lexa mı? ballistic mı? stradic mı?

Konu, 'Makineler' kısmında haySpinine tarafından paylaşıldı.

1. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Değil....

Aslında bunları yazmayacaktım ama 10 karakter hedesi varmış. Yayın içino boy, o cüsse sıradan değil e bu boydaki yayın bir hayli hımbıl olur. Yani 100 kg balık mukavemetini gösteremez; yaşlılık zor zenaat malum.

Bakman gereken, doğal halde erişkin boyu 100kg ile başlayanlar. Orkinos, köpekbalığı, kılıç vs. vs.

2. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
  3. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    İlla köpekbalığı diyosun yani:cool: bakalım,buluruz bir video:eek:

4. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Yok olmaz abi olmaz,senin videodaki balığın kılıcı var:D olmaz o balık,saymaz Serdar onu,,kılıçlı balıkmı olurmuşhihi ...

5. furunotr

furunotr Haluk

Kalp kalbe karşıdır derler; aynı şeyi ben söyleyecektim şimdi vallahi...

Yani bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktan söz ediyorum; fazla detaya girmeyelim sen anlarsın...

Zort diye saramazsın büyük makina ile balığı; önce kalamasıyla yoracaksın v.s.... Kamışın büyük payı var bu işte sen de biliyorsun inkar etme; balığı yorduktan sonra kamışla boşluk alacak makina ile saracaksın özetle...

Sen fazla National seyretmişsin; oradakiler endüstriyel balıkçı; biz ise amatör...

180 gr. o akıntılı sularda çekmek zor iştir be Serdar; bi dene gör... Sen de anlayacaksın ne kadar zor olduğunu; bu kadar hafife almayacaksın ondan sonra...

6. furunotr

furunotr Haluk

Hiçbir şey anlamasam da... Senin bu hesaplarına hastayım Serdar...:)

7. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    4 tane isi bilen usta birbirinize büyük balik nasil çekiliri mi ögretiyosunuz :D

8. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Estağfurullah. 4' ü, 3' e indirirsen daha isabet olur. Ben o gruba katılmayayım. :)

Amma velakin, içlerinde en küçük makina, en genç, dinamik ve sportmen balık, benimki. :confused: :p Nasıl yüksek atlama yapıyor ? hihi

Fark burada. :laughing:

Eeee, sizin yorumunuz ? :D

9. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Ben işin şamatasındayım,iş muhabet olsun Roy,sahi sence nasıl çekilir:D

10. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Youtube'da silure roy yazinca nasil çekilemezin videosu var :D nasil çekilir bilmem, sansa bala çekiyoz iste :D daha buyuklerine de demek böyle oluyor diye video izliyoruz :)

11. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Şimdi seyrettim,Aslında davranışın doğru,yanlış ne biliyormusun,hayır söylemeyeceğim kendin bul bana ne:D sorun makinanda,kalama rahat açmıyor,tutukluk yapıyor,işte senin sorunun buymuş..Sahi makina neydi,Daiwamı?Shimanomu?:confused: Mitchellede benziyor ama sanki abu garcia gibi duruyor,DAM de olabilir:D

12. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Hata 3-4 kg çekere düsen 0.40 monoda :D çürümüs farketmedim. dikkat edersen misina baligin bastigi an kaloma dönerken kopuyor. Makina okuma razor 65 (50tl civari). Kalomasi da dedigin gibi yaramaz Selim abi. Zaten kalomayi parmak baskisi ile ayarliyordum.

13. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    :D :D :D

İhtiyaç hissederse Serdar'a, Bursa Kılıç Kalkan ekibinden, 1-2 tane kalkan göndeririz. Kılıçı hayatta vermem; bilesin. :D

Selim bey bu balıklar nasıl sizce ?

Sizin 100 kg.lık yaşlı, uykucu balığınızın yanında, :p hem yüksek atlama, hem saltolarıyla, hemde zıpkın gibi yüzüşüyle, açık ara önde gibi durur. :D

Adam birde makinayı, kamışıyla denize düşürmez mi ? :laughing:

Neyse, kaptan maharetliymiş de................:thumb:

14. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Evet bizim Serdarla bir benzerliği var,en azından malzemeleri suya atma konusunda...:D

15. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    7.25deki aksiyon harika :) balik kapti adamin elinden takimi. kaptan olsam bir daha almam o adami tekneme.

16. furunotr

furunotr Haluk

Serdar'da Shimanoları suya böyle atıyor herhalde...:D :D

17. haySpinine

haySpinine ibRaHim

Favori Kamış:
    okuma V-system 2.40 10-40 shimano alivio 2.70 20-50 daiwa crossfire 1.80 3-15 shakespeare
    Favori Makine:
    daiwa ballistic 3000 okuma trio30s okuma safina 25
    En İyi Avı:
    levrek 69cm lüfer 33cm turna 63cm
    *** arkadaşlar... yorum ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler...
    sonunda yeni makinemi aldım. daiwa ballistic 3000sh :)
    makineyi bir kaç av kullandım gayet tatminkar bi makina. hafif, rahat ve su gibi akıyor.
    makinede benim dikkatimi çeken artısı atış sırasında misina kılavuz telini açtığımızda rotor kendini hafifçe kitliyor ve kapanmasını engelliyor. gerçekten gzl bir makina ve yormuyor. ilk kullanımdan sonra okuma trioyu elime alınca aradaki farkı hissettim. (arada dağlar kadar fark varmış)
    makinenin eksi yönü: misina sarım kapasitesinde biraz fazla yazılmış gibi geldi bana. 0,185 kendo 250metre misinanın tamamını saramadım. birde misinadan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama sert atışlarda kuşgözü problemi yaşadım fakat 3,5metre 0,28 ve 0,38 öncü misinam sayesinde hiç patlama olmadı. ikisinide ayrı ayrı denedim. birde makinede yüksek devirden mi yoksa bilyalardan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama az bi hışırtılı ses var ama bu ses makinenin dönüşüne engel değil. diğer makinelerimle karşılaştırdığımda onlardan daha sessiz çalışıyor fakat beklentim sıfıra yakın bir sesti. tavsiye edilebilecek bir makine. makinede crbb bilyalardan başka bb bilyalar da kullanılmış ama korkmamak gerek çünkü onlar kafayı tuttan ve sadece balığı yakaladığımızda kalama verdiğimizde dönen bir bilya... alışveriş sitelerinde magseal den bahsedilmiş ama ben bu makinede öle bişey varmı anlayamadım. kutu üzerinde de bu özellik yazmıyor. birde makinenin drağı 4kg.
    herkese çok teşekkürler rastgelsin...

18. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Altin semere essek vurmussun :) kendo misina ne alaka.

19. haySpinine

haySpinine ibRaHim

Favori Kamış:
    okuma V-system 2.40 10-40 shimano alivio 2.70 20-50 daiwa crossfire 1.80 3-15 shakespeare
    Favori Makine:
    daiwa ballistic 3000 okuma trio30s okuma safina 25
    En İyi Avı:
    levrek 69cm lüfer 33cm turna 63cm
    sorma roy abi valla dediğin gibi oldu aynen :)
    bi arkadaşdan geldi kendo bende öyle aldım işte... en kısa zamanda misina değişecek :)

20. alpera

alpera alper

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 962 LSJ,Lineaeffe Fury Caster 420,Im-Casting 420,Shakespeare Alpha 1100
    Favori Makine:
    Daiwa T.Entoh 5000,Daiwa Ballistic 4000 SHA,Okuma Safina Pro SPA80-SPA25,Omni 070-2000
    En İyi Avı:
    Henüz avlamadım
    Hayırlı olsun,güle güle kullan.Ben de 4000 liğini aldım,gayet güzel makina.