lapin?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında GencTurq tarafından paylaşıldı.

1. GencTurq

GencTurq

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 950 gr
    arkadaşlar!
    bugün eskihisarda istavrite atıyordum. yanıma adam geldi misina ile ucunaigne bağlayıp yem olarakta midye takıp atıyordu?
    biz deli falan sandık. baktık adam büyük büyük balıklar çekiyo adı lapinmiş.
    bende tuttum biraz. bu balık yeniyormuş. ben bilmiyorum şahsen. nasıl yapılır bu balığın yemeği.
    adam ben kızartma yapıyorum dedi. kızaertması hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

2. kuzey-egeli

kuzey-egeli süleyman

Favori Kamış:
    olta&zıpkın free sub golden horn90
    En İyi Avı:
    torik 5kg 65cm
    bahsettiğin balık bumu??? lapin.

3. mby.yigit

mby.yigit mustafa

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    remixon
    En İyi Avı:
    levrek 1kg
    bu nasıl balık böyle akvaryum balığı gibi bişey

4. soda

soda

Favori Kamış:
    F=m.a
    En İyi Avı:
    dolu çapari
    yaw niye deli olsun, bizde midyeyle çok istavrit tuttuk. Hatta bazen kaz tüylü çaparinin tüylerini kesip midye takıyoduk, daha fazla balık geliyordu:) :)
    Bu lapini pişirme konusuna gelince de, ızgara yapıp bir denemek lazım derim. ;)
    Ama çok umutlu olmamak lazım lezzet bakımından:D :D

Bu arada üstteki resimdeki balık değişik bir lapin galiba, bizimikiler renkli çupra misali oluyordu. Böyle yusyuvarlak tostoparlak bişey.
    Üstteki biraz küçük ondan değişik geldi belkide.

lapin hakkında başka bir konuda, Hamdi arkadaşın koyduğu resim. Bizimkiler tam bundan:):)

Son düzenleme: 28 Nisan 2007
  5. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Bu balik sifalidir derler.Eskiden yakalayan hastasi olana gotururmus. Daha ayrintili bilenler anlatacaklardir.

6. redbullah

redbullah

Favori Kamış:
    Çeşitli oltalar
    En İyi Avı:
    4.9 Kg.Lagos
    Kuzey Egelinin resmini koyduğu balık kayalık kıyılardan çıkar.İsmi her yerde değişir.Gelin balığı,cennet balığı v.s.Ama bir şey varki dikkat edin.Avlandığınız yörede bir tane sinavrit varsa ve sizde bu balığı canlı olarak takıp attıysanız,mutlaka o sinavrit bu yeme gelecektir.(Biraz mübalağamı yaptım nedir?)Özellikle Sinavrit olan yerlerde bilhassa sabah saat 10 öncesi avdan boş dönmezsiniz.Bu balığa hastadır sinavrit.Bir husus daha var.Şayet sinavritte avlayabileyim diye bir Rapala almaya karar verdiyseniz,rapalada mutlaka bu balıktaki renklerden en az biri olsun.Bu renkler,eflatun-yeşil-türkuaz-mavi gibi renklerdir.Herkese rastgele..

Son düzenleme: 29 Nisan 2007
  7. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme 4.40 ve Balzer Diabolo V, Cormoran Bullfighter 3.00 Spin
    Favori Makine:
    Shimano Titanos 5500 XSA ve Alivio 4000RB
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Bu ifadenizden amatör balıkçılığı sadece hazır aldığı onlu çapariyle istavrite kamış sallamaktan ibaret zanneden biri olduğunuz izlenimini edindim. Yanlışsam düzeltin lütfen. Yemli avcılık sürprizlerle doludur ve çapariden çok daha zevklidir. Ne zaman ne geleceği belli olmaz ve hemen hemen her zaman iş yapar. Lapin balığının eti makbul olmadığından ekonomik değeri yoktur pek.

8. kefal terbiyecisi

kefal terbiyecisi

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    685 gr baba çitle
    Bu konuyu yanılmıyorsam bende açmıştım bu balığı çok yakalarım en büyük diyeyim 18-19 cm arası yakaladım 10 larca eti pek lezzetli olmasada Allahın yarattığı herşeyde vardır bir vitamini bu lapingiller sülalesi çok geniştir takip etmek çok zordur ama ben şahsen bu lapin yemeğini ilk olarak derisini çıkarırım derisi çok kalın olduğu için içi pişmiyor derisini soyduktan sonra un ile yumurta sarısını karıştırır tat vermek amacıyla koyu harcı bol bol balığa sürer kısık ateşle pişiririm eti çok zor piştiği için böyle yaparım yeşilimsi bir renk olur merak etme zehirli değil çok yumuşak olup çocuklar çok sever bana kalırsa 15 cm ufakları elleme denize iade et derisini soyduktan sonra bir şey kalmıyor şimdiden afiyet olsun hoşçakalın .... :D

9. DrHG

DrHG

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sinarit, 9 kg
    lapin

Lapin Labridae familyası üyesidir. ilk resimdeki balığın genel bilinen adı gün balığı ve ekonomik değeri yok. Ama lapinle kuzen:D . Yani familya aynı. İkinci resim bence de lapin. En değerli üyesi kikla'dır; eti beyaz ve lezzetlidir. Onun dışındaki lapinleri bence bırakın yaşasınlar...:rolleyes: Ben denedim yemeyenler pek bişey kaybetmemişler diyebilirim.:D :D

Kaynak: Ali Pasiner, Balık ve Olta, Remzi Kitapevi, ikinci basım, 1998.

10. GencTurq

GencTurq

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 950 gr
    ben o anki yaptığım işi söylüyordum. yanlış anlamışın. ben çeşitli balık avlarını seven biriyim dediğin gibi deniz süprizlerle dolu neye atıyorsun ne geliyor. hatta bikeresinde mezgite atıyordum midye takarak. bi çektim 1 kg ye yakın kırlangıç geldi. tabi ben onu kırlangıç olduğunu bilmiyordum. adamlara sordum at ii değil o dedi. bende attım. tabii videosunu çektim. bilenlere gösterincede başımı taşlara vurdum :)

11. selimlee

selimlee

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kıyıdan3 mt.10cm.suda1200gr.levrek
    merhaba arkadaşlar.Lapinin birbirine benzeyen renkli birçok türü vardır.bence çok lazzetlidir.izmirde en iyi avı ocak ayının başında verir.ben geçen kurban bayramında zeytin alanında şahin tepesi diye bir yer var.orada en küçüğü 20cm. boyunda 5 dakikada bir yakalaya bilirsiniz.yem ne olursa olsun.hepinize rast gelsin

12. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

abi lapin falan bizi bozar kostüm mostüm güzelde biz bunları çocukken yakalıyoduk. Atın zavallı hayvanları suya geri, yosun balığıdır kendisi zaten ve yosun gibidir eti

13. mürenci_ege

mürenci_ege

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 tane muren-1 metre boyunda-lufer-sarıkanat-kaya lagosu-
    ılk bastaki resimdeki balık (gelincik) SONRAKI LAPİN balıgıdıdr.ŞAHSEN IKISINİDE TAVSIYE ETMEM:D