LEVRekleri avladım...Ava DeVam...

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında Onur GÜNER tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 14 kilo,kırlangıç 5 kilo,kalkan 8 kilo,karagöz 6 kilo
    geçmiş olsun onur.aman dikkat sonra züberlere kim inicek:)

2. 15 yıl Boyunca dalış yaptım.Öyle böyle değil bütün denizlerimizdede ve hatta yurt dışında.Ancak 10cm Önüme kadar yaklaşan levreğe rastlamadım
    40 yılı aşkın zamandır dalan ,dalışın her çeşidini yapmış ve yapan abilerim,hocalarım ve arkadaşlarımında benzer bir olaya tanık olmadığını biliyorum.Bunların arasında 4dk.Su altında kalabilen Vehbi hocam,Levrek avı konusunda üzerine tanımadığım Ahmet abim dahil.....(Bandırmaya gidersem birkaç fotosunu almaya çalışacağım.Görünce hak vereceksin)
    Seni tebrik etmekten başka şık yok.Gündüz 10cm.Ye kadar levreği yaklaştırman kendine benim adıma inanılır gibi değil...
    Sanırım ben dalışı bıraktıktan sonra çok şey değişmiş..Levrekler bile

3. kskkörfez35/5kost

kskkörfez35/5kost

Favori Kamış:
    zıpkın,olta
    En İyi Avı:
    levrek3 kilo ahtapot 3 ve altı
    dikkat sudaki levrekler onur tarama sistemi almışlar):D tebrikler onur abi çok yakışıklı balıklar) ve sende :D

4. Bu sonuca göre kazıklandıkları (şişlendikleri)kesin;) ;)

5. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme
    Tamam Erdal abi sen haklısın. Kimseyede kendimi inandırma niyetinde değilim.
    Bu arada 4 dakika sualtında kalan hocamız sabir olarakmı nefes tutuyor yoksa av esnasındamı 4 dakika kalıyor ?

6. Agoşanda;)
    Dışarda sıkıldım zaman tutmaya.
    Ayrıca Türkiye tabanca atış takımındaki bir arkadaşım havuzda (3,50m)
    Kaldığı süre 5dk. üzerinde
    bu arkadaşın normal nabzı 35 lerde
    Bu arkadaş çok iddia kazandırdı bize
    (yoga uzmanı)

Son düzenleme: 2 Ağustos 2007
  7. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme
    Erdal abi bak sayın abim 5 6 yıldır Türkiye şampiyonları ve avrupa derecesi olan, yerli yabancı, balıçısı, denizde doğup büyüyeni belki 500 kişi ile dalış yaptım ve camiada bir çok kişiyi tanırım, sürekli bişeyler yazar sürekli dalış yaparım, kısaca camiada ne olur ne biter herşey kulağıma gelir.
    Hepimiz avcıyız, az çok atarız. Avcılığın birazda ruhunda vardır bu. Ama abi 4 dakika aguşonda kalan birini değil duymak hayalinin varlığına bile inanmam. Buna ben değil hangi zıpkıncıya söylesen inanmaz. Ben yıllarca antreman yaptım, üniversitenin sualtı rugby takımına girdim. Allahın günü daldım çıktım
    sanırım 2:15 di aguşonda nefes tuttum. 4 dakika be abi yapmayın. Bizde zıpkıncıyız. Hadi 3 olsa bir nebza belki olabilir dicem ama 4 bu. 240 saniye aguşon...

8. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme
    Evet Yücel abi levrek bol ama ben mecburi levrek avlıyorum bu ara. Bütün meralar tekne bot paraşüt kıl tüy.
    Bende liman çevreleri ve mendirekleri tercih ediyorum. Sığ suda levrek bol oluyor. Zıpkın için kolay av yeter ki sakin ol panik yapma sessiz yüz. Sırf o yüzden fotoğraftada görüldüğü gibi kısa palet ve tayt giyiyorum.
    Evet sabahçı bu levrekler çok erken çıkıyorlar ki ben sabah dalışını yılda belki bir kaç kez yaparım. Dalış dönemleri sabah uynanmayı sevmiyorum ama levrekler sabah var...

9. Şimdi sana Bilmediğin bişy daha diyeyim;)
    Dünya rekoru bu alanda 8dk.ve 58 sn
    Bu rekor 2004 yılında Almanya doğumlu dalgıç Tom Sietas tarafından kırılmıştı.
    Ve hala geçerli olan dünya rekorudur..
    Sen 2:15 i bişey sanıyorsan gel bandırmaya ben sana 3dk.üzeri 10kişi gösterebilirim
    Dalgıcız ama bukadar dalgın olmak iyi değil..
    Sen ekibini bi gözden geçir;)

10. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme
    Erdal abi daha önceki mesajlarınıza bakınca sizin gerçekten bu sporla ilgilendiğinizi düşünmüştüm ama yanlımışım. Şimdi iddanız nasıl çürüyor bir bakalım.

O bahsettiğiniz rekoru bende biliyorum.
    Biz buna statik apnea deriz yani havuzda hareketsiz bir şekilde yapılan nefes tutma. Benim size sorduğum soru ise arkadaşınızın 4 dakikayı sabit olarak ( sataik apnea ) mı yoksa av esnasında (aguşonda mı ? ) tuttuğuydu. Sizin cevabınız ise av esnasında yani aguşonda oldu. Yani sabit olarak nefes tutan biri ile aguşondaki birini karıştırdınız.
    Dalgın olan kim ?
    ben 2 : 15 i bişey sanmıyorum. Çok da iyi olduğunu zaten söylemedim.
    Siz ve arkadaşlarınız çok daha başarılı olabilir. sizin bandırmalı arkadaşlar sanırım 3 dakikayı sabit olarak tutuyorlar. Siz ilk önce bu ayrımı yapın kanaatimce

11. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.