levrek için küçük balık yakalamak

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında gürkan1977 tarafından paylaşıldı.

1. ozden-celik

ozden-celik ÖZDEN

herkese merhaba ben özden kıyıdan sargoz genelde mırmır ve levrek avlıyorum geçen yıl sadece sargoza ahırlık verdim uygun havalarda 1 gecede 12 20 civarı tutabiliyordum bu sene nsipse ağustostan itibaren yine başlıycam balıkçı arkadaşlar ben sargoz avlarken bir sorun ile karşılaşıyorum oltayı attıktan bir süre sonra oltamı çekerken ağır bir balık takılıyor silikon mesina kullanıyorum mesinanın inceldiğini his ediyorum kıyıya iki mtre kadar hiç hareket etmeden geliyor snra misinayı tık diye kesiyor bu ne balığı olabilir bir gecede en az on tane iğneyi koparıyor aydınltırsananız sevinirim herkeze rastgele

2. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Müren olabilir mi ?

3. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Sevgili Özden Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

http://www.balikavi.net/forum/forumdisplay.php?f=27

Yukarıdaki linkteki tanışalım bölümünden kendinizi tanıtırsanız ve profiliniz kısmından yaşadığınız şehri vi diğer özellikleri düzenlerseniz sorularınıza daha kolay cevaplar alırsınız.

4. cesaperde

cesaperde CAVKAYTAR

Favori Kamış:
    d.a.m.
    En İyi Avı:
    kalkan 5 kg
    ilarya nasıl yakalanır teşekkürler

5. ENDER TUNCER

ENDER TUNCER Ender Tuncer

Favori Kamış:
    RYOBI FUJI KARBON KAMIŞ 2.95MT
    Favori Makine:
    RYOBI ECUSIMA 6000Vi MAKİNE
    En İyi Avı:
    levrek2.5 kg, 3,5 kg torik
    Garoz palamut balığının iç organları sadece kefal için değil tüm balıklar için cazip bir yem, levrek avında kefal yada kayabalığı kullanılabilir arkadaşlar kefali dere ağzı yada çay içinde şamandıralı oltayla yakalayabilirsiniz kurt ile yakalamak mümkün ancak ben daha çok kayabalığını tercih ediyorum ayrıca yakalaması çok basit, iğneye takması da kefalde uygun olabilir ancak iğnenin ucunda uzun süre kefali canlı tutabilmek bence kayabalığından daha zor
    özellikle levreğin çok olduğu yerlerde dikkat edin kıyıya çok yakın bir iki karış kadar sularda çokfazla kayabalığına rastlayabilirsiniz levrek buna bayılır ancak kayabalığını kullanıyorsanız mutlaka kumluk yere atmanız gerekir

sadece kafası kalan kefale gelince, levrek biliyorsunuz dişli balık olmadığından yemi yutar azönce yazılanları hızlıca okumuştum bu yüzden nerde olduğunu yazıldıysa dikkat etmedim benim aklıma lüfer gibi dişli balıklar geliyor

6. EUPHRATES

EUPHRATES erdem

arkadaslar bugujnn ızmır urla tarafında bırakmaya kefal gamıtı ıcın aksam ustu denızın yattıgı sırada kıbrıs oltası attım ,sonuc:
    yarım saat sonra oltaya geelen canavarı cekmek ıcın ugrasırken parmagımda olusan yarım cm derınlıgınde kesık

ben kefal gamıtınden vazgecmıyorum yada cok ufak ısparı bu ıkı yemede levregın bı duskunlugu var hele kı yakınlardakı dere agızlarına yagmus sonrası bırakma yapınca