Lütfen Yardim Edelim

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında burman tarafından paylaşıldı.

1. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Not :anlayamadığım bir karışıklıktan dolayı bu konuyu ikinci kez açıyorum.

Hepinize selam arkadaşlarım.Formları karıştırırken geçmiş formlardan bırınde aşşagıdaki yazılara ve çare arayışlarına rastladım.Ama Kimseden cevap gelmemiş.Bende tam olarak nasıl bu olaylar durdurulur bilemiyorum ama cahil ve düşüncesız insanlar guzelım doğayı ve av alanlarımızı mahvedıyolar.
    Balık avı net olarak bı çare bulsak.Bukadar kişiiyiz! Yazıktır Günahtır .İçim acıyor.

Alıntı:
    kovboy´isimli üyeden Alıntı
    arkadaşlar ben bu foruma daha yeni katıldım alibeyköy barajını duyunca birkaç kelimede ben yazmak istedim ben 32 yaşındayım 10-12 yaşlarımdan bu yana bu baraja balık avlamaya gitmekteyim bundan 7-8 sene önceleri beni bu barajda yakalamadıgım balık yoktu sazan,levrek,turna ,yayın,çapak ve her gittigimdede balıksız dönmezdim ama neoldu bilmiyorum sanki çete gibi insanlar türedi hepsinde 1000-2000 metre ağlar hiçbirşeyi gözetmeksizin yılın 12 ayı burada balık avlamaya başladılar balıklara hiç üreme imkanı tanımadılar ikaz ettigimizde ise bizi tehdit etmekten bile çekinmediler ve sonuç neoldugunu anlatayım şimdi alibeyköy barajında begenmedigimiz çapak balıgını bile yakalayamıyoruz bırakın sazan,levrek,turnayı bu insanları kime nasıl şikayet edebiriz ne yapabiriz sayglarımla.
    Alıntı:
    FaTi´isimli üyeden Alıntı
    Alibeyköy barajında çok çeşitli balık yok.Çapak,kızıl kanat,gökçenez,sudak,kefal ve kaya balığı ( ıykk ) var.Turna veya sazan tutanı hiç duymadım.Bu balıkların avlanma dönemleride sirkülerde var zaten.Ama yiyebileceğin en lezzetli balıklar burada.Alibeyköy barajında 20 bin metre ağ olduğunu söylüyorlardı bir ara şimdi ne oldu bilmiyorum ama eskisi gibi balık çıkmıyor.Hatta haftasonu gidersen ellerinde tırı-vırı olan bir sürü denyo görebilirsin.Geçen hafta Alibeyköy barajının yanındaki dereye gittik.Elinde ağ olan bir kamil gördüm."Abi hayırdır buraya mı ağ çekeceksiniz" dedim.Pişkin pişnik evet dedi sığır insan.Hatta yanında ki adamın elindeki torbada 3-4 kiloya yakın yavru balık vardı.

Benim düşüncem İstanbul valiliğinin şikayetler için şu adresi var

http://www.istanbul.gov.tr/Default.aspx?pid=25

Ve şikayetlerin degerlendirmeye alındığını düşünüyorum

Bu adreste verilen formda " Başvurulacak Kurum " dıye bır bosluk var

Bu boşlugu işaretliyerek öncelikle şikayetimizi EYÜP KAYMAKAMLIĞINA sonra İL

ÇEVRE VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNE daha sonra İSTANBUL VALİLİĞİNE DAHA

SONRA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ASAYİŞ bölümlerine kopyalıyıp yapıştırarak

iletip gündeme getirelim belki bi başlangıç olur.

Linkteki Formda adımızı soyadımızı email adrEsımızı
    ""Tarafımın konu hakkında bilgilendirilmesini talep ediyorum"" yazan yeride

tıkladıktan sonra başvurulcak yeri ve konuyuda(BARAJDA KAÇAK AVCILAR) yazıp aşşagıda verilen örnegide şikayete kopyalayalım(kendi ad ve soyadımızla)

==========================================================================ÖRNEK ŞİKAYET

Alibeyköy Barajındaki kaçak balık avlanmasının önlenmesini.. Baraj cevresinde kendini bilmez haydutların aglarla ve tırıvırı larla kaçak olarak avlanmalarının önüne geçilmesini çok acil istiyoruz

İlginize sunarım
    Burak YILDIRIM

not: Balikavi Organizasyonu olarak 5000'i aşan üyemizle bu şikayetimizin arkasındayız www.balikavi.net

========================================================================-

Ben kendi maillerimi yolladım bile. sizdende aynı ilgiyi bekliyorum

ÖRNEGİ GENİŞLETİP HATALARINI DÜZELTİRSEK BERABERCENE DAHA İYİ OLUR..

Son düzenleme: 24 Şubat 2007
  2. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    faydası olur veya olmaz ben de gonderdim

3. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Arkadaşlar Hep Birlikte Hareket etmemizde fayda var bence :)

Son düzenleme: 24 Şubat 2007
  4. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Biz bir adım atalım bu maillerle belki daha iyi bir fikir bir çözüm daha buluruz.
    Sitemiz yeterince ilgi gösterirse bu mail olayına, faydasıda olcagına eminim

5. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Mail

Lütfen Mail yollayanlar da buraya mesaj atsın ki ortalama bı mail sayı bilelim

6. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Ben ilgili maili İstanbul Valiliği'ne gönderdim,umarım bu konuya gereken ilgiyi gösterirler...

7. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    Baş vuru kısmına Eyüp Kaymakamlığına şeklinde düzeltiniz.Bu hassas davranışınızı kutluyor vedilekçemi hemen gönderiyorum.

8. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Teşekkürler şimdi düzelttim.

9. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bende düzelttim teşekkürler.
    Eyüp Kaymakamlığı dısında ÇEVRE VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNE daha sonra İSTANBUL VALİLİĞİNE DAHA

SONRA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ASAYİŞ bölümlerine kopyalıyıp yapıştırarak

daha fazlada dikkat cekebiliriz.

Teşekkürler..

10. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    bende gönderdim oni

11. korkmaz5

korkmaz5

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 33kg
    ARKADAŞLAR ALİBEYKÖY BARAJI EYÜP KAYMAKAMLIĞINA BAĞLI DEĞİL
    GAZİ OSMAN PAŞA KAYMAKAMLIĞINA BAĞLIDIR LÜTFEN DÜZELTELİM
    YANLIŞ KURULUŞLARA BOŞA MAİL ATMAYALIM

12. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Benim bildiğim kadarıyla eyüp ama şüpesi olan kesin olsun dıye ÇEVRE VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNE daha sonra İSTANBUL VALİLİĞİNE DAHA

SONRA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ASAYİŞ bölümlerine kopyalıyıp yapıştıra bilirler

13. abdullahbolal

abdullahbolal

Arkadaşlar. 6 yıl boyunca Alibeyköy Baraj göletinde balık avladım. (1987-1993) Hatıralarımın en güzelleri o muhteşem kemerin etrafında yaşandı. Burada balık yok kelimesi gözlerimi yaşarttı. O Türkiyenin en lezzetli tatlısu levreklerine, harika turnalarına tutmaya bile kıyamadığımız sazanlarına ne oldu.

14. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ben bi gün bile bu barajda balık tutmadım.Ama hep duymsutum cok guzel balık oldugunu.Ve şimdi bende bu sözleri duyunca kötü oldum.Zaten yaratıgımız cevre kirliğinden ıvır zıvırdan cok buyuk zararlar verıyoruz kaçak avlanma olmasa bile her gecen sene daha zor balık avlıyoruz.Bide böyle köpekler.toplum doğa düşmanı itler bu kötüye gitme sürecini 10 kat hızlandırıyolar.Sanmıyorumki 20 sene sonra ufak tefek dere balıklarının dışında bi balık tutulsun..Cok acı..Bu boku yıyen insanların en küçük umurlarında değil,bu insan zaten denıze cöpünü atan,yere sigarasının izmarıtını atan,arabasıın küllüğünü yere boşaltan daha birsürü basit gözüken ama nekadar hayvan olduklarını gösteren bokları yiyen inasanlar bunlar.Doğa kirlenır tukenır umrundamı bunların Bokun ,çamurun içine at yemeyını ver allahım ne guzel yer der bu hayvanlar.O yuzden bunların cezasını bızım vermemız lazım onlardan cevre bilinci bekliyemeyiz.Daha cok sey söyliyecegim ama argo sınırlarını aşıyorum.Lütfen Bişeylşer yapalım.

15. borayto

borayto

insanın degerı olmayan bir ulkede sevgılı yonetıcılerımız bu gıbı hadıseler le pek ılgılenemzler canlı sahıdım

16. alaverd

alaverd

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 45 cm.
    mesaj gönderildi, kaymakamlık ve büyükşehir olarak gönderdim ben...

17. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    cok sınırlı kaldık. ilği cok az .Mesaj attım ama moderator lar ilgılenmiyor

18. ilkermalay

ilkermalay balina

eyüp valiliğine mail göderildi umarım kaale alan olur

19. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:
    YANGELE BALIKÇI MODU :-))
    Sevgili arkadaşlar aşağıda verdiğim adreslere de müracaatlarınızı iletirseniz cevap alacağınızı ve ilgilenileceğini umuyorum. Bundan önce yaptığım başvurulara cevap almıştım ve gereken yapılmıştı.

Su Ürünleri Hizmetleri Dairesi Başkanı Sn. Vahdettin KÜRÜM:
    vahdettink@kkgm.gov.tr

Şube Müdürü Sn. Yaşar KAYABAŞI:
    yasark@kkgm.gov.tr

Birim Yetkilisi Sn. Hamdi ARPA:
    hamdia@kkgm.gov.tr

20. yalcinicli

yalcinicli

Nejat, öyle düşünme..! Ilgilenildiğine ve gerekli işlemlerin yapıldığına da ben şahidim.
    Yer: Ödemiş Bozdağ Gölcük yaylası.
    Tarih: 2006 Ekim

Göldeki tüm ağlar, jandarma tarafından toplanıldı ve ağ sahiplerine hatırı sayılır para cezaları kesildi. Bunun dışında çok sayıda atılan oltalar bile toplandı.

Arkadaşlar bu tarz girişimlerde bulunmadan önce, kanuni prosedürünü iyi bilen avukat arkadaşlardan yardım almak en doğru olanı.
    Yanlış bir dille anlatılmış ve yanlış adrese gidecek olan ihbar dilekçesi, kaleme alınmayacaktır. O makam da ihbar dilekçesini asıl gitmesi gereken makama yollamayacaktır.

Saygılarımla...