Lapin balıkları hk.

Konu, 'Denizdeki Canlılar' kısmında kefal terbiyecisi tarafından paylaşıldı.

1. kefal terbiyecisi

kefal terbiyecisi

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    685 gr baba çitle
    Arkadaşlar bu Lapinler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum bir kaç sefer yedim ama bir tat alamadım İstanbul Tuzla da müthiş Lapin çıkıyor bu balıkları bu Lapin i derisini soyduktan sonra kızartıyorum biraz yavan gibi geldi ya ben yapmayı bilmiyorum yada yapılış şekli farklı bilgisi olanı bilgisine ihtiyacım var şimdiden teşekkürler... :D

2. sgntch

sgntch

Bende etinin lezzetli olmadığını duymuştum hiç yemedim bu sebeple. Dire kediye verdim.

3. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    resmi falan var mıdır arkadaşlar?? Bilmiyorum balığı da ..

4. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Lapini ve çırçırı 300 gram dan küçükse yemeseniz daha iyi.
    Onu lezzetlendirmek ve kılçıklarından ayıklamak için sarfedeceğin malzeme ve emeği bir dilim ekmek üzerine harcasak sanırım daha lezzetli ve hiç olmassa kılçıksız bir yemek elde etmiş oluruz.

5. burak77

burak77

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    lapinlerin derisini yüzdükten sonra filato cıkar,filatoları mikserden geçir.Ayrı bir yerde hazırladıgın un,kırmızı toz biber (istersen az kimyon) karışımına bir kaşık mikserdeki karışımdan dök,kızgın yağda pişir.Afiyet olsun.

www.igdeliioo.okulotomasyon.com

6. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    420 3 parça dam black panter //390 linefea tuornement surf
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    kefalleri terbiye ettin sıra lapinlere mi geldi ;) ya recep nerde ne zamandır gelmiyor o kaçak bak tekne organizasyonu var haber ver ona da ;)

7. Sanırım orada çıkan lapin bu balık olması lazım...

8. sgntch

sgntch

Eti güzel olmasada renk cümbüşü olarak çok güzel bir balık. Akvaryum balığı gibi bişey.

9. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    Bırakın yaşasın lapincikler,bende kediye verirdim eskiden,şimdi yapmıyorum.
    Sakatatçıdaki ciğer o kadar ucuzki,garip lapinide aramayalım.

10. soda

soda

Favori Kamış:
    F=m.a
    En İyi Avı:
    dolu çapari
    Bu lapinin garip bir anısı vardır bende :eek: :eek: :eek:
    Bir keresinde yalovada balığa çıkmıştık arkadaşla, aşağı yukarı tüm yaz tatilleri yaptığımız gibi.
    O günde her zaman olduğu gibi, bir yandan el büyüklüğündeki mezgit istavritleri tutup bir yandan da eskiden tutmuş olduğumuz!!! 50cm lik kefaller hakkında muhabbet ediyorduk. :p :p

Hemen yanımızda ilkokul çağında bir çocuk vardı yanındada babası.
    Çocuğun eline 8-10m misina ve ucunada bir iğne vermiş babası.
    Hem oynasın çocuk hemde onu rahatsız etmesin diyerekten. Oltanın ucunda yem falanda yok tabii...

Neyse tam muhabbetin en aynalı yeri... 50cmlik kefal, çupra,lüfer, kılıçbalığı kaptırmış gidiyorum.......:D
    Tam o esnada gelen bağrışmalar ve küçük çocuğun daha önce yalovada hiç görmediğimiz en irisinden bir lapini çekmesi ile aniden sessizliğe bürünen 5-6 balıkçı ve ben...
    O gün anladımki balıkçılıkta iyi olmak tuttuğun balıkla değil , gösterdiğin tevazuyla ölçülüyor.

11. eskibalikci

eskibalikci haydar

Favori Kamış:
    Sheskpare Kamış D.A.M makine
    Favori Makine:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    18 Kilo Grida
    lapin hk

Lapin ve Çırçır hatta Horoz Bina türü balıkların ufaklarını yemenize gerek yok tat alamazsınız ama güzel yem olabilir..fakat büyük Lapin lerin çorbası çok güzel oluyor aynı iskorpitte oldugu gibi o balıkları kızartırsanız bi tat vermez çorbaya katın o zaman güzel olur.Bende istanbul kartallıyım tuzlada cok balık tuttum geceleri çok güzel eşkina yapar gündüzleride zargana aksam üstü güzel kıraça yapar