makaralı olta için alarm

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında ikus26 tarafından paylaşıldı.

1. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    arkadaşlar belki görmüşsünüzdür ama yinede tarif edim dedim.. geçen hafta balığa gittim şu çin malı kapı alarmlarından düdük yapmıştım. denedim mükemmel bir buluş.. bulandan allah razı olsun..artık zil derdinden kurtuldum.. yapılışını resimli tarif edecektim ama resim eklemesini bilmiyorum. şu milyoncularda satılan küçük kapı alarmlarından alın tanesi 50 kuruş ben 1 ytl ye almıştım:(( düdüğün on-off düğmesini bi iğneyi kızdırarak delin sonra oraya bi tane iplik bağlayın ipliğin ucunada bi tane ters j şeklinde tel bağlayın. alarmı makaralı oltaya bağlamak içinde konfeksiyloncudan cırt cırt alacaksınız onlardan iki tane karşılıklı olacak şekilde 8 cm kesin ve düdüğün altına yapıştırın..
    şimdi sıra nasıl kullanılacak ;
    makaralı oltanın makaranın üst tarafına düdüğü bağlayın (aman dikkat düdüğün anahtarının on tarafı üste gelsin:: yoksa ötmez.. ) sonrada makaralının ilk halkasının üstünden misineyi alıp düdüğe bağladığımız çengele takın bundan sonrası çok zevkli:::))) balık geldiği zaman düdüğünüz ötecek
    ben denedim çok hoşuma gitti maliyeti düşük tanesini 75 kuruş hem gece takıp uyuyabilirsiniz balık ggelirse zaten kesin sizi uyandırır.....

2. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
  3. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    akşam eve gidince göndereceğim..

4. ÇOK SEVİNİRİZ :) teşekkürler

5. burak35

burak35

vallahi hocam iyi teknikmiş bekliyoruz.

6. balikci

balikci

Eğer benim bildiğim alarm ise çok ses çıkarıyor haberiniz olsun :) 1km öteden rahatlıkla duyuluyor ses, bukadar yüksek ses çevredekileri rahatsız etmekle beraber, civardaki balıklarıda ürkütebilir.

Ancak arkadaşımız sanırım farklı birşeyler yapmış, mutlaka görmek isterim.. resim konusunda yardıma ihtiyacın olursa özelden seslenmen yeterli ;)

7. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    arkadaşlar resimde göstermeye çalıştım makaralı oltaya nasıl takılacak onuda çizeceğim..

8. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    alrmın nasıl bişi olduğunu bilmeyen arkadaşlar varsa bi çerçiciye yada milyoncuya gidin siz isteyin onlar verirler kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz renk alarm bide alırken dikkat edin on off düğmesi nin çıkıntısı biraz fazla olanları seçin yoksa delerken zorlanırsınız...

arkadaşlar ba kadar çizebildim..anlaşılmayan yerleri sorabilirsiniz yada kendiniz dahada geliştirebilirsiniz mesala üstüne bide let te takılabilir gece ışık yanarr:))

9. yani tek kelime ile yanlızca bir TÜRK'ün aklına gelecek bir icat süper... tebrikler

10. erdak

erdak

Favori Kamış:
    makara olta
    En İyi Avı:
    8 kg aynalı sazan
    teşekkür

1 tane aldım deneyeceğim yalnız anahtarı on; doğru balık çekermi alrmı açarmı bilmiyorum

11. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Çok güzel bir fikir eğer sesin fazla olmasını istemiyorsanız sesin çıktığı yere bir bez parçası ya da başka birşey yapıştırılabiliriz..Kafamı kurcalayan tek şey balığın kuvveti o çıt çıt lı on-off düğmesini açabilecek kadar çekememesi durumu..Onun için de aletin içini açıp bişeyleri kırarak düğmenin kolay açılıp kapanmasını sağlamayı düşünüyorum :)

12. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    arkadaşlar ben denedim balıkta tuttum.. sertlik derecesi bence güzel çok küçük balık öttürmez ama 250 gramlık balık rahatlıkla öttürür..

13. Suatreis

Suatreis

arkadaşlar bu bahsettiğiniz alet 2 ytl karşılığında malzemecilerde zaten satılmaktadır. kendiniz de yapabilirsiniz ama bu hazır olanda misinayı tutturmak için kıskaç ve on/off düğmesi yerine yaylı bir swıch ve kamışa montaj içinde kuşağı mevcuttur. ayrıca led i de vardır. swıch ın yaylı olması sürekli değil vuruş anında ötmesini sağlamaktadır. sesi kısmak için buzzer in olduğu yere elekrık bandı yapıştırabilirsiniz. fotosunu bulursam eklerim. Ama arkadaşımızı verimli yaratıcılığı ve paylaşımı için tebrik etmeyide ihmal etmem.

14. erdak

erdak

Favori Kamış:
    makara olta
    En İyi Avı:
    8 kg aynalı sazan
    arkadaş o alarm 2 ytl nerden temin edebiliriz satış yerinin adresini verirmisiniz\

15. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Arkadaşlar, balık tutma işi artık tamamen teknolojik bir olaya dönmeye başladı:D Bu işin sonu yok.. Şöyle söyleyeyim, bir arkadaşım var, kulakları çınlasın. Turnaya gittiğinde at çek yapmaktan yorulup, sıkılıyormuş. Şimdilerde otomatik at çek yapacak sistem tasarlıyor kafasında:D.....
    :D:D:D
    Tabi bu tamamen şaka. Ama sürekli söylüyor;)

16. sabri03

sabri03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg sazan
    Alarm

Üstad ben afyon merkezdeyim. Lakin söylediğin aleti burada bulamadım. Senin bildiğin yerin adresi veya web sitesi varsa yazarsan sevinirim.
    SAYENİZDE AFYONDA TEKNOLOJİDEN FAYDALANSIN

17. moonstar

moonstar

Arkadaşlar,
    ben balık alarmı yapmak için dün bir adet kapı alarmı aldım.
    Fakat on off düğmesini balığın açması bence zor .bu alarm iki parçadan oluşuyor.büyük olan parçayı yere koyuyorum.küçük parçayı da büyüğün üstüne.küçük parçaya 50cm lik bir misina bağladım misinanın diğer ucunada elektronikçilerde bulunan krokodil taktım.krokodili kamışın misinasına tutturdum.en ufak harekette küçük parça düşüp alarm çalmaya başlıyor.

18. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    ardaşım ben bunu başka birinden gördüm ondan esinlenerek yaptım oda senin gibi yapıyodu en ufak rüzgarda bile düşüyor haberin olaa...

19. gezgin_18

gezgin_18

Favori Kamış:
    Makaralı olta Dip Küspe
    En İyi Avı:
    Çanılıdan 4.750gr sazan
    işe yarıyor

ben şuan ankarada olmadığım için bazen hotbird uydusundan yayın yapan cess phec diye bi kanal var sürekli av ile ilğili yayın yapıyor ona takılıp av merakımı özelikle de balık avını izliyorum senin anlattığın alarmı zaten orda kulanıyorlar balık oltaya vurdumu alarm çalıyor senin teknik işe yarar paylaşımın için sağol ankaraya izne gitiğimde mutlaka denerim.

20. simendifer

simendifer Sennur

Fotoğraf ve mesaj syazgeldi arkadaşımıza aittir. Kendisine teşekkür ederiz..

forumda gördüğüm olta alarmını kendime göre yorumlayıp montaj yaptım umarım beğenirsiniz.