Lüfer zokası ve Misina birleştirme için Acil Yardım Lazım

Konu, 'Takım Çantası' kısmında volex21 tarafından paylaşıldı.

1. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Eleman olarak bi düzeltme yapayım. :D Diğer taraftan atan balık alamıyor değil. Bizim taraftan bir saat içinde 10 vuruş aldıysak diğer taraf 4 vuruş alıyor. :D

2. Adil Akırmak

Adil Akırmak Adil Akırmak

Volkan abi bizim bölgemizde yapılan palamut torik ve lüfer avının meramıza göre ince detaylarını söyleyim belki işine yarar.
    1)Genelde bizde zokalı sistemle avlanırız.Avlandıgımız derinlik 3 noktadır.Dipten 2 kulac dipten 6 kulac ve su yüzeyinden 16 kulac.
    2)Zargana her zaman sardalyaya üstün cıkar.Bunun 2 sebebi vardır birincisi zargananın üzerindeki fosforlar gece avı için mükemmel olusu ikincisi zokayı zargananın içine gömdüğümüz için avcı bir takım olusu.
    3)Takımı küpeşteye baglarız zilli sekilde zil ilk ötüsünde takımı elimize alırız fakat ellemeyiz balık lüferse kuyruk kısmından almıstır(zargana uzun oldugu için)cok gecmeden 2. vurus gelir ve tasmalamaya gerek yoktur.
    Sayet balık torik veya palamutsa 2. vurusta tasmalarız.
    4)Zarganının kafasını kesip zokayı içine gömerek avlanırız.Görünüzde sadece zargana olur iğneler içinde oldugu için gözükmez.2 Kulaclık fc misina kullanırız snra kücük bir fırdöndü.
    5)Balık sabah 3 ten gün agarana kadar en iyi avını verir.
    6)Hiç vurus alamazsak cok agır birsekilde 10 sn yede 1 kulac gbi 2 kulac takımı kaldırırız genelde cekme asamasında balık atlar.

Ayrıca menemendeki balıkcılar kilosu 10 tl den 5 kg siparişler getiriyolar istiyosan tel nolarını verebilirim.
    Saygılar.

3. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Teşekkür ederim Adil, çok güzel derlemişsin tecrübelerini elbette işime yarayacak bilgiler mevcut, sağolasın. :)

Bugün ve yarın iş çıkışı gene zargana bakacağım, umarım vardır. Yoksa da sardalyaya kaldık gene. 1-2 saat ayırıp yemlik kolyoz da tutuyorum zaten.

Palamut lüfer avları benim hedef avım değil aslında ama güzel bir akın varken de zevkini çıkarmak istiyorum. Bu hafta da tekneden lüfere niyetim var ama nasip. Bu hafta da çıkabilirsem bi daha da seneye kadar çıkmam sanıyorum. Levrek peşinde olurum genelde.

Bu açıdan 5 kiloluk zargana benim için lüks kaçar, ilgine ve bilgilendirmene tekrar teşekkürler, rastgelsin. :)

4. toruga

toruga tolga

Favori Kamış:
    Safina X Spin 2.70m 10-35gr
    Favori Makine:
    Spro Hardliner
    En İyi Avı:
    aral 2.550gr
    Güzel bir düğüm çok kullanışlı,sıkarken iki kere koparttım ama