levrek avı

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında postaci_61 tarafından paylaşıldı.

1. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    levrek avım da tutmuş olduğum levrek bu zanana kadar tutmuş olduğum en iri levrekti eylül ayının 20 siydi saat akşam 10 -11 arasıydı gayet dalgalı bir deniz di 70 lil misina 250 li lik kurşunlu misinama takmış olduğum bütün pamuk yengeçimi 20-25 metre kayalık bitim alanına atmıştım bir müddet bekedikten sonra misinamda hafifhafif tıkırtılar başlamıştı galya(gelincik,ermeni...) denilen balığın vurduğunu sanarak bayağı sinirlenmiştim daha sonra misinam birden bire çıldımış ğibi asılmaya başlamıştı bende hemen karşı atağa ğeçmiştim hiç mola vermeden asla levreğe misinayı boyun tarafına sürtmesine izin vermeden 20 daki da yavaş yavaş çekmeye başladım balığımı gelirken vermiş olduğu savaş muhteşem di balığımı tam kayanın dibine çekerek orada onu nasıl yukarı çekeceğimi hesapladım çünki balık çok ağırdı pilanım basit ama işe yaradı dalğaya aldırmadan dalga yükseldiğinde bende balığı kayanın üzerine aldım hiç kıpırdamasına fırsat vermeden elimi doğazından aşa sokarak balığı sağlama aldım balık bir çoçuk ğibiydi hemde tosun gibi 9,250 gr hayatım da tutmuş oldugum en mühtişlevrekti hersene 20-30 arasında levrek tutsamda onun ğibisini bir daha tutamadım hepinize rastgele

2. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    harika bi avmış ellerinize saglık şansınız daim olsun:)

3. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    Harika Av Harika Hikaye Keske Birde Foto Olsaydi. Neyse Aramiza Hoş Geldin Gürol Abi

4. turna

turna

Gürol hikayesi güzel,ellerine sağlık,ama eksik var hani resim.

5. arm59

arm59

Favori Kamış:
    Olta:Dam,daiwa,banax
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    Gürol tebrikler! Pamuk yengeçi merak ettim doğrusu bir açıklama yaparsan sevinirim

6. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    pamuk yengeçi

arkadaşım iyi akşamlar işten yeni geldim mesajını aldım
    pamuk yengeç karadeniz(doğu ) de kullanmış olduğumuz bir yengeçtir pamuk yengeçin özelliği çok yumuşak olmasıdır pamuk ğibi yumuşaktır elinize aldığınuz da elinizi ısıramaz ısırma özelliği olmayan bir yengeçtir elinize aldığınız da kıskaçları hemen kopar kullanırken dikkatli olun dayanma özelliği azdır
    mayıs ayından ekim ayına kadar geçeleyin hava karardıktan sonra el feneri ile kayaların üzerinden eliniz ile toplarsınız bıldırcın avı ğibi ışıktan pek kaçamaz
    limanların iç kısım daki kayaların üzerin de olurlar şu an havalar soğuk olduğu için kayaların üzerine çıkmazlar
    arkadaşım şu an elimde resmi yok ama tip ve şekil olarak sert yenğeçe benzerler sadece yumuşaktırlar levrek avında levreğin sevdiği yemlerden bir tanesi de beyaz kum midyesidir (çift kapaklı midye)
    umarım yardımcı olabilmişimdir iyi akşamlar rastgele