Misina önerisi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında k.palaoglu tarafından paylaşıldı.

 1. k.palaoglu

  k.palaoglu Kamil

  Yaş:
  32
  Mesajlar:
  1
  Herkese merhabalar öncelikle, iki kardeş aranıza yeni katılmaktayız ben daha önce tekneden istavrit avı yapıyordum ancak kardeşimle kıyı balıkçılığı ile kendimizi geliştirene kadar istavrit ve sonrasında diğer balık türlerine yönelmek istiyoruz, yönlendirmelerle ve benim eski makinamla birlikte, ikimizin kamışı da
  Alba Telecast 420 birimizin makinası Captain Galaxy 6000 diğeri ise Okuma Aria 55A Captain'deki misina iyi kötü atıyorum bir süredir ama Okumadakini hızlıdan açık misinadan bağlattık daha makineyi açık konuma getirir getirmez misina dağılmaya başlıyor yerinde durmuyor sağlıklı atış yapmayı geçtim atış bile yapamadık adam gibi ve sürekli karıştı, açıkçası bu ekipmanlara ve acemiliğimize göre bize hangi misina gider şunu alırsanız sizi uzun bir süre götürür avda keyif de alırsınız vs gibi bilgili usta abilerimizin kardeşlerimizin yönlendirmelerine ihtiyacımız var hevesimizin kırılıp yarıda bırakmak istemiyoruz.

  Uzun yazdığım için özür dilerim, herkese hayırlı bereketli avlar dilerim.
   
 2. brus77

  brus77 Hüseyin

  Mesajlar:
  37
  Şehir:
  Çorlu
  Favori Kamış:
  Shekspeare Beta Carp-3,60 + Lineaeffe Titanium 4,20
  Favori Makine:
  DAM Quick Super 850 RD
  En İyi Avı:
  Levrek-1,7 Kg+Kalkan-1,5 KG+Turna-56 cm_1,5 Kg
  Misin kalın gelmis anlasan arkaya. Yada çok sert bir misina. Ama kalınlık çok daha olası. 55 lik makaraya max 28-30 kalınlıkta yumusak misina tavsiye ederim. Ekonomik olarak Powerline classic olabilir.
  Saygilar