Levrekler yumurtlama döneminde !

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında 35fish tarafından paylaşıldı.

1. alikemal

alikemal Ali Kemal GÖKTÜRK

Vedat amca uyarın için teşekkür ederim. Gerekli düzeltmeleri yaptım. Haklısın seri yazıp tekrar düzeltmemek olmaz. Fakat daha önce ki yazdıklarımı düzeltemiyorum. Sağ alt köşede ki düzeltme ikonu kalkmış. Sadece son yazdığım yazı üzerinde düzeltme yapabildim.

Son düzenleme: 5 Ocak 2011
  2. modena

modena

ali kemal ağlamak istiyorum...

bu ne kadar okunaklı imla hatasız bir mesaj...:eek: :eek:

aman nazar değmesin...

eh tabi uyarı otoriteden gelince daha etkili oluyor...:D :D :D :D

3. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Ağla kardeş ağla, bir kere de sen ağla. Ali Kemal o eciş bücüş yazılarıyla anamızı ağlattı bilmem kaç kere.:( :eek:

"Aman nazar değmesin" Amiiiin.!;)

:p :D

4. alikemal

Pu hahaha haha hakikaten imla kurallarını okadar katlediyormuyum :eek: :confused: En azından, sanırım katledilse de cevap geliyorsa anlaşıyoruz. :) :) :eek: Bu arada kusursuz ve hatasız bulduğunuz bu yazıda dahi imla hataları buldum. ( önceki - köşedeki ( ki) anlatım bozukluğu yada -ki ayrı yazılmalı yazılmıyorsa ler eki getirlip çoğul kullanılmalı.

:D demek ki buna dahi razıymışsınız:rolleyes: :mad: :( tüh bana kaka egg kemal
    Ne çektirmişim sizlere

Son düzenleme: 5 Ocak 2011
  5. alikemal

:D :D :) :p ;)

6. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bak gördün mü? İşte herşey yerli yerinde.:eek:

Kardeş sana 5 kez düzeltme hakkı veriyorum. Yukarıdaki yazını iyice bir düzelt, bakayım olabilecek mi? (bir hakkını kullandın, farkındayım:cool: )

:D :p

7. alikemal

Ağabey bu konu başlığı altında en son Kadir ağabye cevap yazdığım mesaja kadar düzeltme yapabiliyorum onuda gözden geçirdim düzeltim. Ama ötekiler için yapcak birşey yok. İdare edicez artık :) :)

8. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Sevgili İbrahim merhaba. Bu konuyu açtığın için öncelikle sana ve konuyu değerli paylaşımlarıyla zenginleştiren herkese teşekkür ederim.

Not: Buluşup hasret gidersek ya bir ara yav :)

9. 35fish

35fish ibrahim

Favori Kamış:
    Shimano aerocast 2.70 15-40 gr,shakespeare 2,10 10-25 gr-shakespeare2,70 ugly stick,1,98 cm
    Favori Makine:
    tica spin 3500,shimano exage 2500
    En İyi Avı:
    levrek 4,9 kg
    Sevgili Aykut,güzel dileklerin için teşekkürler.Bir faydası oluyorsa,negüzel.

Not kısmında yazdığını daha evvel de konuşmuştuk.Ama sonra, Haldun telefondan selamını söyledi,siz birlikteyken...:)

Mine'ye de selamlar.

10. vetheklevent

vetheklevent Levent

Favori Kamış:
    dandik 2.40 spin
    Favori Makine:
    Remixon teben SR 400
    En İyi Avı:
    levrek 2.5 kg
    her avcının bilmesi gereken sizinki kaç cm kampanyası için greenpeace sitesini ziyaret edelim lütfen

11. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Levent merhaba,

Greenpeace Levrek balığı için boy limiti 18 cm. dir demiş, bu doğru mu sence? Böyle mi bilelim ne dersin?:)

12. İzmirli51

İzmirli51 Fikret ALAYLIOĞLU

Favori Kamış:
    2,59 cm Shakespeare UglyStik Lite, 2,40cm Dam EMotion 25 IM6X ,
    Favori Makine:
    Sahara 3000FD ve Sonora 2500FB - 4000FB
    En İyi Avı:
    Levrek 1,950 kg
    İbrahim kardeşim merhaba. Levreklerin yumurta dönemi için açmış olduğun bilgilendirme paylaşımına geç olarak teşekkür ederim. Bu konuya katılımda bulunan Yücel Savan arkadaşımızın eklediği bilgiler ve daha önceleri Aykut kardeşimizin bilgilendirmeleri sayesinde levreğin üreme boyutları konusunda oldukça yararlı bilgi sahibi oldum.
    Fakat bu bilgiler esnasında merak ettiğim bir hususu tüm arkadaşların görüşlerine sunarak öğrenmek istiyorum. Levreğin dişisi ile erkeğini ayırt edici belirgin bir özellik var mıdır?
    30 cm civarında tutulabilinen bir levreğin erkek balık olduğu belirlenebilinirse, alıkonduğunda neslin üremesine ne şekilde engel teşkil eder? (Bu seferde dişiler erkeksiz kalıp çiftleşme sıkıntısı yaşayabilirler belki :) )
    Bu cins belirleme ve belirli bir boyutta tutulan erkek balığın alıkonması konusunda görüşlerinizi rica edebilir miyim?

Son düzenleme: 20 Ocak 2011
  13. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Sınav arası sınar, ondan haber vermediydim (iyi bir bahane olmadı galiba:eek: ). Arıcam söz :)

14. 35fish

35fish ibrahim

Favori Kamış:
    Shimano aerocast 2.70 15-40 gr,shakespeare 2,10 10-25 gr-shakespeare2,70 ugly stick,1,98 cm
    Favori Makine:
    tica spin 3500,shimano exage 2500
    En İyi Avı:
    levrek 4,9 kg
    Sevgili Fikret abi,
    Bu konuda detaylı bir bilgim yok.Erkekle dişisini nasıl ayırt edebiliriz,ben de bilmiyorum.
    Ama üremenin olabilmesi için,dişinin döktüğü yumurtaları,erkeğin döllemesi gerekeceği için,üreme döneminde dişinin de erkeğinde avlanmasının olumsuz etkileri olacağı bellidir diye düşünüyorum.
    O yüzden verimli avlar yapabilmek için en az bir ay kadar daha beklememiz gerekecek.:(

Selamlar

15. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Greenpeace cetvelinde yakın bir zamana kadar 18 cm. olan Levrek boyu yeni cetvelde 30 cm. e yükseltilmiş. Bu değişiklik neye göre yapıldı, orası meçhul.

Mezgit 14, 5 cm. olmalıymış. 14 olmaz zira O henüz yavru. E birader ne bu kesirli sayı, 15 olsun? Hayır, olmaz 14,5 cm olacak.

:confused: :confused:
    .

16. İzmirli51

İzmirli51 Fikret ALAYLIOĞLU

Favori Kamış:
    2,59 cm Shakespeare UglyStik Lite, 2,40cm Dam EMotion 25 IM6X ,
    Favori Makine:
    Sahara 3000FD ve Sonora 2500FB - 4000FB
    En İyi Avı:
    Levrek 1,950 kg
    Sevgili İbrahim kardeşim, benim tam açıklayamam nedeni ile sorumdaki esas amacımı belirtememişim. 1 ay bekleme düşüncene katılıyorum. Amacım; dişi ile erkeği ayırt edebilirsek, tüm av mevsimlerinde, bilim adamlarının belirttiği üreme boyundaki limitler ( 27-30 cm.) civarında levrek tutanların hiç olmaz ise dişileri geri salmasını sağlamaktı. Bende biraz araştırdım, aldığım en belirgin özellik erkek ile dişinin kafa yapısı olduğu, erkeğin kafasının daha sivri, dişinin kafasının daha toparlak olduğu yönünde bilgi geldi. Tabii ki av heyacanı esnasında bunu farkedebilmenin ve inceleyerek karar vermenin ne kadar zor olduğunu da düşünmek lazım derim.
    Sevgilerimle.

17. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    abi bu bunu şu şekilde yorumlayayım,5 kiloluk levreğin burun yapısı ile 1 kiloluk levreğin burun yapıları bahseddiğiniz gibi o şekilde olur karşılaştırma yaparsanız,balık büyüdükçe kafa yapısı değişiyor,500 gram ile 1,50 kilo arasındaki levrek de, bu bilgi sizi çok yanıltır,zira burun yapıları bir birine çok benziyor bu boyutdakilerin,
    şu yumurtlama döneminde 3 lü 4 grup görür en öndeki büyüğünü yakalarsanız,misal,muhtemelen o balık dişi dir,şu dönem dişi levreklerin peşinde erkek levrek ler de var grup halinde ler,erkek levreklerin aklı şuan başka şeylerde,önlerindeki dişi onların önderi,erkeklerde peşlerinde miskin miskin dolanıyor ve kıyı dan biraz daha açık da lar ekseri,mutlu olsunlar,onların mutluluğu bizim geleceğimize neşe katacaklar:)

18. Asminik

Asminik Osman

Yakın zamanda akdenizde levrek alan oldumu acaba ? Mart ayına yaklaştık bitti mi, bitmedi mi bu yumurtlama dönemi bilgisi olan ustalar yardımcı olursa seviniriz