levrek avı teknikleri (canlı yem, silikon, sahte yem vs. ile avcılığı)

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ist balıkcısı tarafından paylaşıldı.

1. ESER BABAOĞLU

ESER BABAOĞLU ESER

Favori Kamış:
    REMİXSON MASTER 4 MT
    Favori Makine:
    REMİXSON MAGNUM 6000
    Levrek Avlamak Için Plajin Kum Olmasi Bir şey Fark Edermi,ben Istanbul Da Yaşiyorum,bizim Buralarda Böyle Sahiller Yok Tekirdağ Taraflarina Gitmeyi Düşünüyoruz Arkadaşlarimiz Ile Bu Konu Da Bir Fikir Vere Bilirmisiniz,yada Istanbulda Bir Avlak Yeri Tavsiye Edebilirmisiniz Rica Etsem,şimdiden Cevabiniz Için Teşekkür Ederim.

2. mehmetsahin

mehmetsahin mehmet şahin

En İyi Avı:
    Levrek 14 kg
    Selamlar Dostum;
    biliyorum sevmiyorsun ama sadece'' hani demiştim ya'' hesabı için tıkladım..:))Bak millet istanbulda başladı kepçelemeye kar suyundan bayılan balıkları..cumaya kadar hava kuzeyden böyle devam eder de tuna soğuk sularını akıtmaya devam ederse bu tablo daha da kötüleşecek ve Tüm marmarayı saracak..kefal sarı kanat derken sarpa karagöz işkina vede levrek dahil hepsi bu olumsuzluktan illaki etkilenecek..
    kendine iyi bak rast gele:))

3. murat kayadelen

murat kayadelen Murat Kayadelen

Vallahi demiştin be abi, aynen dediklerin çıkıyor şimdi. Umarım canım milletimin gözü fazla aç değildir de olay katliama dönüşmez... Kırgın yemiş balığın belli bir süre sonra tekrar adapte olduğunu ve kendine geldiğini okumuştum. Selamlar.....

4. ugur58

ugur58 UGUR

En İyi Avı:
    1.5 kilo mırmır.sıra lüferde...
    Son düzenleme: 11 Mart 2011
  5. mehmetsahin

mehmetsahin mehmet şahin

En İyi Avı:
    Levrek 14 kg
    selamlar

Şükür ki iş uzun sürmedi aldığım bilgiler suyun ısındığı yönünde ama 2008 deki gibi uzun sürüp de 5 derecelerde kalsa idi önümüzdeki iki sene boşa kürek çekerdik çünkü derin sularda bizim göremediğimiz çok fazla telefat oluyor.İşi kurtaran balıklar soyları için çok kuvvetli döller sunuyor ama genel popülasyon çok zarar görüyor..sahil suları 12 derece civarına ulaşmış ki bu levrek için kurtuluş demek..haydi bakalım hayırlısı...benim sana nacizhane tavsiyem şu günlerden sonra balığı kovala özellikle yarım aylarda bence nisan güzel işlere gebe:)))

6. murat kayadelen

murat kayadelen Murat Kayadelen

Ufak ufak denemelere başladım abi, dediğin gibi Nisan'ın gelmesiyle ve suyun biraz daha isinmasiyla sansimiz daha artacaktır. İlk fırsatta senin o tarafa da gelmeyi düşünüyorum, selamlar ..

7. izmir3535

izmir3535 ibrahim

kaliteli bilgiler için çok tşk ederim

8. sadrimurat

sadrimurat murat

Favori Kamış:
    spro 2.10 ,çin malı 3,50 surf
    Favori Makine:
    ryobi kobe 4500, ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    4 kg sazan
    Valla ne diyeyim gunlerdir bu levrek forumundan cikamadim cok yararli faydali bilgilerr var bende bu sene akcaya gidecegim umarim öğrendiklerimle bu işi başaririm konuya bilgilerini aktaran tüm uyelere gönülden tesekkürlerimi sunarım rastgele

9. sadrimurat

sadrimurat murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    4 kg sazan
    Tabii diğer yandanda eger avlanacaginiz bolgede levrek yoksa ozaman ne yaparsaniz yapin levrek avlayamazsıniz sahsi görüşüm önce gidilecek yer hakkinda arastima yapmak sonra bu işe kalkişmak baliği bul nasilsa avlarsin rastgele arkadaslar

10. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    ya levrek varda atlamıyorsa ne yapacaksın:) unutmaki levrek avladığı balıklar ile çoğu zaman dostluk içinde beraber yüzerler:) o levreğe o an dükkanı boşaltsan nafile...
    yinede...
    levreği tek yahut 2 li 3 gruplar halinde gezerken denk getirirsen,avlama şansın %10,şayet takımın uygun ise

Son düzenleme: 24 Mart 2011
  11. sadrimurat

sadrimurat murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    4 kg sazan
    Trofe levrekler haric zaten butun levrekler e n az 5li gruplar halinde gezer hele ispendekler 20 30 hatta 50 li gruplar halinde geziyorlar bodrum ve cevresinde su alti goruntulerinde izldediğim kadariyla ben okadar baliğin oldugu veya uğradigi bi merada illaki yakalarim ama balik yoksa nafile degil canli yem atcek cilingir sofrasi kursan tutamazsin yanlismiyim

12. Stones

Stones Cihan

Selamlar, uzun süredir balık tutmuyorum. Nisan ayı içerisinde Antalya-Lara'ya gideceğim. Bu bölgede levrek ne tarafta var hiç bir fikrim yok. Konuyu ilk sayfalar olsun, son sayfalar olsun 2 gündür okuyorum. Ancak gerek konu içinde gerekse forumdaki aramalarımda levrek avı için bir takım önerilerine rastlayamadım.

Amatör balıkçı olarak ustalarımızdan bir takım önerisi istiyorum. Belki forumda klasiktir bu olta takımı önerisi istemek ama taktir edersinizki yenü ürünler, takımlar çıktığı için en etkili olanları almak isterim.

Açıkcası kopan misina idi, fir döndü idi vs pek bilmem bağlamasını. Bu yüzden extra hazır iğneleri ve sahte yemler edinmek istiyorum. Forumda Lara'da olan abilerimiz, kardeşlerimiz varsa, kıyıdan at çek yapıyorlarsa tecrübelerinden yararlanmakta isterim. Saygılar..

13. mustunes

mustunes mustafa

sayın balık çılar ablerimiz hocalarımız sizlerden tecrübelerinizden yararlanmak geçekten çok güzel fakat bu düzenlerin lütfen rica ediyorum şekillerinide çizerseniz dua ederiz allah razı olsun

14. ekip_yarenler

ekip_yarenler celalettin

Favori Kamış:
    diskoweri sörf
    Favori Makine:
    remikson
    En İyi Avı:
    19kg altın apa sazanı
    valla arkadaslar ben tuzlu su levreginden anlamam benim hobim tatlısu levregi namı diger testere genelde floto ve canlı yem kullanırım gümüş igneye canlı yemi sırt yüzgecinden ve kuyruk dibinden baglayarak yakalarım bu tektk her zaman işe yarar tatı su levregi yaklamak isteyen arkdasları konya altın apa barajınna beklerim:)

15. buuuzzz

buuuzzz aydın

Favori Kamış:
    okuma almunia spin 10-40
    Favori Makine:
    teben 4000
    En İyi Avı:
    3.240 gr levrek
    levrek avım

bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim . 2 aylık uğraşlarım sonunda
    3.240 gr ağarlığında ilk levreğimi rapala ile yakladım. müthiş bir duyguydu. tekrardan bilgilerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler. levrek gerçekten tecrübe gerektiren bir avmış. yeni başlayanlara tavsiyem buradaki bilgileri çok iyi okumaları gerçekten çok faydalı bilgiler.

16. hasgulhakan

hasgulhakan HAKAN

Eline Sağlik Kardeş Ama Resimleri Göremedim Birde Istanbulda Nerden çikartabilirim Levrek Isravitede Gelirmi

17. dayzın

dayzın taner

Favori Kamış:
    linafee
    Favori Makine:
    okuma
    En İyi Avı:
    Tv de izliyoruz :)
    Merhabalar,Gideceğim mekan aydın didim daha önceki gidişimde karides ile bir bayanın 3 tane levrek yakaladığına şahit oldum fakat ben rapala düşünüyorum Levrek için uygunmudur? hangi renkli ve kaç santim rapala önerirsiniz. Mümkünse markası... Teşekkürler.

18. cotanak

cotanak Oğuz Hoca

Merhaba arkadaşlar. Giresun'da yıllardır tatlısu ve tuzlusuda kendince balık yaakalamaya çalışan kendine bu işi zevk edinmiş biriyim. Bu topiği dışarıdan okurken bu foruma üye olmam gerektiğini düşündüm ve zaten bu da ilk mesajım. Levrek balığına çok ayrı bir düşkünlüğüm var fakat hiç tutmak nasip olmadı. Zıpkınla avlayan arkadaşlardan da görüyorum çok asil bir balık. Bu forumu okudum çok faydalı bilgiler var ancak ben birerbir msn yoluyla benimle iletişime geçip bu levrek avı konusunda beni bilinçlendirecek bir abi bir arkadaş istiyorum. Aranızda mutlaka vardır. Ekipman ve teknik konusunda internet yoluyla irtibata geçerse sayesinde ben de bu yaz mevsimini çok güzel geçireceğim. Tekniğini geçtim de ekipman konusunda çok bilgi var ben de şaşırdım iyice forumu okuyunca. samimiyetinize güvenerek telefon numaramı ve elektronik posta adresimi bırakıyorum. msn den ekleyebilirsiniz ya da telefondan bir mesaj atmanız bu kardeşinizin size dönmesi için yeterli olacaktır. Teşekkür ederim şimdiden.. Rastgele :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Temmuz 2011
  19. azimli

azimli ADEM

Favori Makine:
    RYOBİ ECUSİMA 6000 Vİ DAM SPEEDCAST 850
    maydonoz koyu

selamlar temmuz 10 gibi maydonoz koyundayım yaklaşık bir hafta bu zamn zarfında gece gündüz kendimi balığa adamak istiyorum eşimden yiyeceğim fırçalara rağmen:D
    şimdi sormak istediğim bu bölgelerde levrek avlayan varmı çünki kefal baya yoğun bu bölgede tavsiyeleriniz nelerdir bazı bölgeleri kumluk bir bölümü kayalık. çeşitli takımlar hazırlamak istiyorum ilk sırada gezerkurşunlu bırakma takımı başka önerileriz nelerdir.selçuktanda borukurdu,kırmızı kurt gibi yemler alıcam şimdiden teşekkürler

20. cotanak

cotanak Oğuz Hoca

Tekrar merhabalar 2.40 spin kamış (silstar) okuma trio 30s düzeneğim hazır. halihazırda 2 gün çıktım ama giresun sahilleri şimdilik bana cömert davranmadı.. pes etmek yok saygılar :)