Lufer Basladimi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında tayfunara tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet olması lazım ben sıramı savdım...:D :D

2. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    sırayı ben alayım bari efe öncelikle aramıza hoşgeldin ancak forumdaki diger arkadaşların abilerin sana yardımcı olabilmesi için imza ayarlarını yapman lazım adın yaşın vs.. tekrar aramıza hoşgeldin

3. Namık Erdem'inde işi tamam...:D :D
    Başka kim kaldı kardeşşş....:D :D :D

4. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    ben arada birşey kaçırdım ama neyse:confused: :confused:

5. simendifer

simendifer Sennur

Yok Erdemciğim kaçırmamışsın. Ahmet abi "sıranı savdın, bir dahakine sıra kimde demek" istiyor :)

6. Efe

Efe

Favori Kamış:
    Banax SX5000, DAM Spezipower 3.50
    Eyvallah herkese
    sanirim yaptim...

7. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Hoşgeldiniz hocam bilgi dolu dakikalar

8. Tamam kardeş teşekkürler
    Aramıza tekrar hoşgeldin

9. Efe

Efe

Favori Kamış:
    Lüfer

Selamlar dostlar,

Pazartesi günü 4 arkadas aksam üstü 4 ile 8.30 arasi yeniköyden çinakop ve sarikanat icin yemli oltalarimizi yatirdik. Yaklasik 40 metre onumuzde 10-15 tane tekne vardi. 4 saatten fazla dipdiri taptaze yemlerimize tek bir vurus bile olmadi :( Lakin onumuzdeki abiler sanirim yemli uzun olta ile gozumuzun onunde her biri 30-40 tane lüfer aldilar... Ve sürekli kiyiya gelip sattilar. Bu is illa tekne ile mi olacak yoksa o saatlerde orda rapala kasik vs yapsak daha mi basarili olurduk? Bir de hafta sonu kalender taraflarini denemeyi düsünüyorum biraz uzun bi yol olacak ama oralarda karsilasabilecegim ustalarim varsa tanismak bilgilenmek isterim. Haydi rastgele...

10. LÜFERCİ

LÜFERCİ serkan

Süper Baliğin Kralini Yakalamişsin

11. tayfunara

tayfunara

Favori Kamış:
    olta-zıpkın
    En İyi Avı:
    kırlangıc- 2kg
    arkadaslar luferın tuzla menderek mevkıınde balıkcılar tarafından tutuldugu dogrulandı bılgınıze demek oluyokı bogazdan gırmıs balık aksamları sahıl boyu azımle denemk gerekıyo

12. furunotr

furunotr Haluk

Son 15 gün içerisinde Arnavutköy, Şemsipaşa ve Sarayburnunda lüfer alındığını duydum, ayın 17 sinde gece saat 12 de de Galata köprüsü üzerinde lüfere olta atanlar gördüm araç ile transit geçtiğim için tutan var mı bilemiyorum, ben henüz fırsat bulup şansımı deneyemedim.

13. qosmo

qosmo

Favori Kamış:
    banax makina
    sarayburnu raporu

dün akşam saray burnundaydım saat3 le 6 arası izmaritten başka bişey yoktu.çatladı kapıdaydım orda teknesi olan arkadaşlardan aldığım bilgiye göre şu an pek lüfer yokmuş ama iyi palamut vardı canlıların tanesini 2ytl den satıyorlardı bizde bol bol izmaritle iftara yetişmek üzere eve döndük.cuma gece bide gürpınar büyükçekmecede lüfer deniycem.
    herkese iyi geceler.....................................

14. Efe

Efe

Favori Kamış:
    Yenikoyde karadan 40 - 50 metre acikta tekneyle avlanan balikcilar surekli cekiyorlar. Pazartesi gunu 10-12 teknenin 3 saatte 30-40 arasi lufer aldiklarini bizzat gordum. Ayni gun kiyidan denemelerimiz sonuc vermedi. Bugun saat 4.30-8.30 arasi ayni yerdeydim gene tekneler tek tuk alabiliyorlardi ama bizim oltalara yaklasan bile olmadi. Camlibahce tarafi ise hala bekliyor bi baslasa duvar dibi bizi bekliyor :) Bogazda lufer epey var ama sanirim istavritin de bol olmasi yuzunden kiyidan almak zor gorunuyo. Onumuzdeki gunlerde havalar biraz daha sogursa istavrit kesilir bizim oltalar da senlenir diye dusunuyorum.

15. FastFish

FastFish

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KOFANA
    Ben bu aksam camlibahcedeyim.. bakalım nolacak... :p

16. Efe

Efe

Favori Kamış:
    Haydi rasgelsin, güzel haberler bekliyorum

17. FastFish

FastFish

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KOFANA
    Camlibahceye gitmedik... Herkes Yenikoy dedii bizde yenikoy e gittik.. iiyide kalabalık vardı..Ama Tık YOK.... herkes birer birer ayrıldı.... Ne zaman dogru yerde dogru zamanda olacagız bakalımm...:p

18. Efe

Efe

Favori Kamış:
    Bir arkadasim tam 4 saatte 1 tane sari kanat alabilmis dün aksam Yeniköyden. Normal fileto yeme gelmiyor diyo saksakla alabildim anca diyor. Ayrica cinekop gibi asilmiyormus oltaya cok hafif vuruyomus o arada aldin aldin diyor.. Yani balik daha epey nazli...

19. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Dün balıkçılık mesleği babadan kalma bir abimizle boğaza teknesi ile gittik.
    Sabah vakti olmasına rağmen,sarayburnuna doğru olan denizfenerinin orda 40-50 balıkçı kayığı lüfere dönüyordu ama tutan yok gibiydi.Bari bizde palamuta atalım dedik.Bizim gibi 10-15 tekne daha palamuta döndük ama tık yok. 3 saat uğraştık ama 1 tane bile yoktu.Diğer teknelerde yakalayamadılar gördüğümüz kadarıyla........
    Nerde bu Lüfer ve palamutlar yahu.

20. Efe

Efe

Favori Kamış:
    üstad balik var palamut da var lüfer de hem de bol bol...
    Daha önceki mesajlarimda da bahsettim, gecen hafta gözümün önünde Yeniköyde tekneler lüfer aliyodu. Hem de 10-15 tekne herbiri 30-40 tane lüfer aldilar. Hatta bizim bulundugumuz yere yanasip tanesini 10 Ytlden satti adamlar... Bogazda lüfer su anda epey var ama balik henüz kiyiya yaklasacak kadar ac kalmadi, istavrit izmarit bol çünkü hala. Ayni yerde biz iki gece kiyidan eli bos döndük. Ancak dün aksam bi arkadasimiz bi tane alabildi o da sari kanat. Biraz daha bekliycez sanirim lüferi... Palamut ise tekneyle ciktin mi illa aliyosun ama tabi baligi takip etmek lazim balik bazen sarayburnu tarafinda oluyo bazen karadenize dogru. Beykoz tarafindan bir arkadasimin 45 tane aldigini biliyorum capariyle... Ama bu kadar dolasabilir miyiz??? Zor tabi...