Lineaffe Supernova mı Kali Kunnan mı ?

Konu, 'Kamışlar' kısmında TheSanalPilot tarafından paylaşıldı.

1. TheSanalPilot

TheSanalPilot Furkan ARICA

Hocalarım, selamlar. Bir kamış almayı düşünüyorum ve iki model arasında kaldım. Bu modeller Lineaffe Supernova ve Kali Kunnan Unicorn. Sizce hangisini almam daha avantajlı olur ? Ve diğerine göre artısı nedir ?

Teşekkürler

2. DÜSSELDORFLU

DÜSSELDORFLU Boran RESNE

Selâmlar Furkan.....

Ben olsam simdilik 2sindende uzak dururum !
    Secimin, markayla, malzemeyle yahut islevsellikle alâkasi olmadiginida bilmeni isterim !

........

Zira her ikiside birbirine cok yakin done’lere sahipler !
    Boy 4,20M ,, 100-200Gr. atar araligi (*), 3 parca, Halkalar SIC, uc parcalar hybride
    Kali Kunnen parcalari diyerinden 2 cm daha uzun.(147cm – 145cm)
    Lineaffe ise rakibinden 47 gr daha agir ! (565gr. – 612gr.)

KISACA,,

Kritigim sadece,,, 13 yasinda gelismekte olan bir cocuga tavsiye edilmesi gerekenin bu tip ürünlerin olmadigiyla alâkali !
    Sonra,,, daha örgü veya mono sarilmis makineyi bile monte etmedik ! 600 – 700Gr. civarinda olsalar ?

Bu yaslarda, kollarina bindirmen gereken yükün farkindamisin ?

Ayrica,,, yeri geldigi zaman hep söylüyor veya yaziyorum ! 100 Gr.lik bir kursun, saatte 200Km‘yi bulabilecek bir hizla kamis ucunda firlayabiliyor !

Senin yerinde olsam, zamanimi simdilik ögrenmeye, kisaca kendimi bilgilendirmeye adarim !
    KAMISLAR – MAKINALAR, bölümlerinde firsat buldukca eskiye ait (2017 sonuna kadar ) yazilanlari okur, sonra hangi hedefe dogru ilerleyecegime karar veririm !

Zira,, okuduklarindan alacagin bilgi ve tecrübeyle,, yani konudaki donanimini arttirdiginda, daha isabetli kararlar verebilecegini, kendi kamis ve makinanin seciminde bizzat kendi fijkrininde olabilecegini göreceksin !

Simdiden, kolay gelsin…..

(*) Bazi yerlerde rastlanan, “200 Gr.ma kadar atar, 200 gr. aksiyonlu“ gibi yuvarlak ve yanlis anlasilabilecek hatta anlatilabilecek konulari önce kendin arastir ! Sonra düsüncelerini burada paylas !
    Göreceksin, paylasim,, yönlenmeni kolaylastiracak !