Lepistes'ler hakkında bilgi sahibi olanlar bir bakabilir mi..?

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında Utku33 tarafından paylaşıldı.

1. Yenerbey31

Yenerbey31 Levent AKSOY

Favori Kamış:
    Seytan oltasi
    Ziyaettin bey tabiki siz cok daha bilgili ve tecrubelisiniz ve bir ureticisiniz.Ben akvaryumda hijyene cok dikkat edildikce ve genel olarak saglikli bir akvaryum surdurulebilirligi acisindan fikrimi belirttim.Tabiiki her baligin kendine gore bir yapisi var.Demek istedigimi soyle acikliyayim bir discus kadar bakim istediginide soylemek zor.Zaten akvaryuma ilk baslayan birinindende discus bakmasini beklemek olmaz.Bunu soylemek istemistim.Sizin bilginize ve tecrubenize saygim sonsuz.Selamlar

2. umutsngr

umutsngr Umut SUNGUR

Öncelikle akvaryumun hayırlı olsun. Eğer hamile bir dişi balığın varsa onu strese sokmamaya çok dikkat et aksi taktirde hem balığının yavrulaması gecikler yavrulasa bile yavruların sağlıklı olmaz ve anne balığını da kaybedebilirsin. Yavruluk kullanabilirsin fakat rafya ve yapay bitki kullanmanı pek tavsiye etmem çünkü suya çok fazla salınım yapar ve suyunu bozar. Onun yerine biraz daha araştırma ve masraf yaparak akvaryumuna her akvaryumcuda bulunan bakımı kolay olan eledoa ya da saz bitkisi kullanabilirsin daha fazla doğal olacağından balıkların çok daha rahat edebilir. Akvaryum hobisi hakkında çok fazla yaralanabileceğin forum siteleri var araştırmaya devam et bence. İyi günler.