meçhul balık-07.01.2007

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında turkbey80 tarafından paylaşıldı.

1. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    eşkine hiç deniz balıkcılığı yapmadım ama artık ben bile öğrendim nurda :D

2. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    Arkadaşlar yanlış olmasın adını tam hatırlamıyorum ama bir ara gazetede hörgüçlü servet olarak çıkmıştı bu balık.Biz babamla bu balığın 5 kiloluğunu yakalamıştık.Gazetede yazdığına göre nesli tükenmekte olan türlerdenmiş.Kilo fiyatıda 270 dolarmış.Ve biz o 5 kiloluk balığı 2 aile tek seferde yemiştik doların 2 milyon olduğu zamanlarda.yani 2700 ytl:Dafiyet olsun

3. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    sevgili Emre gene on ikiden vurmus. Mustafa'da guzel bilgiler vermis ve baligi tanitmis. Bende bir iki sey ekliyeyim, baligimizi tam olarak taniyalim.

[​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

Azami kayitlara gecmis buyuklugu 110 cm , agirligi 19.2 kg'dir.Butun okyanuslarin subtropic ve tropic sularinda mevcuttur.Akdenizde de yaygindir.

Cok pahali bir baliktir. 15 ayda nufusunu ikiye katlaya bilme gucu vardir. Bu yuksek bir nufus yaratma kabiliyetidir. Su ustunde ozellikle palazlari yaprak taklidi yaparak genelde yuzen cisimlerin arasinda seyreder, kucuk baliklari ve yuzeyde yasayan karidesimsi canlilari avlayarak yasar. Genelde akintisi yavas korfezlerde, denize acilan genis nehir agizlarinin yarattigi deltalarda, sulara cakilmis liman ve benzeri kaziklarin etrafinda yasar, oldukca yavas bir baliktir.
    Uluslararasi litaraturdeki ismi Atlantic tripletail olup ulkemizde uckuyruk, tahta baligi, yaprak baligi olarakta bilinir.