Menderes Nehri öldü Başimiz Sağ Olsun

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında solakali79 tarafından paylaşıldı.

1. solakali79

solakali79

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 2KG
    ARKADAŞLAR MERHABA BEN MENDERS NEHRİNE 3KM UZAKLIKTAKİ DENİZLİ SARAYKÖY İLÇESİNDE YAŞIYORUM ESKİDEN MENDERESTEN OLTAYLA 3-4 KİLOLUK YAYINLAR,SAZANLAR YAKALANIYORDU AMA DUYARSIZLIK VE İNSAFSIZLIK VE İNSANSIZLIK YÜZÜNDEN ŞU ANDA CANLI YOK ÇÜNKÜ OKSİJENSİZ YAŞAYABİLİRMİSİNİZ ARTIK BUNA DUR DEMENİN ZAMANI GELMEDİMİ? BU KONUDA GÖRÜŞ VE YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

2. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Bu konudaki duyarlılığınıza teşekkür ederim. Keşke hepimiz bulunduğumuz çevredeki yıkımı görmezden gelmesek ve ne yapabiliriz sorusunu soracak farkındalığa sahip olsak...

Size önerim, Menderes Nehri ile ilgili görüş, gözlem ve kaygılarınızı iki dilekçe halinde yazarak, bu konuda alınan önlemler ve uygulanan çalışmalar konusunda bilgilendirilmenizi isteyerek:
    1. TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Denizli İl Temsilciliğine
    2. TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu'na
    ve her iki dilekçenin birer kopyasını da bilgi için TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Merkez Yönetim Kurulu'na göndermenizdir.
    Hatta aynı ilden birden fazla kişinin benzer dilekçeleri iletmesi çok daha iyi olur. Meslek Odası, sizin göndereceğiniz dilekçeleri gerekçe göstererek ilgili makamlarla ve taraflarla yazışmalar yapacak, tahliller isteyecek, konunun takipcisi olacak ve gelişmelerden de sizi haberdar edecektir.
    Umarım en kısa zamanda bir sonuç alınır.
    Saygılarımla.

3. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Menderes nehri hem öldü hemde kurudu Aydından geçen kısmı nerdeyse yok denecek kadar az:(

4. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Mehmet abi bu ve buna benzer örnekler ne yazık ki artarak yaşanıyor. Hiç bir konuda olmadığı gibi çevre konusunda da istirkaralı bir politika izleyemeyen bir ülkedeyiz. Hatta ortada bir politika var mı, bu da tartışılır. Once sanayi büyüyecek, sonra çevre korunacak zihniyetimiz bizi bu günlere getirdi. :(
    Anımsarsanız 1990 yılı Ekim ayında Mükerrem Taşçıoğlu bir konuşmasında: "Türkiye için çevre bir lükstür, dilenciye kravat takmaya benzer" demişti... İşte buyrun, lüske girmedik, sonuç ortada :(

5. solakali79

solakali79

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 2KG
    Yardımın için teşekkür ederim ama bu bireysel bir hareketle sonuçlanacağına pek emin değilim ama dediklerine aynen yapcam ama herkesin bu konuda bişeyler yapması lazım ÇÜNKÜ BİZ BU DÜNYAYI ÇOCUKLARIMIZDAN EMANET ALMADIKMI???

6. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Dilekçe bir kişiden bile gelse, ilgili meslek odası işleme alır. Tecrübeyle sabittir ;) :).
    Konuyu okuyan birçok arkadaşımızın da benzer bir duyarlılıkla gerekli dilekçeleri yazacağını ve göndereceğini umuyorum. Dilekçeler tüm Türkiyeden de gidebilir ancak, çevresel yıkımdan doğrudan etkilenen kişilerin yazması her zaman için daha dikkate alınır. ;) :)

7. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Laf değil,Cözüm üretmek işte budur.Teşekkürler doğa adına...