MIRMIR

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında erkinvrc95 tarafından paylaşıldı.

1. erkinvrc95

erkinvrc95 Erkin

Mırmır yapay yeme gelir mi arkadaşlar gelirse eğer nasıl bi yapay yem olabilir bilgilendirirmisiniz fotoğraflada gösterebilirsiniz şimdiden teşekkür ederim

2. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
  3. baraküda007

baraküda007 fatih

güzel paylaşım erkan abi bu lrf ye bende başladım ama benim olduğum yer kumluk olduğundan daha çok küçük balık çıkıyordu o yüzden çabuk soğudum

4. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    Akdeniz'de balık çoktur. Ben olsam orada sanırım barakuda ya Lrf denerdim. Ben burada levrek için yapıyorum. Şimdiye kadar 1 kez yazılı hani yakaladım. Kısmetse hedef kilo üstü levrek bende. Oda olmadı daha.
    Buara balık yok zaten. Istavrit içinde pek ugrasmiyorum. Lrf ye çok para döktüm vazgeçmem ben.

5. baraküda007

baraküda007 fatih

erkan abi levrek bizim burada kışın çıkıyor yazın zor kışın lrf ilede limit altı levrek çıkıyor yakala bırak yapıyoruz sonra :) silikon takımlada tutanları görüyorum hep küçük levrek geliyor ben yakaladığım kilo üstü levrekleri hep rapala ile aldım birde kışın yemli takımla sülünezle kilo üstü levrek alanlar var ama yemli avda beni sıkıyor

6. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    Bugün av arkadaşı bir levregi aldı 40 cm. Burda da kış aylarında levrek var çoğunlukla. Yaz aylarında Avcı balık yok Akdeniz de Avcı balık oranı daha fazla hem spin hemde Lrf şansı daha çok.

7. baraküda007

baraküda007 fatih

o akdenizde yerine göre değişir erkan abi koca deniz heryeri aynı değil forumdada akdenizden paylaşım yapanlar genellikle mersin ve adana yumurtalık civarından oluyor benim buradan tanıdığın insanlardan bile mersin silifke civarına balığa gidiyorlar antalya yani oralara göre zayıf kalıyor ben mesala serik bölgesindeyim burada yazın kıyı balıkçılığı çok zayıflıyor

8. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    idk kısmetsizmişsin desene

9. baraküda007

baraküda007 fatih

aynen abi balıksızlık başıma vuruyor yaz geldimi :) geçenlerde ölüdenize gittik o ölüdenizin göl gibi olan yerinde oturdum suya baktım adeta balık kaynıyor sonra bir yavru balık sürüsü geçmeye başladı önümden ve arkalarından torpito hızıyla koca bir çatalkuyruk gelip sürüyü yardı geçti benim içim gitti o çatalkuyruğu görünce hanıma dedim evi buraya taşıyalım burada çok balık var :D

10. mexelina

mexelina emre

Favori Kamış:
    shimano catana 10-30
    Favori Makine:
    okuma trio s
    En İyi Avı:
    lüfer,mırmır,kefal,eşkina,izmarit,istavrit ...
    Konuyu acan mirmir i sormus...
    mirmir disinda hersey konusuluyor masallah...

birazda konuyu acanin sorusuna yogunlassak iyi olur bence.

bizde mirmir hakkinda malumat var diye girdik ama bisey yok...

mevsimi nedir mesela?
    Bu aylarda kiyidan alablir miyiz?

11. baraküda007

baraküda007 fatih

forumda bu muhabbetler her zaman oluyor ilk defa olan bir şey değil insanlar bu muhabbetlerle forumda arkadaşlar oluyorlar zaten eğer konu hakkında bilgisi olan yazmak isteyen olsaydı yazardı biz kimseyede engel olmuyoruz

12. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    Konuyu açanın sorusunu ilk mesajında cevapladım sanıyordum. Yapay yem ile mirmir yakalanırmı nasıl bir yem olmalı demiş. Savaş dursun bolca fotoğraflamış sayfaya bakarsa görür. Bence yeterli cevap bundan sonra aynı şeylerin tekrarı olur katkı yapmak isteyende yapar.
    Forumda mirmir avı diye başlık vardı. Isteyen bakabilir

13. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
  14. mysoylu

mysoylu Mehmet Soylu