maske,palet ve serbest dalış elbisesi seçimi

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında poyrazzz tarafından paylaşıldı.

1. poyrazzz

poyrazzz

Favori Kamış:
    zıpkın olta
    En İyi Avı:
    turna levrek
    arkadaşlar geçen sen bir gözlük almıştım ama burun kısmı altından su alıyor gözlük silikondan kaliteli diye aldım ama çok şikayetçiyim her yüz tipine uygun tavsiye edebileceğiniz gözlük varmı kaliteli ayrıca palet ve serbest dalış elbisesi hangi marka almak daha iyi kaliteli ve hesaplı

2. suat

suat

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    kırlangıc 1 kilo üzeri onuda vuramazdımda hayvan kacmadı 1 karışmesafeye kadar yanaştırdım zıpkını
    maske olarak ben apnea aldım 35ytl memnunum palet olarak alabiliyorsan apnea compozit 110€ısrala tavsiye ederim gözüne uzun gelebilir ama benim görüşüm mükemmel 5 6 dalış kullandım asırı memnumum bana tavsiye edenlerede teşekkürler elbise olarakta apnea kullanıyorum115€ ama cerssi yide tavsiye ediyorlar acıkcası ben yeteri kadar harcama yaptıgım icin alamadım170€ alabilirsen cerssi alamazsan apneada ii bende apneanın amma reklamını yaptım ama aralarında fiyat olarak en hesaplısı ve kalite olarakta ii ne diye bilirimki

3. CEM_CEYLAN

CEM_CEYLAN

Favori Kamış:
    Zıpkın
    En İyi Avı:
    930 gram RUS KEFALİ
    Abi gözlük ve elbise işini çok uygun bir şekilde halletmek istiyorsan benim alış veriş yaptığım balıkçının adresini vereyim.Şehreküstü metro istasyonundan dümdüz yukarı çıkan bir cadde var cumhuriyet caddesiyle birleşen orada İLGİN balık malzemeleri satan dükkan var.oradan alışverişini yapabilirsin bide cumhuriyet ccaddesinin girişinde bir dalış dükkanı var orsıda uygun.Elbise avcı için içi havlulu dışı kamufilajlı 7mm kalınlığında elbise 250 normal serbest dalış elbisesi ise 200 5.5 mm ama içi havlulu değil kışın üşürsün.gözlük ise 50 civarı ama çok memnunum.

4. poyrazzz

poyrazzz

Favori Kamış:
    zıpkın olta
    En İyi Avı:
    turna levrek
    gözlük aldım geçen sene aldığım gözlük burun kısmından yüzüme oturmadığı için su alıyordu şuan ki gözlükle böyle bir sorunum yok zıpkın aldım ağırlık kemeri ve ağırlık var dalış bıçağı aldım şnorkel var palet dalışa pek uygun olmasada şuan var idare ediyoruım sorun bir tek elbise en kısa zamanda allahın izni ile onuda halledicem

5. suat

suat

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    kırlangıc 1 kilo üzeri onuda vuramazdımda hayvan kacmadı 1 karışmesafeye kadar yanaştırdım zıpkını
    slm elbise olayında havlulu ve fermuarlı elbiseyi tavsiye etmiyorlar cünkü genelde o scuba elbisesi oluyor ben o yanlısa düştüm seninde düşmemi istemem sonra apneanın siyah olanını almıştım şimdi havlulu olan scba dalıslarımı beklıyor dolapta

6. zıpkın

zıpkın

Favori Kamış:
    SEACSUB X FIRE & APNEA(Hold your breath)
    En İyi Avı:
    Dostluk
    Arkadaşlar elbisenin için havlu olması sizi ısıtmaz, aksine üşütür.Havlu elbiselerde vücut ile elbise arasındaki mesafe opencell yani için havlu olmayan elbiselere nispeten daha fazladır.Ve buda elbise içine giren su miktarıylada doğru orantılıdır.Yani havlu elbiseler içine daha çok su alır.Elbisenin içindeki suyu vücudumuzun ısıyla ısıtarak uygun sıcaklığa getirdiğimizi düşünürsek.Su ne kadar çok olursa o suyun vücut sıcaklığımızı alması o kadar uzun sürer.Amaç sportif amaçlı zıpkınla balık avcılığı ise bunun için serbest dalış elbiseni (opencell elbise) tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Maske konusuna gelince maskenin pahalı olması kaliteli olması pek anlam ifade etmez önemli olan maskenin surata oturmasıdır.Küçük modelleri tercih edin bunlar genelde bütün yüz tiplerine uyar. Omer in, Apnea nın, Picasso nun, ve diğer serbest dalış markalarının veya kaliteli alıcaksanız yine ufak hacimli maskelerden yana tercih yapın, zaten serbest dalış markalarından tercih yaptığınızda içine su alma problemini pek yaşamazsınız.Genelde hepsi ufak hacimli olduklarından hemen hemen tüm yüz tiplerine uyum sağlarlar.
    Saygılarımla...

7. prefesör

prefesör

Selam arkadaşlar bence teknosap louk gözlük mükemmel onu tavsiye ederim elbiseye gelince çok alternatif var ama en iyisi apneanın neopren elbisesidir kamuflajlı olanıda var düz olnıda asimetrik kesim olduğundan vücuda tam oturuyor italyan malı ve garantili her handi birşey olduğunda değiştirebilirsin palette yumuşak olan palet iyidir seni yormaz apneada seçenek çok hepinize hayırlı dalışlar rastgele;