3,80 Kg. 1997 Gölbaşı
    Güven abi keyifli bir av olmuş tebrik ederim afiyet olsun rastgele.

Bir sorum olacak abi kuşadası limandan'mı açılıyorsunuz? Neden dersen bende hemen hemen her yaz 1 ay'a yakın güzelçamlıda kalıyorum tatil amaçlı, anladığım kadarıyla belli bir ücret karşılığı teknelerle açılıyorsunuz böyle balıkçı tekneleri varsa kuşadasında bilmek isterim saygılar.

13. ellerinize sağlık..
    bekle bizi kuşadası geliyoruz..:)

14. kennyg

kennyg

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Güzelçamlı'da benimde akrabalarım var,burcu ve çamkent sitelerinde.Yazın inşaallah görüşürüz.Bu gidişim Kuşadası Yat Limanı'ndan oldu,zaten ilkti.Güzelçamlı taraflarında ücreti karşılığı götürecek tekne var mı bilmiyorum ama önümüzdeki yaz bir gelişimde organizasyon yaparız,benim yeğenlerde gitmek istiyordu,iyi olur kareyi tamamlarız.:)

15. reancarne

reancarne

Favori Kamış:
    olta / zıpkın
    En İyi Avı:
    lüfer 4.5 kg.
    selamlar ben forum açan güven beye sormak istiyorum .
    anladığım kadarıyla bu günlük gezi tekneleri gibi çalışan bir seafari turu? nasıl organize oluyorlar nerden kalkıyorlar hangi günlerde yapıyorlar ne kadrdır? ben de kuşadasında yeniyim ve kıyıdan otbalığı yakalamak istemiyorum bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

16. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    ben de yaz aylarında kuşadasındayım. umarım ben oradayken de bu şekilde organizasyonlar olur. katılmak isterim. benim bildiğim kadarıyla küçük adanın yanında günlük av turları düzenleyen bir tekne var. en azından yaz aylarında vardı. şimdi var mı bilmiyorum. siz bunlardan söz ederken benim de istanbulda içim gidiyor. tekne avı gibisi var mı. yaza kadar sabredecez artık:(

17. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:

güzelçamlı tarafına gitmeni tavsiye ederim. kıyıdan şu sıralar çok güzel çipura yapar. kuşadası merkezinden ve yakınlarından ancak kupes, kefal, ve minik minik karagözler gelir.

18. reancarne

reancarne

Favori Kamış:
    olta / zıpkın
    En İyi Avı:
    lüfer 4.5 kg.
    evet merkezdeki o ufak balıklarla pek ilgilenmiyorum işin aslı ben aslında ada etrafını gözüme kestirdim..? onun etrafında baya bi kayalık var.orada da iyi balık olur aslında. güzelçamlı ise hiç gitmedim açıkçası tek başına da keşif ? belki bir organizasyonda beraber gitmek nasip olur...

19. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:

umarım katılabiliriz birlikte bir ava. ada etrafı fena değildir. oradan epey av yapmıştım zamanında. özellikle yılancı burnuna bakan tarafta iyi av olur. şu an istanbuldayım. pazar günü yapılacak organizasyonu duyduktan sonra epey bir kıskandım sizi. ah ben de olsaydım diye. başka zamana artık. umarım çok keyifli bir av olur. güzelçamlı tarafını şiddetle tavsiye ederim. oradaki turlara da katıl. iyi avlaklara götüreceklerdir seni. rast gele.

20. göksen inal

göksen inal göksen

Favori Kamış:
    okuma salina spin 2.40
    Favori Makine:
    pen pursuıt 3000
    En İyi Avı:
    henüz levrek yok
    çok güzel av olmuş rastgele