mırmır avı teknikleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında SHARK tarafından paylaşıldı.

1. atabey1970

atabey1970 mehmet

En İyi Avı:
    Yakaladığım ilk Balık
    merhabalar, geçen yaz kuşadası sahil kesiminde gözlükle daldığımda ilk kez gördüğüm o balık (mırmır) 10dk 1.70 cm derinlikte takip ettim izledim sürekli kumu ağzıyla eşeliyip duruyordu ,bayağı büyük görünüyordu, yaz gelene kadar sürekli bu balık hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum çünkü anlatılanlara göre bu balığı avlamak = adrenalin gibi bir şey olmalı fakat bu balığın tadı acaba hangi balığa yakın pek anlatılmamış acaba balık tezgahında kefal gibi satılmaması tadının kötü olmasından mı veya değeri mi yok anlayamadım neyse bu yaz yakalayınca tadına bakarım . Okuduğum bilgilere göre avlanma yöntemim :
    1- plaj gece vakti
    2-tavuk göğsü
    3-olta kamış 0.30 -0.40 misine kurşun
    4- iğne konusunu anlayamadım ? (araştırıyorum)

2. zeppelin

zeppelin Bülent

Tadı oldukça güzeldir. Kefal ile karşılaştırılamaz. Sonuçta mercangillerin önemli bir ferdi.

3. denizaltı

denizaltı emre

arkadaşlar mersinde mamun satılıyormu acaba

4. lepricon

lepricon lepricon

Favori Kamış:
    kendi kamışım
    Favori Makine:
    kendi makinam
    En İyi Avı:
    Deniz Turnası 60 cm

bende merak edıyorum bu sorunun cvbını :D

5. gtakgoa

gtakgoa gtakgoa

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 4.20
    Favori Makine:
    banax sx5000
    En İyi Avı:
    sarıkanat, 5 adet
    17 sayfa okudum hala İstanbulda mırmır varmı, yokmu anlamadım :)

6. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Önceki yıl Ekim ayında Yenikapı'da geceleyin lüfere yemli atmıştık. (ben atamamıştım, aslında atmıştım da dengeli savuramayınca takım kıyıya çok yakın düşmüştü, bu da pek atma sayılmadı haliyle. Zira epey uzağa atmak gerekiyormuş) O gece sağ yanımdaki komşunun oltasına 15 cm. bir adet mırmır düştü. Orada bulunan herkes anında haberdar oldu.

Sonuç: İstanbul'da mırmır var.:D :eek:

7. ahmetbag

ahmetbag Ahmet Hamza Bağ

mamun bulma imkanınız çok kısıtlı, bizim bölgede canlı boru kordu ile de gayet güzel sonuçlar alabilirsiniz arkadaşlar , tecrübeyle sabittir. rasgele

8. Rıdvan BALCI

Rıdvan BALCI Rıdvan BALCI

İÇİNE SU DOLAN ŞEFFAF TOPLAR KULLANIN,

9. hhbayraktar

hhbayraktar HASAN HAKAN

Favori Kamış:
    alba leader 4.50
    Favori Makine:
    daiwa ag 5000 ASB
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    sülinez

izmirden gelen dondurulmuş sülinez çok zor iş yapar. ama kendi çıkardığınız sülinezi canlı takın bakın neler oluyor. sülinez kesilse bile canlılığını devam ettiriyor. benim favorim sülinez. kurt da iş yapıyor. yapmaz mı? ama çıkarması çok zor. kum midyesi de iyi. tavuk marmarada iş yapmadı. 3 lü takım yaparım. 5-6 numara sazan iğnesi kullanırım. köstekler 40cm dip köstek 50-60cm. kurşun 75gr. beden misinası 30mm. dalganın çatladığı yere atarım. en fazla 75cm. derinliği var. gece...

10. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde
    5,6 sazan iğnesi ile tabiki iş yapamazsın. çapraz 7-8 i dene fileto tavukla

11. hhbayraktar

hhbayraktar HASAN HAKAN

Favori Kamış:
    alba leader 4.50
    Favori Makine:
    daiwa ag 5000 ASB
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    işyapamazsın.

iş yapamadığımı söylemedimki. bu yaz 150 ye yakın mırmır çektim. bunun 50 tanesi büyük en az 20 tanesi baba. 7-8 iğnede yaprak çok alıyorsun. yazık günah. tavuğa gelince antalya da iş yapıyor ama marmarada iş yapmıyor nedense.

12. chekich34

chekich34 Aytekin

Bu balığın tadı mükemmel.
    Hafif çipura balığını andırıyor ama daha lezzetli.
    Fakat size tavsiyem balığı buzlukta çok bekletmeyin.
    Yakaladıktan sonra bir hafta içinde tüketin.
    Beklemiş balıkta haliye tadında biraz değişme oluyor.

İğne konusuna gelince iki tırnaklı 3-4 no bildiğimiz çipura iğnesi kullanıyorum çok verimli. Özellikle boru kurdu kullanacaksan kıyıdan atarken bu iğneler çok faydalı oluyor. Kurdun iğneden çabuk düşmesini engelliyor.

Rastgele...

13. Doğuş Divrik

Doğuş Divrik Doğuş Divrik

merhaba abilerim ben 16 yaşındayım kumburgazda oturuyorum,zıpkınla daldığım zaman birsürü mırmır görüyorum ancak bunları oltayla tutmak neredeyse imkansız olutor çünkü kumburgaz sahilinde hez zaman yosunlar mevcut ve oltayı atar atmaz her yeri yosun sarıyor temizlemeside ikence resmen ancak bu yosunları geçecek tekneniz varsa çok güzel mırmır avı yapılacağını düşünüyorum.

14. NIRVANA

NIRVANA Levent

Favori Kamış:
    Shimano Yasei Sea Bass
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 2500FA
    En İyi Avı:
    41 Cm Uzunluğunda 625 gram ağırlığında Karakulak..
    antalyada mırmır avlamak için en ideal yerler nerelerdir arkadaşlar?tayinim antalyaya çıktı ve benim gibi mırmırcı arkadaşlarla tanışıp kaynaşmak istiyorum.şimdiden teşekkürler...

15. safaklarda

safaklarda Şafak

Favori Kamış:
    çeşitli kamış ve makineler
    En İyi Avı:
    37 cm levrek
    Bi önceki sayfalarda okuduğum kadarıyla lara sahilinde mırmır yapıyormuş...

Bilgilerinize...

16. dowso

dowso ENGİN

umıdınızı kırmak gıbı olmasın ama ben boru kurdu sulunez tavuk bu yaz hepsını kullandım lara sahılınde mırmır ıcın lokum denılen balık gelıyor sureklı gece gunduz aydınlık dolunayda buyuk mır mır alamadım yanımdakı kımse alamadı trt kampı yanında avladım sureklı ben bılmıyorum sız yenı bır avlak bulursanız mırmır yapan bana da haber verısınız :)

17. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Kudos IM-9 4,20 180-250 gr atarlı, Shimano Vengeance 4.20, amundson stager advance vs...
    Favori Makine:
    penn affinity 8000, ryobi naxo, okuma salina 2 16000 vs....
    En İyi Avı:
    tatlı suda; 9200 gr sazan ve 3300 gr kırmızı benekli alabalık - denizde; 180 cm vatoz
    Mırmır Antalya'da daha çok kış aylarında akşam saatlerinde yani gün batımından hemen önce başlayıp gece 24.00 sıralarına kadar devam ediyor ve yem olarak sülünez, boru kurdu ve yannıç (teke, tektek) hepsi için de tek ortak nokta canlı veya en azından taze olmaları... Deniz çok hafif dalgalı, hava hafif rüzgarlı, deniz dibi kumluk ayrıca iğneler 7 numara çapraz gerisi nasip ve şans...:) Antalya için avlak yerleri olarak insanların balığı çok rahatsız etmediği dibi kumluk her yer ve bu yerler de şehir merkezinden oldukça dışarıya çıkmayı gerektiriyor. Özellikle Kemer istikametine biraz yol almanız gerekiyor. Herkese rastgelsin...

18. tayfunksk

tayfunksk tayfun

En İyi Avı:
    dülger balığı
    mırmır

mırmırı avlamak çok sabır isteyen bir balık ve yakalaması da o kadar zevkli bir balık. en güzel yakaladığım mırmır bostanlı nikah sarayı civarları tarafındaydı 1 kg' ma yakındı.

19. ARIKANNNN

ARIKANNNN Arıkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surf 4.20 & Okuma V-System 2.40m 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Bluehawk 765
    Yeni Konu Acmak İstemedim YARDIM

Haftasonu Tekirdağ-Gaziköy taraflarına mırmır ve levrek denemesi yapmaya gidicem.
    O bölgelerde daha once mırmır deneyen abilerimden oraların meralarına uygun kullanmam gereken takımım nasıl olmalıdır?
    yem ne kullanmalıyım ?
    istanbuldan gidecegim, yemleri nasıl tedarik edebilirim?

takım bilgileri sunarsanız cok tesekkur ederim.Ayrıca samandıralı raglou takımınında nasıl hazırlamam gerektigini onerırsınız.

herkeze cok tesekkur ederim

20. mehmetsaka

mehmetsaka mehmet saka

güzelyalı - mudanya tarafında kıyıdan mırmır nerelerde olabilir. ilk defa gidicem. tecrübeli avcı arkadaşlar yarıdımcı olabilirse sevinirim.