levrek avı teknikleri (canlı yem, silikon, sahte yem vs. ile avcılığı)

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ist balıkcısı tarafından paylaşıldı.

1. cold_sea

cold_sea Caner

En İyi Avı:
    1,100 gr Mırmır
    küçükkuyu limanda levrek var ama oltaya gelmiyor,çok fazla yavru balık var ve binlerce yavru varken oltadaki 1 taneye gelmiyor tabiki de :)

2. esmerx34

esmerx34 özkan

arkadaşlar şamandıradan kurşuna varana kadar ardaki ölçüleri nasıl olmalıdır fırdöndü nerelere iyi olur iğne renkleri neye göre ayarlanır tşkler..

3. istcool

istcool Murat

Favori Makine:
    Okuma
    Dostlarım,

2 hafta sonra gökçe adaya levrek avına gidiceğiz yanıma ne almalıyım malzeme önerecek arkadaşlar ve daha önce gökçe adada levrek tutmuş arkadaşlardan yardımlarını esirgememelerini istiyorum

4. scriptr

scriptr Mehmet

merhaba arkadaşlar,

izmit/körfez'de birçok istavrit ve mezgit avından sonra, çok sevdiğim levrek avına biraz amatör bir ruhla çıkabilmek amacıyla foruma yeni üye oldum, herkese tekrar merhaba.

forumda yaptığım araştırmadan sonra, avlak olarak yakın olması amacıyla sahilköy/şile'yi seçtim. kefal sahtesi ile sahilden sabah gün ağarmadan evvel tutulabileceğini de yine forumdan öğrenmiş bulunmaktayım.

bu hafta içerisinde sabah erkenden gitmeyi düşünüyoruz. tecrübelerinize dayanarak, ekstra bir öneriniz olur mu? şimdiden teşekkürler

5. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    lineaeffe extreme siyah 4.30
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    arkadaslar levrek icin misinam 0.28 ve 3lu dip oltası takımım var... hazır takım... hangi yemı kullanmamı tavsiye edersiniz ve nasıl igneye takılmalı??

6. berk_

berk_ Berk

Favori Kamış:
    Okuma safina x 2.40 remixon galaxy 3.00 - captain king fisher 1.65
    Favori Makine:
    Okuma safina pro spa 25 Silverstar Tiger 5000
    arkadaşlar levrek için canlı yem olarak 4-6 cm arasi gamit idealmidir? Birde canlı yemi şamandıra ile mi atmak lazım

7. alişan

alişan Alişan

En İyi Avı:
    eh işte Allah ne verdiyse
    Sevgili balık avcıları.
    Bizim mekanımız malum, iskenderun körfezidir. Burada sahte yem kullanmaya yeni başladım. kıyı boyunca, kayaların üzerinden denize sahte fırlatıp at çek yapıyorum. sahteye aksiyon verdirip çektiğim zaman, peşinden bazen iki tane kol gibi levrek, bazen 15 tane 300-400 gr ispendekler geliyor. attığım sahteye aksiyon vermezsem peşinden bi nane gelmiyor. peşinden kıyıya kadar balığı getirdiğinde kalbim yerinden fırlayacak gibi oluyor. Yüceyaratıcıya o kadar içten dua ediyorum ki. fakat balıklar yemi ısırmıyor. kıyıya kadar geliyorlar. deniz bitiyor. Siz levrekçiler acaba bu konuda bana bir yardım edebilir misiniz? Yani inatla at çek yaparsam bir gün bir tanesi atlar mı, yoksa anca peşinden mi gelirler. ya da, hiç şakası yok, bir gün onbeş taneden biri saldırıverir mi? size gelenler de böyleleri mi ? yoksa yardım edin işte, usta sizsiniz. Eksiğim ne olabilir ?

8. ErenSaruhan

ErenSaruhan Eren SARUHAN

Favori Kamış:
    SHIMANO Nexave - Vengeance
    Favori Makine:
    SHIMANO Exage 3000 & DAIWA MegaForce
    Bu son sayfada tembellik yapilmis galiba :p sorulan butun sorularin cevaplari gecmis sayfalarda yada baska basliklar altinda mevcut.okumanizi tavsiye ederim cunku sorunuza cevap ararken bilmediginiz cok seyler ogreniyorsunuz..

9. DeryAdem

DeryAdem Adem Aktaş

Trabzon'da levrek avı yapan varmı arkadaşlar ve varsa nerelerde yapıyorlar

10. jevan34

jevan34 Serhan

Favori Kamış:
    okuma Helios 2,70 (20-60)
    Favori Makine:
    Shimano olur, iyi gider
    En İyi Avı:
    Henüz yakalanmadı ama eli kulağında biliyorum Levrek 60 cm 2kg (2012) / Kalkan 1.5 kg (42 cm - 2012)
    Bursa

Selamlar, Bursa da levrek nerden avlanabilir ve tekniği nedir ?

11. eisenhower

eisenhower Mete

Favori Kamış:
    D.A.M PYTHON SPIN OLTA KAMIŞI 270 CM
    Favori Makine:
    Ryobi ECUSIMA 4000Vi
    En İyi Avı:
    503 gr lık Mercan
    Herkese merhaba, daha önce tekneden mercan barbun avı yapıyordum. Bir kaç gündür burada levrek avıyla ilgili yazıları okudum. Sormak istediğim birşey var. 7 cm 9 cm ve 12 cm olmak üzere 3-4 rapala aldım. Acaba rapala boyuna göre verim artar ya da azalabilir mi?

12. eisenhower

eisenhower Mete

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Ryobi ECUSIMA 4000Vi
    En İyi Avı:
    503 gr lık Mercan
    Bir de kıyıdan at çek yapacağımız rapalarının yüzden cinsten mi batan cinsten mi olması gerekiyor?

13. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Bu kesin olamakla beraber rapala boyu yakalayacağın balık boyuyla doğru orantılıdır. Rapala ne kadar büyük olursa yakalayacağın balık ta o derece büyük olacaktır. Lakin istisna durumlar da mevcuttur.

14. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Yüzen cinslerini tavsiye ederim. Batan cinslerin kıyıdan atçek yaparken takılma olasılığı fazladır.

15. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..
    Derinliği 5 metre ve yukarısı için, daha geniş bir bölgeyi tarayarak balığın farketmesini sağlayacağından, batanlar daha iyi çalışacaktır...

16. online_yavuz

online_yavuz Yavuz AYDIN

Favori Kamış:
    Shimano
    Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    9 Kg Levrek
    Gece avında;
    Rapala Maxrap fpgh 11cm liği kullanıyorum.
    Kilolukta geliyor 300 gr lıkta. Yani her boydda levreği cezbediyor. Bilgin olsun.

17. eisenhower

eisenhower Mete

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Ryobi ECUSIMA 4000Vi
    En İyi Avı:
    503 gr lık Mercan
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. İlk levrek avıma bu pazar yani 2 gün sonra çıkıyorum. İlk etapta bu konuda acemi olduğumdan yüksek beklenti içinde değilim. Antalya'da bu işin ustalarından öğrendiğim kadarıylada en verimli dönem 1 ay sonra başlıyormuş. Yine de bir çok abim bu işin şans işi olduğunuda vurguladılar. İlerleyen zamanla bende buradan tecrübelerimi ve avlarımla ilgili bilgileri paylaşacağım. Tekrar cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

18. texaslı

texaslı emre bekler

Favori Kamış:
    Pelican Florence Kamış 100-250G Karbon Surf 420cm
    Favori Makine:
    Okuma Distance Surf Pro
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1600 gr
    bursada levrek 2 yıl nce rastgelmişdi 2 yıldır levreği hedef alarak olta sallamadım ama sana tuttugum yerin kapanca koyu oldugunu belirteyim hala varmıdır orasını bilemem ama 1 kilo400 gram gelmişdi yani levrek için çokda iyi bir ölçü degil.kapanca koyunu denemeni tavsiye ediyorum.ayrıca onumuzdeki gunlerde altıntaş sahilinde bir atcek denemesi yapmayı planlıyorum orda levrek yapabileceğini umuyorum rastgele

19. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    İnanilmaz bir durum lüfer avini bana biraktiran tek balik ama 2008 yilindan bu yana sadece 2 tane tutabildim kilo üstü:( bulundugum yer anlatilanlari okuyunca tam levrek yapmasi gereken bir yer ama ben tutamiyorum son 2 aydir hele tık yok:( yemli denedim at-cek denedim yok napicam hic bilmiyorum bugun yine gittim gerci inanilmaz bir dalga ve lodos vardi at cek icin uygun degildi ama inat ettim attim cektim bos sahte denize dusuyo dalga sahteyi suratima atiyordu. Derbi olmasaydi yemliyi zorlicaktim ama olmadi bu havayida bulmak zor acikcasi:(

20. bigbobo

bigbobo Onur ÇAM

Favori Kamış:
    Silstar
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Orfoz 17 kilo - Sinarit 8 kilo
    Levrek avı

Merhaba tüm arkadaşlar. Çok uzun süredir yurtdışında olduğum için balık avından uzakkaldım. Taki Ege kıyılarında yaşamaya başlayıncaya kadar. Ufak tefek kıyı balıkçılığı antramanlar ile başladı bu yaz başı balıkçılı. Artık son nokta Levrekle tamamlandı diye bilirim. Busene 600grlık Mırmır - 500gr yakın Eşkina 400grlık Çupra rekorlarımdı ama bundan üç hafta önce 2 kilo cıvarınad Levrek yakalayınca rekorlar teferruat kaldı.
    Sizlerle yakalam hikayemi ve balık fotoğrafını paylaşmak isterim. Biz iki arkadaş her akşam kıyıdan akşam 18-01 arası kamış sallıyoruz . Dolunay var ve yeni çıkmak üzere iken kamış olanca şideti ile sallandı ve yan yattı koştuk bir yere takıldı ve takımı kaybetti. Yenisini attık 10 dakka içinde inanılmaz bir güç bedeni kesti aldı . Üzüntülü eve döndük bir daha da bir vuruş olmadı. Ertesi gün bendenleri değitirdim 0,40 misina bağlı iğneler sübye parçaları takıldı atmamızdan 20 dakka geçenden aynı şiddetle kamış gerildi asıldım ve balığı aldığımı anladım. Çok iyi çekiyor bu balık hemen kalamayı açtım biraz mücadele ile çekmeye başaladım ve kıyıya gelince kamışla yukarı kaldırmadan suyun içinden misina ile çekerekdışarıaldım. İnanılmaz bir keyifti. Havalar şimdi çok sert atılmıyor akşamada beklenmiyor rüzgar soğuk ama ilk yumuşadığında avlanmaya devam. Herkeze bol avlar diliyorum.

Not: Tüketiceğinizden fazlasını yakalamayalım ve az bulunan balıkları ufaksa zarar vermeden geri bırakalım. Bu denizler hepimizin. Biz kıyı balıkçıları duyarlı olmak zorundayız.
    Saygılar

Uploaded with ImageShack.us