Misina Sorunu

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Napster tarafından paylaşıldı.

 1. Napster

  Napster Burak

  Yaş:
  21
  Mesajlar:
  1
  Merhaba arkadaşlar,
  Acemiyim. İnternetten olta takımı aldım. Captain keops 4000 makine ve 3.5 metre yine captain kamış aldım. Bugün göle gittim fakat olta dahi atamadan geri geldim. Misina makineden sürekli dolanarak çıkıyor. Sabitliyorum kamıştan geçirip kancaya bağlıyorum bu seferde atarken dolanıyor birdaha toplanmıcak bir şekilde dolanıyor. Sizce bu neden oluyor? Acemi olduğumdan mı yoksa misina veya makineden mi kaynaklı. Misinanın ucunu alıp kamışa bağlayım diyorum misinanın ucunu alır almaz yaklaşık 3-4 metre kadar misina kontrolsüz bir şekilde fırlayarak dolanıyor ben daha çekmeden oluyor bunlar. Aldığım yer 0.40 misina sarılı olduğunu söyledi. Fakat problem ne anlayamadım atış için makineyi açıyorum fırlatıyorum hiçbirşey gitmiyor ve makineye misina dolanıyor birden. Nerede hata yapıyorum bilgisi olan var mı?
   
 2. yk71

  yk71 Yüksel

  Mesajlar:
  198
  Şehir:
  Ankara
  Misinanız 40 lık olduğu için makineye göre fazla kalın geliyor olabilir.Ayrıca misina sert ve makine kafasına da çok sarıldıysa, daha siz atış bile yapmadan kafadan boşalır. Misinayı 0.30 luk ve yumuşak bir misina ile değiştirip, misinayı makine kafasını da sıfırlamayacak şekilde( 1 mm boşluk bırakıp) sararsaniz problem çözülebilir. Ayrıca misinayı halkalardan geçirirken ve atış yaparken, kamış halkalarının aynı hizada olmasına dikkat edin. Ayrıca bu konularla alakalı youtube daki videoları izlerseniz sorun kalmaz.
   
  guney bunu beğendi.
 3. guney

  guney Güney

  Mesajlar:
  320
  Şehir:
  ankara
  En İyi Avı:
  dostlarım
  Merhabalar ...
  Acemilikte (Sizin deyiminizle) olur böyle şeyler , tecrübe kazandırır. :)

  Yüksel beyin ifade ettiği gibi yüzde 90 makineye fazla doldurulan sert misinada sorun, makine kafasındaki misina sarım yerini biraz boşaltın, 1, 2, mm boşluk bırakın sorun çözülecektir. tabi elinizdeki takımla atçek yapmaya çalışıyorsanız ve kalitesiz fırdöndülü ürün kullanıyorsanız ayrı. sorununuz giderek artar.

  genelge hazır satılan takımların çoğu bir şekilde sorun çıkarır, kendinize dert etmeyin, sorun ufak bir işlemle çözülür...

  Rastgelsin...