mırmır avı teknikleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında SHARK tarafından paylaşıldı.

1. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    Yalnız fazla küçük galiba:(

2. ozan

ozan Ozan

:D :D :D :D

3. volkanyaman

volkanyaman volkan yaman

Favori Kamış:
    Makinalar;Shimano__Kamışlar;Albastar Leo 3282
    En İyi Avı:
    5 kg AYNALI
    Paylaşım için teşekürler ...

4. sekom.sekom

sekom.sekom serkantuna

bilgiler için teşekkürler arkadaşlar aranıza ye katıldımçok faydalı bilgiler ögreniyorum allah razı olsun hepinizden

5. sekom.sekom

sekom.sekom serkantuna

çok teşekküeler allah razı olsun

6. Ordinaryus

Ordinaryus osman

Favori Kamış:
    shimano
    En İyi Avı:
    6.9kg levrek imzadaki:D

gölden çıkan kurtla nası denizde avlanıyorsun bozulma yapmıomu tatlı sudan tuzlu suya gırınce örnegin solunca n 10 cm ise 20 cm oluo tuzl suda ve ölüyor
    buyuk ihtimal rastlantısaldır

mırmır için 1)boru kurdu
    2) kum solucanı dalgaın wurdugu yerlede cıkar yosunların altında
    3)patlak solucan kum solucanına benze fakat arka tarafı tırtıklıdır ve fosforlu bi solucandır

Son düzenleme: 2 Ekim 2008
  7. memisayata

memisayata memis ayata

""

bilgiler tamamen gezip dolaşıp denediğim şeyler,

coğu zaman doğru oluyo fakat net budur demem yanlış olabilir

""

Mırmır yeri belirleme bilgim,
    antalya'da olanlar bilir , konyaaltı plajının bitiminde boğacayı wardır ordan tutun kemere kadar denize akan nehir ucları ve yanları mırmır için hep idealim olmuştur,

kum değil ama çakıl taşları ile karışık yarı kumluk bölüm oluyor.

mırmır herşeyden önemlisi kar suyunu sevdiğini düşünüyorum ki mart nisanda daglardan eriyen kar suyunun denize döküldüğü bölümün sağ - sol taraflı atarım oltamı hep,

yem olarak tavuk ve tektek kullanıyorum,

boğacayı denize akarken ki artık akmıyo o bölgede akşam üzeri alırdım.

ki artık o bölgede özel nedenlerden dolayı önünden bile geçmiyorum da :)

+++

yeni mekan olarak lara plajını uygun buldum kendime lara sahili kumluk güzel bi yer ama öyle güzel bir av çıkardıgım olmadı daha, inşallah güzel bişiler çıkartırımda paylaşırız tekrardan

ama söylenen ve ordaki sürekli gelip giden amatör balıkçı arkadaşlardan duyduklarım, o bölgenin verimli oldugu yönde...

Saygı ve Sevgilerle...

8. halil76

halil76 Halil Birdal

Favori Kamış:
    Ocean Surf 4.20 + okuma boxter bxf 60
    En İyi Avı:
    Kefal 1 kilo
    Dün hayatımda ilk defa tavsiyeler üzerine mırmır avına çıktım, forumdan edindiğim bilgilerle aldığım boru kurtları ile , normal izmarit için kullandığımız dip oltası ile bir kamışımı suya saldım, daha sonradanda mustad 7 numara çapraz iğne ile (kefal için kullanıyorum) tek iğneli dip takımı hazırladım, 140 gr lık kurşunu (boğazın dezavantajı) klipse bağladıktan sonra yaklaşık 50 cm köstek hazırladım misina olarakta okomanın 20 lik yeşil misinasını kullandım, almış olduğum kurtlar hernekadar ölü olsalarda, büyük boy bir kurdu komple iğne görünmeyecek şekilde taktım, boğazın akıntısından dolayı vuruşları net anlamak zor oluyor, ama arkadaşların bahsettiğine göre mırmır vurduğunu belli edermiş, kıyıdan yaklaşık 30-40 metre ilerisine ez kazara salladığım oltam yaklaşık 2-3 dakika sonra muthiş sallanmaya başladı benide tabi aldı bi panik, biraz bekledim, forumda yazılanlar aklıma geldi ve sakin oldum 2. vuruşuda alınca tasmalama yapıp balığı çekmeye başladım ilkten bayağ boşluk oldu hatta kendi kendime kaçırdık balığı dedim ama daha sonradan paşam başladı asılmaya bende karşılık verdim kıyıya kadar keyifli bir mucadele yaptık, almış olduğum balık ölçümlerime göre 32 cm boyunda yaklaşık 400 gr ağırlığındaydı, bana göre hatırı sayılır bir buyulukteydi ve çok keyifliydi sanırım zehiri aldım kurtları nasıl kullanacağımı falan tecrube ettim, en kısa surede tekrar gideceğim, anlayacağınız gibi istanbul :) akşam vakti guzle mırmır yapıyor, ha unutmadan benim gibi havaya bakıpta yağmurluk almamazlık etmeyin şuan geberik vaziyette yazıyorum yazıyı, fotografta koymak isterdim ama malesef tutacağımı hiç ümit etmedğimden almadım yanıma :D , bu mırmırı bana bulaştıran ve tavsiyeleriyle yakalamamı sağlayan siz değerli mırmırsever kardeşlerime Allah sizi nası biliyosa öle yapsın diyorum :D :D :D

Son düzenleme: 11 Ekim 2008
  9. murad

murad Murat

Boğazda böyle mırmır nerde çıkıyor?

10. gececibarış

gececibarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    1,850 kg Levrek/2.000-2.500 kg palamutlar
    bölgelerin yem durumu değişiyor mırmır için mesela ben erdek'te patlak solucanla avlanıyorum,boru kurduyla tutanıda biliyorum bölgedeki balık neye alışıksa onu yiyiyor aslında.
    ama kayalık yerden kaya kurduyla şansınız çok yükseliyor zira kaya kurduna hayır diyen balık tanımıyorum.
    aralık ayında galata köprüsünün ayakları çok iri mırmır yapıyor mesela onlar batak kurduyla avlanıyorlar.

11. pulserkan

pulserkan SERKAN

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    900 gr lahos
    fethiyeden slmlar

arkadaşlar ben mırmırı kış aylarında fethiye iskelesinden tutuyorum tavuk etine ama göğüs eti olacak çok iii geliyor bide benden size tavsiye eğer bırakma sistemini kullanıyorsanız oltanızı çok sağlam bir yere koyun çünkü eğer gelen mırmır 0,5kg ın üzerideyse ve oltanızı sağlam bir yere koymamışsanız oltanızın arkasından el sallama ihtimaliniz çok yüksek

12. sulhi yücel

sulhi yücel sulhi yücel

Favori Kamış:
    RODER/ST/4204
    En İyi Avı:
    2/kilo turna.
    bilgilendirici paylaşımlarınız için teşekkürler.

13. murad

murad Murat

Mırmır avı tekniklerini öğrendik sayenizde. Herkese teşekkürler. Şimdi uygulama için Anadolu yakasında yer tarifi verecek arkadaşlar var mı? Marmara tarafı veya Boğaziçi olabilir. (Aynı zamanda izmarit için de olabilir.) Şimdiden teşekkürler.

14. cetinsoft

cetinsoft Osman

En İyi Avı:
    1200 gr levrek (46 cm)
    Arkadaşlar bu bilgilere can-ı gönülden katılıyorum. Bana çok yardımcı oldular... Uygulayın tavsiye ederim... Ayrıca bu bilgileri paylaştığınız için de ayrıca teşekkürler..

15. çarkçı

çarkçı şefik

Favori Kamış:
    shimano 4.20 surf dam makina
    En İyi Avı:
    35 kg watoz(5 kişinin yardımıyla)
    Herkese merhaba
    sitede yeniyim ve bilgilerini burada bizlere aktaran herkese çok teşekkür ediyorum.
    sormak istediğim kurutulmuş(ölü)boru kurdu kullanmak ne kadar verimli olur?
    Herkese taşımakta zorlanacağı kadar balık tutması temennisiyle şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: 4 Kasım 2008
  16. cetinsoft

cetinsoft Osman

En İyi Avı:
    1200 gr levrek (46 cm)
    Ben yem olarak mırmır vs. için boru kurdu ve sülünez kullanıyorum. daha çok sülünez. elimde kalanları ise güzelce temizleyip bir gazeteye seriyorum. 3-5 saat serin yerde suyu çekilsin diye bekletiyorum. sonra dipfirize atıyorum. bu şekilde normal sülünezden daha dayanıklı ve tercih edilebilirliği azalmamış bir yem elde ediyorum. kurutmadan da koydum dipfirize çok kötü oldu. cıvıdı yemler...
    soruna gelince kuru yem dediğin tuzlanmış kurutulmuş yemlerse civarda balık varsa işe yarıyor. 1-2 dk suda kalınca salıyor kendini... çok kullanışlı değil bence...

17. çarkçı

çarkçı şefik

Favori Kamış:
    shimano 4.20 surf dam makina
    En İyi Avı:
    35 kg watoz(5 kişinin yardımıyla)
    Bilgilendirmen için teşekkür ederim dostum.
    Birde sormak istediğim midye kullandığını söyleyen bi arkadaş vardı (tam hatırlamıyorum)sizce midye gerçekten iş yaparamı(hani olurda yemsiz kalırasak acil durum halinde)

18. caner_1907

caner_1907 Caner Yıldırım

Favori Kamış:
    Sportex ve Shimano
    Favori Makine:
    Shimano Makine =)
    En İyi Avı:
    Haskefal(6 Kg)Ahtapot(1 Kg)Pullu Sazan(750 Gr.) 103 tane çıplak mezgit =)
    Tekneden Mırmır

Bizim yazlığımız Fıstıklıda.Dedem ve abim her akşam hava kararmadan önce fiber tekneyle istavrite çıkıyorlar.Şimdi sorum şu olacak.Onlar el oltasıyla istavrit tutarken ben kamış ile mırmır tutabilir miyim??Balık o zamanlar diptemi olur??

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

19. a_kadir77

a_kadir77 abdülkadir

Favori Kamış:
    makilalı olta
    En İyi Avı:
    eşkina-1700gr
    Evet caner kardeşim. neden olmasın, Ama mırmır genelde kumluk yerlerde ve kıyıya yakın kısımlarda olur. Yem olarakta mamun ve teke bir numaradır. şimdiden rasgele.

20. şahin1964

şahin1964 şahin

Favori Kamış:
    SCHECKSPİER
    En İyi Avı:
    _EŞKİNE_>3.800KG...
    mırmır avının inceliklerinden biri yemdir. özellikle yemin canlı olması gerekir.yem olarak mabun(kaça marmara) veya teke kullanabilirsin.genellikle kumluk alanlarda mırmır alabilirsin.