Levrek avı teknikleri (Horoz tüylü Streamer)

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ufuk33

Ufuk33 Ufuk

Favori Kamış:
    1.20 Remixon Hero Beyaz Kamış Ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    kaçan balık :P
    Vedat Abi, Detaylı anlatımınızı ve fotoğrafları bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Bir süredir bozuk giden havalar sebebiyle tekneyle açılamıyorum ve kıyıdan at çek ile levrek avını öğrenmeye çalışıyorum, Rapala, Kaşık, zargana takozlu çapari, silikon hepsini denedim ama henüz başarılı olamadım. Eminim anlattığınız yöntem çok etkili bir yöntemdir ancak bizim bölgemizde sonuç verirmi ne dersiniz ( Mersin ) birde diğer yöntemlere göre uygulamada daha çok tecrübe gerektirecek bir yönteme benziyor... Mutlaka denemek isterim, umarım başarılı olurum. Tekrar teşekkürlerimi sunarım. Selam ve Saygılar. Rastgelsin !

2. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Benim tam senin yaşında bir kızım var,tek evladım.Karar verdim kızımın yaşında yada daha genc herkese oğlum yada kızım diye hitap edeceğim.
    Sevgili Oğlum
    Elimden geldiğince,sizler daha fazla sorup,işin püf noktalarını detayıyla öğrenme hevesinde oldukca,ben üşenmeden,zevk alarak anlatırım.
    Ancak doğru bilgi ile donanmalısınız.Forum ortamında gayet güzel sair anlatımlarda vardır.Ancak bunların arasında doğru olanı ile yanlış olanını ayırabilme düzeyine gelmenizde lazımdır.Bu konudada elbet yanınızda olacağım.
    Sevgiyle kal

3. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili oğlum Nadir
    Takdir edilmelidirki artık 52 senelik fiili balık avcılığımın bu son merhalesinde,helede teknelerim motorlarım calınmış,kolum kanadım kırık hale getirilmişken,birkac rapor değeri olmadığını samdığım balıkla huzurunuızda olmayı arzu etmemekteyim.
    Bunun yerine anlatırım tercihim budur,zevkim budur.
    Elbette teknemi indireceğim,elbette balıkların tekrar peşine azimli ve istikrarlı düşeceğim,elbette sizleri davet edecek hem tatlısu ve hemde deniz balıklarının fiili avında beraberce avlanmanın engin zevkine hep birlikte ereceğiz.
    Gözlerinden öpüyorum oğlum.

4. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Oğlum Ufuk
    İlgi ve yorumlarına teşekkür ederim.
    Belirttiğim gibi bu yöntemde tüy secimi önemlidir,ayrıca uygununu bulmakta biraz zordur.Gönül isterdiki sizlere birer tane yapıp yollayabileyim.
    Kıyı yada tekneyle yapılacak levrek avında kullanılacak en uygun takımlar,rapalalar,teknikler konularında cok şey yazdım.Bunlar arşivlerde mevcuttur.Ancak tekrar yazmakta,anlaşılmayan bir nokta kalmışssa daha detayıyla ele almaktan geride kalmam.
    Sadece sorunuz,siz sorarsanız ben bıkmam.Bu şekilde doğru bilgi nedir,hangisi uygulanabilir ve etkilidir cok daha net ortaya cıkacaktır.
    Bu konuda tekrar mukayeseli rapor ve resim gönderme niyetindeyim.
    Sevgiyle kal oğlum.

5. Ufuk33

Ufuk33 Ufuk

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sayın Vedat Abi, ilginize çok teşekkür ediyorum, yazdığınız uzun bilgi içerikli metinleri forum sayfalarında görüyorum, Rapala ile levrek avı konusunda olanlarıda hemen bulmaya çalışacağım, anlamadığım hususları tekrar size danışırım, Bilgi paylaşımındaki cömertliğiniz için tekrar şükranlarımı sunarım. Rastgelsin !

6. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Ufuk
    Bugünlerde ele almayı amacladığım konu ise,Türkiyenin bölgelerine göre en gözde on rapalasının resimleriyle sunumudur.
    Bu konuyu takip etmeni tavsiye ediyorum.
    Sevgiler

7. Ufuk33

Ufuk33 Ufuk

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sayın Vedat Abi,

Çok yararlı bir konu olacağına eminim, bu vesileyle bende artık rapala ile av konusunda başarı sağlayabilirim inşallah. Merakla bekliyorum,

Vedat Abi, kullandığım Rapalanın fotoğrafını ekliyorum... bu rapala ile Marina ağzında ilk akşam suyunda kurşunsuz fırdöndüsüz atıp çekiyorum, hızlı sarıyorum, yavaş sarıyorum, arada çırptırıyorum ama henüz uğraşlarıma karşılık alamadım, bu hususta yapacağınız öneri ve tavsiyeler benim için çok değerli, şimdiden teşekkürler.

Selam ve Saygılar, Rastgele !

Son düzenleme: 12 Şubat 2009
  8. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk

9. Ufuk33

Ufuk33 Ufuk

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Vedat Abi,

Mersinde yeni açılan bir Marina var kefal konusunda da zengin o sebepten avcı balıkların etrafta olmasını umuyorum =) marinanın resimleri alttaki 2 linktedir, size fikir vermesi amacıyla,

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr236/Can_S_Mersin_Marina_2.jpg

http://www.lojiport.com/images/news/1195.jpg

İlginize şimdiden teşekkür ederim, Selam ve Saygılarımla,

Ufuk

10. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Ufuk
    Resimdeki marinanın acık deniz tarafındaki kısma erebilirsen,sabahın ilk ışıklarında buradan dalan rapala ile levrek alabilirsin
    Sana iiki rapala vermem icap ederse bunla
    Maria Tihght Slalom Sardalye taklidiyle
    Keza Maria Flying Diver sardalye modeli.
    Bunların herikiside yavaş batarlar ve derin suda örneğin 5,6 metrelik sulardaki leevreğin menziline inerler.
    Zannederim levreğin yanısıra sürpriz avcı balıklarda oltanı ziyaret edebilirler.
    Sevgiyle kal

11. Ufuk33

Ufuk33 Ufuk

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Vedat Abi,

Öncelikle ilginiz ve değerli bilgiler için çok teşekkür ederim, söylediğiniz rapalalara bakıp temin etmeye çalışacağım, bunları direk rapala bağı ile misinaya bağlayıp kullanıyorum, kurşun fırdöndü vs herhangi birşey kullanmıyorum doğru mu ? makinemde sarılı misine şu anda 0.33 lük bir misine hafif sarımtırak - yeşilimtrak bir renk. tekrar teşekkürlerimi sunarım. Hoşçakalın,

12. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Bu iş yapar abi.Tebrikler.

13. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Bunlar denenmiş ve netice alınmış yöntemlerdir.Şimdilerde yaptığımız biraz işin kolayına kacmaktır.Rapala ve sair kandırıcılara yönelmemiz fazla emeğe girmekten kacındığımızdsandır.Şöyle salına,salına gelen bir tüylü takıma ilgi duymayacak levrek düşünemiyorum.
    Sevgiyle kal

14. İlker

İlker İlker Ergülen

Favori Kamış:
    Shimano Bassterra,Power Aero,Trabucco Poetica
    Favori Makine:
    Shimano Symetre,Ultegra XTB
    En İyi Avı:
    MÖ'de tutulmuş yayın 5,2 kg,Sazan 6,5 kg,kofana 2,5 kg,torik 4,3 kg
    Vedat abi merhaba,

Tüyü bulsakta sanki senin elinden çıkacak olan inanıyorumki levreğe daha cazip gelecek diye düşünüyorum, zahmet olmazsa talebim olacak.Birde bunu kıyıdan kullanma durumunda (bullrag veya sbirilino ile)aksiyon kendiliğinden oluşur diye düşünüyorum, yorumlarını bekliyorum.

Rastgele

15. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili kardeşim İlker
    Gerek silikon raglou ve gerekse tüylü düzen,cekilirken bilinen aksiyon çeşitlerini uygulamanması gerekmiyecektir.Ancak uygulanırsada bir zararı olmaz,faydasıda olabilir.
    Şu aralar,belki motor alabilip teknemi tekrar suya indirebilirim düşüncesiyle bircok takım hazırlamayı düşünmekteyim.Ancak bir türlü konsantremi sağlayıpta başlayamadım.Başlayınca streamer'ide bağlarım elbet.
    Sevgiyle kal

16. elmexicano

elmexicano ahmet can berkyürek

En İyi Avı:
    7 kg GT
    eline sağlık vedat amca.

çok teşekkür ederim.

17. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Mrb. Vedat baba. Horoz tüyü ile levrek yakalama tekniğini okudum. Açıkça yazayım ki bu tekniği hiç kullanmayacağım. İzmir'de yaşıyorum nerden horoz bulacağım da sırtından tüy yolacağım :) Şaka bi yana yazılarınızda yaptığınız sitemi ve yılgınlığınızı çok iyi anladım. Hangi ..... tekne ve motorlarınızı çaldıysa da Allah cezasını versin. Bizler ayrıca sizleri sömüren küçük balıklar da değiliz. Allah nasip eder de sizlerin yaşına ulaşırsak bizde gençlere faydalı olabiliriz. Levrek yakalamak ile ilgili yazdığın veya ulaşabildiğim hemen hemen bütün yazılarını okudum. Seni takdir etmemek imkansız. Uzun uzun yazdığın balık yakalama makalelerini hayranlıkla izledim. Bu nasıl bir öğretme açlığıdır, bu nasıl bir enerjidir bilemiyorum. Oğlum kızım diye hitap etmen bu nasıl bir sıcaklık ve nasıl bir sevgidir. Ellerinden öpüyorum.

18. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Volkan

Hakkımdaki kanaat ve yorumların beni çok sevindirmiştir.

Herzaman derim;Bunlar benim ödüllerimdir.

Herşeye rağmen senin aksi düşüncende olanlarda vardır.

Ben hemen herkesi sevmeye ve bildiklerimi anlatmaya devam edeceğim.

Sevgimle kal

19. karetta

karetta okan

vedat abi yeri değil belki ama senden kamış önerisi almak istiyorum ucuz ve sağlam olarak levrek için hangi kamışı önerebilirmisin

20. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Elbette sevgili delikanlı.

Sana edindiğim son atçek kamışını önermek isterim.

Okuma Vsystem.Bu kamış kılıfının yanısıra taşıma ve emniyet kolaylığı için yuvarlak,kayışlı Bazuka içinde pazarlanmaktadır.

Sizin yöreler için 2.70 15-40 atarlısı ideal olacaktır.

Sevgiler