Melek balıkları

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında mder55 tarafından paylaşıldı.

1. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Arkadaşlar,bu gün melek balıklarımdan iki tanesi eş tutarak ilk yumurtalarını hava filitresi üzerine bırakmaya başladılar.:) Bu olayı ilk gördüğüm an ne yapacağımı şaşırmış bir vaziyette Onur hocamı arayarak neler yapmam gerektiğini kendisinden öğrendim.Teşekkürler Onur hoca.(meleklerin ilk sahibi..)Bu güzel olayın fotoğraflarını sizlerle paylaşmak istedim.:)Yumurta bırakma anları.Allah'ım sen nelere kadirsin..

2. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    misina,iğne, kurşun ve bunların kombinasyonları
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    :) Ne yapmak gerekiyormuş? Bizlerle de paylaşırsanız seviniriz. Çok ilginç gerçektende. Ben ilkokuldayken benim de siyah balıklarım vardı akvaryumda. Sanırım lepistes ama emin değilim. Akvaryumda bu arada japon balıklarıda var. Ben okuldayken bu siyah balık doğurmaya başlamış, minnacık minnacık yavrular, çıkan yavrularıda japon balıkları yutuyor. Annem panik halinde yavruları toplamaya çalışmış ama çok ufaklar, zaten çıkan pirana japonlar tarafından yutuluyor. Ben eve geldiğimde sadece 3-4 tane yavru vardı onlarda fazla yaşayamadan ölmüşlerdi.
    Bu da aklıma gelen bir hikaye idi konu ile alakalı.
    hoşçakalın:D

3. ''FatalErroR''

''FatalErroR''

Favori Kamış:
    okuma impact ron thompson 3,50 surf kamıs alba star 3,50 kamıs 2xLyra 600-60 (:
    En İyi Avı:
    Max Kamış Okuma makına (:
    Bunları hepsı yavru mu olucak:eek: ??? akvaryum yetmez bee :p

4. tolkien

tolkien Onur G. HİTİT

Favori Kamış:
    Olta
    Favori Makine:
    Alba
    En İyi Avı:
    5 kilo alabalık
    Eray Abi, gelebilirsem yarın uğrayacağım. Bugün beni aradığında çok sevindim. Torunlar olacak ha? :D

* * *

Arkadaşlar, bu yumurta dizen ufaklıkların geçen yılki "yumurta" halindeki fotoğrafları (yılbaşından birkaç gün önceydi sanırım - 2005'ten 2006'ya girerken):

[​IMG][/URL]

Bunlar da 1 hafta kadar sonraki halleri:

Bunlar da yaklaşık 1-1,5 aylıkkenki halleri:

* * *

Ve eklediğim ilk resimdeki yumurtalar büyümüş de şimdi anne ve baba olacaklar. Çok güzel bir duygu bu.

Eray Abi, tebrik ederim. :)

Uğrayabilirsem yarın uğrayacağım. O çiftin dışındaki tüm balıkları o akvaryumdan çıkarmak gerekecek. Çünkü şu anda o ikisi eş tuttukları için diğerlerinin hayatı tehlikeye girecektir. Ben 240 lt.lik akvaryumda bir çift meleği (Eray Abi'nin balıklarının ane ve babası, yani Eray Abi'nin resimlerindeki yumurtaların dedesiyle ninesi :D) eş tuttuklarında akvaryumda terör estirmeye başlamışlardı.

Saygılarımla...

Saygılarımla...

5. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    benimde vardı bunlar çok hızlı yüzüyorlar bide ani hareketleri çok çabuk yapıyorlar

6. Sevgili Onur ,

Benim kızın akvaryumunda 6 tane japon balığı var,
    ve dünden beri yemlerini almayı unutuyorum malesef ,
    herhangi bi zarar gelebilirmi bu gibi durumlarda?
    yem bittiği zamanlarda ev içinden ne verebiliriz aç kalmasınlar diye?

7. tolkien

tolkien Onur G. HİTİT

Favori Kamış:
    Olta
    Favori Makine:
    Alba
    En İyi Avı:
    5 kilo alabalık
    Balıklar 1-2 haftalık açlıktan (duruma göre değişse de) pek zarar görmezler. Tabi bu biyolojisi tam olarak oturmuş (biyoloji derken döngüyü kastediyorum) akvaryumlardan bahsediyorum. Normal bir akvaryumda (veya genel anlamla) 1-2 günlük açlıktan bir şey olmaz. Balıkları az yem öldürmez. Çok yem öldürür. ;)

Saygılarımla...

8. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Onur hoca fındıkların doğum fotoğraflarını eklemişsin.Teşekkürler.Hep yakalamakla olmuyur,birazda bakmak lazım.:)

9. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    Merhaba senin adına sevindim..Benim evdeki kardesim fanustaki balıgı cinsi japon pek verimli ya her iki haftadabir yaklasık yumurta atıyoo :) ilk gördügün kardesim makteriyel organizmma sanmıs yumurtaları sicak suyla yıkamıss sirkkeli suyla yıkamıss :) yıkamıss zavalıılar neyse fanusta cok dogurmasının sebebi suyunun sıkca degiştirilmesi japon balıkları ısı degişimlerine baglı doguruyollar dişiler yumurta atmadan bi hafta önce basının ustunde pamuk mukozası yada dersinde beyaz lekeler olusur erkekler de ise beyaz kabarcıklar cıkar ciftlesmeye yakın dersinde bunlar da benden olsun

10. Eray abim...
    Onur başlık istyordu
    Ne yapacağız
    Bir levrek ile ödeşirmiyiz...

Not: Mehmet Kalafatçı ile irtibatınız var mı?.. Yeni msn adresim sizlerde yok sanırım.

11. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Ahmet kardeşim,bu Onur hocayı ne yapacağım bilmiyorum:) kanıma girdi akvaryumla uğraşmaktan balığa gidemiyorum.Başlık için bir kaç bitki ayarlayacak:D .Bende onu denize levreğe götürecem.

Not:Mehmet uzun zamandır uğramadı.Haberleşirseniz beklediğimi söylersin.Yeni adresinde yok.Selamlar..

12. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    muhteşemler :)

13. istanbulteam

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    abi benim balıların yemi bitince ekmeğin içini yada galete ufalıyorum çok küçük benimkiler yiyordu japondu

14. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    ekmek ve benzeri yemlemeyi tavsiye etmem.
    1- mayalıdır
    2- şişkinlik yapar
    3- hazımsızlık yapar
    4 -karınları patlayı patlayıverir

bu 4 madde benim teorim, ispatlamayaı düşünmüyorum ama akvarist arkadaşların da ekmek ve benzeri yemlemeyi onaylayacağını düşünmüyorum. ;)

15. simendifer

simendifer Sennur

Amaniin, piticik piticik melekler olacakmış da, büyüyeceklermiş de, şirin şirin poz vereceklermiş :p Eray abi kutlarım, nur topu gibi meleklerin olacak :) Bir sürü hem de, çok şekerler :p Büyüyünce de fotoğraflarını koy olur mu ? :p

16. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Arkadaşlar,bu günde akvaryum içindeki kavgalar sürdü.Geçiçi olsada bir cözüm üreterek akvaryumu ikiye böldüm.Yumurtlayan iki melekten başkası bu akvaryumda kalamayacak işallah geriye kalan yedi tane melek balıklarına iyi bakacak aileler bulabiliriz.Saygılarla..

17. tolkien

tolkien Onur G. HİTİT

Favori Kamış:
    Olta
    Favori Makine:
    Alba
    En İyi Avı:
    5 kilo alabalık
    Eray Abi, bugün uğrayamadım ama bu birkaç gün içinde mutlaka uğrayacağım. Yaptığın uygulama geçici olarak işe yarayacaktır. Ayırmasaydın o çift en az birkaç meleği götürür, diğerlerini de yaralardı. (Bunların ana babası geçen sene elime saldırıyorlardı, suya elimi sokamıyordum) Üreme zamanında o sakinliklerinden eser kalmıyor, cichlid soyu işte. :D

En kısa sürede uğrayacağım ve durumu haledeceğiz. Çiftin dışındakilerin elden çıkması gerekiyor. Bu ayırme yöntemi kısa vadede iyi ama uzun vadede pek iyi değil. Bundan dolayı diğer balıklara yol görünüyor.

Saygılarımla...

18. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Sennur hanım fotoğraflar önemli değil o işi hallederizde,şu geri kalan meleklerden size göndersek diyorum..:D

19. istanbulteam

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    saten yavrular olunca akvaryumu ayıracaksın

20. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Meleklerin ilk günlerinden bir görüntü.Artık kuyruklar belli oluyor.:)