Kuzuya bir adım kala...

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında MGB tarafından paylaşıldı.

1. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    4 Eylül, Pzt günü Namık ile yaptığımız telefon görüşmesine istinaden, iş çıkışı akşam 8 gibi, Adrasan yollarına düştük... Niyetimiz çoktan beri avlamayı istediğimiz KUZU' yu artık almaktı... Sohbet ile geçen güzel bir yolculuğun ardından 10 gibi Adrasan'a vardık. Kalacağımız otele yerleştikten sonra başladık o doyum olmaz sohbete... O gece hem birbirinden değerli iki arkadaş edindik, hem de tadına doyulmaz rakı-meze eşliğinde bir o kadar lezzetli sohbetler ettik. Gece geç saatlere kadar süren sohbetimize artık bir ara vererek uykuya çekildik. Ama uyumak ne mümkün, bir de edilen sohbetlerin üzerine bende ki kuzu sevdası hepten aldı başını gitti... Uyumak için kuzuları sayıyorum, çitlerin üzerinden Sarı Kuyruklar atlıyor....

Neyse nihayet sabahı ettik ve 8 gibi denize açıldık, İlkin sırtı çekerek asıl av bölgemiz olan Suluada' ya doğru hareket etmeye başladık. Amacımız sırtıdan gelecek ideal boyda ki yemlik palamutları yakalamak, ve kuzu avı için canlı yem olarak kullanmaktı. Çok geçmeden benim rapalama birşeyin atladığını farkettik. Tekne yavaşladı ve çektiğimizde bunun 50 cmlik bir barakuda olduğunu gördük. Bu ilk heyecanın ardından yemlik palamutları almak için oltalar tekrar suya salındı ve çok geçmeden ilk palamutu Ümit çekti, ardından iki tane de Sennur aldı. Artık yemlik palamutlarımız hazırdı. Bir taraftan da Namık ile Kaptan kuzu oltalarını yapmak ile uğraşıyorlardı. Namık' ta ki 0.90 lık misinaya kaptan ince demez mi!!! Haydaaa, kaçlık olacakmış en az 1.20 lik :eek: . Ben bunu duyduktan sonra kuzuya olan saygım bir kat daha arttı. Bu nasıl bir kuvvettir ki, 1.20 lik misinayı kopartır? Neyse nihayet Suluada kıyılarına vardık, ve hemen palamutları kuzu oltalarına takarak başladık, balığın gezebileceği yerlerde takımları gezdirmeye. Fotolardan da göreceğiniz gibi, yaklaşık 1 kg kadar kurşun kullanılarak dibe kadar indirilen palamutlar, yaklaşık 2 saat boyunca bir o yana bir bu yana dipte gezdirildi. Lakin, o gün kısmette yokmuş kuzu... Ancak o gün tutamasak bile, her an atlayacak olmasının verdiği haz bile yetiyor insana... Bir düşünün bu yeme atlayacak olan kuzunun 14-20 kg arası ve 70-80 cm civarında olduğunu....

Kuzuyu belki alamadık bu sefer ama, bir adım daha yaklaştık... Az kaldı yakında burada hayalimdeki kuzu ile karşınıza çıkacağım, emin olabilirsiniz....

O gün, 8-10 parça palamut ve 1 adet barakuda ile noktalandı... Ama nokta koymadığımız bir şey vardı, o da o gün kazanılan dostuklardı. Dilerim, bir ömür devam eder.

Herşey için çok teşekkürler, Namık, Ümit, Sennur.... Tekrar görüşmek dileğiyle...

Not:07 Persembe günü, aynı ekip bensiz olarak Kuzu avına kaldığı yerden devam edeceklerdi. Bakalım bir gelişme olacak mı?

Cooming soon....

Son düzenleme: 7 Eylül 2006
  2. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    offfff......
    Adrasannnnnnnn......
    İçim bir özlemle doldu:)
    inşallah rastgelirsiniz kuzuya....

3. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Hadi hayırlısı şu kuzu neyse onla bizide tanıştırın en kısa zamanda çok merak ettim :D

4. ETAYLAN

ETAYLAN Erhan TAYLAN

Favori Kamış:
    SHIMANO COMPRE SPINNING
    Favori Makine:
    Pflueger President Spinning
    En İyi Avı:
    turna
    Inşallah Istediğiniz Kuzuyu Tutarsiniz Yok Böyle Bir Zevk Rastgele

5. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Elbet bi gün gelecektir oltaya =)

6. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    abi biz burda izmaritllerle falan uğraşırken siz orda kuzu gibi balıklar tutmuşunuz ellerinize sağlık nasip gerçek kuzu ya inşallah

7. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Muhteşem bir doğa. Haberleri almıştım. Olsun varsın başka zamana inşalah. Ama o ikinci resim yok mu beni bitirdi bu sabahın köründe. Orda olmak için neler vermezdim.

8. Kuzucuklar
    Kare As... haa,
    Helal olsun valla sizle.
    Fakat bizler burda kuzu bekliyoruz.

9. harika bir olay yaaa. imreniyor ve kıskanıyorum açıkçası... ne mutlu sizlere...

10. arkadaşlar hepinize ayrı ayrı selamlarımız sunarım allah muhabbetinizi artırsın :)
    bu arada sadet zinciri gibi büyüyoruz :D www.balikavi.net

11. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    resimdeki kurtlarrrr,
    bence sizden kaçacak kuzu yok..
    bir gün mutlaka,,,,

12. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Yaşıyorsunuz valla:)

Ne güzel resimler bunlar. çok teşekkür ederiz paylaşım için. Ama karnım ağrıdı kıskançlıktan:D Ortam şahane, arkadaşlık ondan iyi, elde balıklar... Daha ne ister insan Allahtan..

13. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Sonra ne mi oldu ?

6 Eylül akşamı, hatunu aldığım gibi Adrasana gittim. Gökhan dönmüştü , ekipte eksik olmamalıydı.
    7 Eylül sabah saat 6 da adrasan koyundan sırtı çekerek ayrılmaktaydık ...

Peki ya sonra ? , sonrasını 7 eylül için açılan başlıkta anlatırız :D

Ayrıca gökhancım paylaşımın için teşekkürler. güzel av yapmışsın, kuzu olmasa da . mutlaka çıkacağız hep birlikte ava , en kısa sürede.

14. natrix2

natrix2

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 2,3 kg, 72 adet zargana
    Tebrikler çok heyacanlı ve güzel bir av olmuş. Ancak, onların palumut olduğundan eminmisiniz?

15. simendifer

simendifer Sennur

Palamut olmasa ne yazar :D Hepi topu tutulan 6 tane balık zaten toplamda :p Valla ben risk almadım, tuttum 3 taneyi vurdum kafayı yattım uyudum :D Diğerleri de kişi başı 3 tane tutamadılar zaten, o nedenle farketmiyor... ;)

16. Oooooo kimler gelmiş
    Nerde kuzular
    Tabi buldun Namık ve Excalibur'un eşlerini kıyıda dedidoku demi...
    Biz seni oraya niçin gönderdik. Balık tutmayamı dedidoku yapmayamı...:D :D :D

17. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Resimlerden ayırabildiğim kadarıyla tombik de var değilmi orada.?

18. bir tombik vakası dahamı..:D
    reis amca senin alanına giriyor...:D

19. Abi orda 3 tane Tombik var iki kollu ve iki bacaklılarından hemde...:D :D

20. simendifer

simendifer Sennur

Valla bayağı bir baktık ama yok galiba... Olsa da dediğim gibi 12 tane ile sınırlı 4 kişi olduğumuzu düşünürseniz, biz toplamda 6 adet tutabildik... Sonra kuzuya çek dur ama nerdeeee :D Ben hebire uyudum zaten o gün, deniz tuttu :eek:

Ahmet abi sen de hemen açık etmişsin yahu olmaz ki ama :D