MİLAS - ÖREN 'de nerede ne avlanir?

Konu, 'Bölgeler' kısmında olcay tarafından paylaşıldı.

1. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Merhaba Arkadaslar,

Milas bolgesinden arkadas var mi tesbit edemedim. Yaklasik 2 yildir Milas-Ören'e gitmekteyim. Balik sevdasi yeni yeni basladigi icin Ören'de pek de deneme firsatim olmamisti. 2-3 kere çipura ve levrek icin kiyidan deneme yaptik ama birsey alamadik.
    Bu yore hakkinda bilgisi fikri olan arkadaslardan yardim rica ederim. Bayram tatilinde nasipse orada olacagim. Bilgili gidersem daha iyi hazirlanirim.
    Simdiden tesekkurler....

Son düzenleme: 5 Ekim 2006
  2. balıkçıl

balıkçıl

senin işinde zor be arkadaşım denizden uzaktasın deniz balıkçılığından haz alıyorsun.bayramda seyranda sönmez o ateş.sen kendini göllere derelere vur derim ben.:)

3. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Haklisin vallahi. Soyle iyi bir tatil denkgelsin de deniz hasretimi gidereyim diye bakiyorum. Denizin yerini tutmuyor mubarek goller dereler. Icinde ne oldugu belli sazan var su var bu var 3-5 cesit en fazla. Ama gel gelelim denize git... Allahim... Bereket iste...

4. ozan

ozan Ozan

valla çipura levrek var diye biliyom kuluçkahanenin oralardan dene çıkar herhalde

5. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Arkadaslar bolge ile ilgili bilgisi fikri olan yok mu hic?
    Klasik dip takimlari ve ayni amac icin mucadele edecegim o zaman... :)

6. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Tesekkurler

Cok tesekkur ederim Birol,

Sahil guvenlik dedigin yer sanirim Yali'nin sonunda. Oraya gecmek zor sanirim. Kapi var diye hatirliyorum. Melanor isini ilk kez senden duydum. Aklimda bulunsun...
    Yeni liman dedigin kisim da yalinin basindaki yer. Bir de Fener var oradan da atiliyor. Simdiye kadar ben hep Cipura icin canli mamun atmistim. Olmayinca olmuyor tabii ki. Canli yemlik cekebilirsem ilk firsatta dedigin yerden atmaya calisirim. Insallah yaza Oren'de de gorusebiliriz.
    Tesekkurler...

7. Olcay; bölgeyi tam anlamı ile bilmiyorum ama görüştüğüm arkadaşlarımdan aldığım bilgiler arasından özellikle melanur ve çipura için tavuk göğsu kullanılması öneriliyor.
    İstersen notlarının arasına bunuda ilavet bakarsın işine yarayabilir.
    Sevgiler...

8. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Cok tesekkur ederim Ahmet Abi,

Sizden Baris bahsetti. Cok degerli bir insan oldugunuzu belirtti bana. Yardimlariniz icin tesekkurler. Mamun calismazsa yanimda tavuk gögsü bulunduracagim. Ya da ikisini de denerim. Hem tavuk hemen dagilmaz lifli oldugu icin.
    Insallah yanyana olta atacagimiz zaman da gelir abi...
    Kolay gelsin... Saygilar...

9. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Evvvveettt...

Nihayet sabirsizlikla bekledigim zamana az kaldi arkadaslar. Nasipse C.tesi gunu Ören yoluna dusecegiz.
    Dusune dusune bir suru malzeme aldik takim taklavat her bisey tamam. (Bir tek Balikavi.net T-shirt eksik :) )

Siteden bana lazim olabilecek kisimlari da laptopa kayit ettim. Aklima gelince acip bakar bilgi tazelerim. Orada internet imkani pek olmaz. Sabah aksam deniz kenarinda olursam vakit bulamam :D

Milas'dan gecerken de canli mamun alacagim. (umarim o saatlerde bulurum) Yengec zaten bol kenarda. Tavuk göğsü, sülünes, boru kurdu vs vs... Hepsini de temin edebilecegim. Kendime guvenim yerimde, hava da iyi olursa ooooofffff.

Cok ozledim denizi arkadaslar cooook...

Haydee rastgele bakalim...

10. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    deniz seni çağırıyorrrrrrrrrrrr....olcay

hadiii rasgele,şansın bol olsun

11. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    olcay oradan geç kıyıkışlacığa , okumadın mı konuları. 3 kg luk çipura alıyor arkadaş. hem tanışmış olursunuz, hem 2 olta da beraber atarsınız ;)

12. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Sagolasin Fatih Abi...
    Vallahi bildigin gibi degil bu hasret yaw. Yasadigin sehirde deniz olacak abi ne olursa olsun...
    Istanbul'da 4 sene yasadim. O bogazin, halicin kokusu hala burnumda... :rolleyes:

13. Çarpmadır o çarpmaaaa :D :D :D :D

14. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Daha ne istiyonuz abi işte, direkt ajan gönderiyoruz site olarak :D :D

15. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    O konuya baktim aslinda biraz da kafama yatti gibi. Ama ben balik ciftliklerinin oldugu yerlerde av yapmak istemem pek. Hele bir de havuzun uzerinden yapilan av demek bildigin kultur cipurasi tutmak demektir. Havuzun disinda da olsa oraya o balik atilan artik yemleri yemeye gelir diye dusunuyorum.
    Bana herseyden tatmis balik lazim. O resimdeki balik sadece yem yemis gibi geldi bana. Alyanagi falan yok sanki :)

16. ergen

ergen

Telefon et.

Olcay,

Örene giderken Milastan Mamun ayirtirabilirsin!

Netten Milasin icinde bulunan Av Bayilerinin Tel. No. sunu bulmak kolay.

Telefon edip ayirttir. 2 Patlak Mamun senin 5-6 gün isini görür.

Milasa girdigin zaman, Marangoz Dükkanlarina dikkat et. Oradan 2-3 Liter
    Talas al. Mamunlari Talasin icine koy ve biraz Deniz Suyu ilie nemlendir.
    Bu sekilde Buz Dolabina, Sebzelige koy. 3-4 gün canli kalir. Canli olmasada is görüyor.

Rasgele

17. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    vitaminsiz çipura diyon yani :D :D :D

18. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Mamun canlıysa hele gücü kuvveti yerindeyse , atmadan önce kıskaçlarını nazikçe kopar ;)

19. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Ahmet Abi carpma olmasa da havuz uzerinden oyle balik tutulur. Ama o balik o hale gelene kadar ne yedi acaba di mi?
    Bana lezzetli balik lazim abi. 3kg olmasin 500-600 gr olsun lezzetli olsun. Alyanakli olsun di mi abicim? :D

20. Çok isabetli bir karar Tebrik ederim.