Mercury 30 vs Tohatsu 30

Konu, 'Motorlar' kısmında KaptanYigit tarafından paylaşıldı.

1. KaptanYigit

KaptanYigit Ahmet YİĞİT

Herkese merhaba iyi hafta sonları
    Ben teknemin motorunu değiştiriyorum bende geçen yaz mercury 20hp marşlı trimli remote kontrollü vardı 1 ay kullandım teknemin ağırlığından dolayı yetersiz geldi şimdi 30 luk almayı planlıyorum ama hangi marka alacağıma karar veremedim arkadaşımda tohatsu vardı teknolojisi baya iyiydi motor pervanesi yere değince uyarı veriyordu falan filan yani demem o ki Tohatsu mu önerirsiniz Mercury mi ?

2. KaptanYigit

KaptanYigit Ahmet YİĞİT

Tavsiyelerinizi ve deneyimlerini bekliyorum

3. palet

palet Gökhan

İkiside aynı fabrikanın ürünüdür. Ana fabrika Tohatsu yan ürünleri ise, Mercury, Evinrude, Mariner, Nissan marine ve Renault marine dir. Tohatsu dünyada dıştan takma motoru üreten ilk firma olup yanlış hatırlamıyorsam ilk üretim 1906 da olmuştur.

4. palet

palet Gökhan

İlk üretim 1956 imiş. düzelteyim.

5. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    2014 te bu TOHATSU MERCURY aynıdır değildir tartışmasına yönelik bir araştırma yapmış,alttaki yazıyı kaleme almışım.
    .Bu bilgiler servisten,satıcıdan,ustadan,kullanıcıdan değil,firmaların genel merkezinin verilerinden faydalanılarak elde edildiler.
    Tohatsu motor co. çeşitli markalara fason üretim yapan bir japon firmasıdır,çin ve japonyada üretim tesisleri vardır.Son yıllarda,kendi markasıyla dünya piyasasında kendine yer aramaktadır.
    Mercury ise,Abd'de iki,meksika,belçika,çinde kendi fabrikalarında olmak üzere japon tht companye de fason olarak üretim yaptırır.
    Dizayn,tasarım,kalite kontrol(kullanılacak parçaların ve modelin performansının) tamamen amerika merkezde yapılır.
    Son yıllarda 30 hp ye kadar (dünya piyasasına sürülen) modeller tht de(tohatsu motor company) 40-50-60 çindeki mercury fabrikasında,75 ve üzeri Amerikadaki fabrikalarda üretilmektedir.
    30 Hp ye kadar üretilen modellerin, 6 hp ye kadar olanları,birebir tohatsu ile aynıdır.6-30 HP ARASI farklı dizaynda motorlar olup,tohatsunun modeli,eşi,muadili değildir.

Birebirlik tam olarak mercury ve mariner arasında vardır,evinrude ile tohatsunun ortak modelleri daha fazladır.Toparlarsak,
    mercury-mariner-tohatsu-evinrude ortak modeller======================- 3.5-4-6 hp.(evinrude küçük motorlarda bazı güçleri elemiş)
    MERCURY-MARINER-TOHATSU ortak modeller........................................................2.5-3.5-4-5-6 HP (8-9.9-15-20-25-30 TOHATSU da mercury dizaynı ve modelli üretim var,tohatsunun 9.8-15-20-25-30 hp de kendi dizayn ve modelleri mevcuttur ve farklı motorlardır!)
    tohatsu-evinrude ortak modeller...........................................................................3.5-4-6-9.8-15 hp

budun 34 ve palet bunu beğendi.