Mogan Gölünde Katliam Gibi Balık Ölümleri

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında KRAL_BALIKÇI tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Osman Bey inanin siz ve butun Ankarali Dostlarimiz o kadar koordineli calisiyorsunuz ve o kadar guzel yerlere temas ediyorsunuz ki... Bir dusunun bu hafta amator balikci olan her arkadasim cevresinde bir ekip olusturarak, bir video bir kamera bularak, sizin yaptiklarinin aynisini yapsa,ilgilileri aras, cekimlerini yayin organlarina gonderse, bu yorelerde kan bagisi kanpanyalari, ne bileyim, Ucurtma festivalleri, acikhava sergileri gibi halki baris ve sevgiyle bir araya topliyan ve konuya dikkat ceken aktiviteleri organize etme pesine dusse, polis , jandarma,medya, halk, belediyeler yavas yavas neoluyoruz deyip, bu isle baska turlu ilgilenmeye daha guclu bir ruh yayilmaya baslamasi icten bile degildir..

Mujdat Beyin ifade ettigi yontemlerle (Mujdat'a ek olarak Su urunleri okullarindanda bu konuda rapor ve inceleme cikartirilabilir) gol icin hem balik, hem insan sagligi, hem de golun son su kalitesi durumlarini sergileyen raporlarin cikartilmasi, konuyu daha ayrintili ve zengin bilgiyle islemek acisindan cok onemli. Yapacaginiz toplanti ve aktivitelerde diger cevre ve amator balikcilik derneklerinide devet etmeniz, daha fazla destek gorup, liderliginizin baska kapilar acarak buyumesine ve ulkemizin menfaatlerine hizmet etmede yeni bir gelisim izlemesinde etkili olabilir.

Yaptiginiz ve yapacaklarinizi bir dosya altinda belgeleyerek, Ankara'nin buyuk firmalarina cabalariniza ekonomik destek olunmasi icin basvurabilirsiniz. Sahsen
    cok uzun yillar Ulkemde bu cesit fon yaratma cabalarina katildim ve dernek yonettim. Bu konulari samimi ve tam bir guvenle birakin buyuk kuruluslari, esnaflarla paylastiginiz zaman bile goreceksiniz cok yuce destekler alacaksiniz.
    Milletimiz aslen cok comerttir. Yaptiginiz etkinliklerde onlarin logolarini basili yayinlarinizda destekci olarak vurmaniz, konuyu ifade eden afis , rapor, etkinlik, bez baskilarda gene bu logolari bastirmak maliyetler acisindan sizlere buyuk fonlar yaratip, daha kapsamli aktiviteler duzenlenmesinde yardimci olabilir. Ancak bu konularda samimi bir balikci ve doga severden ote hic bir sey olmamaya dikkat edin. Ulkemiz yanlis anlasilmalara da cok musaittir. Gereksinim duyarsaniz bu konularda daha fazla bilgi ve icerik size gonderebilirim.

Hersey icin cok ama cok tesekkur ediyorum. Sizi ve Ankara Ekibini tanimak benim icin buyuk bir gurur.

2. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşım vermiş olduğun fikirler çok güzel teşekkür ederim hepsi akılcı ve yapılabilecek yaklaşımlar arkadaşlarla oturup konu üstünde görüşmek ve kararlar almak lazım beraber başladık ve beraber elimizden geldiğince birşeyler yapmak için çabalıyoruz ve bunda kararlıyız.
    Dernek işine gelince bu konuda hiç düşünmedim bile içimizde derneklerden temsilcilerde vardı biliyorsunki desteklerinide istedim sonuç ortada bu konu üzerinde yazmak istemiyorum geresiz polemiklere neden olmamak adına yapmamız gereken hedefler belli amatör ruhla daha fazlasını yapabileceğimizi tahmin ediyorum fakat bir dernek gibi organize çalışabiliriz yanlış anlaşılmalara engel olmak için para konusuna kesinlikle girmek istemiyorum bu konuda sen dahil bir kaç arkadaşımızda öneride bulundu parasal destek için ama işin içine para girdimi kesinlikle yanlış anlaşılma olacaktır kendi çıkarları için yapılıyor diye bunun içinde maddi destek sözü veren arkadaşlarımıza buradan teşekkür ederim şu an için böyle bir şeye gerek duymuyoruz çok büyük bir organizasyon yaparsak belki o zaman ihtiyaç olabilir fakat şu an için en azından şimdilik böyle bir düşüncemiz yok.
    Amatör ruhumuzu kaybetmeden çalışmak için dernek olmaması en iyisi sonra bizde kravatlı derneklere benzeriz ve o heyecanı ve zevki elimizden kaçırabiliriz bence en iyisi böyle tabii arkadaşlarımızada bunu danışacağız benim kişisel görüşümdür bu.
    Senden mutlakaki bilgi ve içerik için yardım isteriz işimize çok yarayacağını biliyorum önümüzü mutlaka açacaktır.
    Esnaflarla görüşme konusu çok hoşuma gitti onları bir araya getirebilirsek mali yardım yerine afiş,pankart,vs.leri kendi reklamları ile kendilerine bastırtıp gerekli yerlere asmak kaydı ile görsel destek sağlanabilir tabii amatörlük heyecanı ile yapılabilirse daha etkili olur gibi görüyorum.
    Tüm fikirlerin ve desteklerin için tekrar teşekkür ederim.
    Amatör kalalım ve heyecanımızı hiç kaybetmiyelim.

3. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Yaptigimiz beyin firtinasi yaratarak karsilikli etkilesim. Hangisi sizi cekiyorsa sizin icin yapilmasi gerekenen dogru yol odur Osman Bey. Umarim tum arkadaslarim kendi fikirleri ve yaraticiliklariyla, sizlerin cabasina ve bu beyin firtinasi etkilesimine yorumlariyla katkida bulunur. Boylece degerli onderliginize
    en azindan yaraticiligimizla hizmet ederiz. Gorusmek dilegiyle saygilar sunarim.

4. asi_gecekondu

asi_gecekondu

Favori Kamış:
    her türlü balık malz.bulunmaktadır.
    En İyi Avı:
    sazan 6,500 kg(kurt boğazı),turna 4,200(kesik köprü)kefal 2,750(melen ağzı)
    Turgay Dayi Insancil Yönün Bir Kez Daha ön Planda Her Zaman Yanindayiz

5. Asant07

Asant07 Osman

Favori Makine:
    Banax
    Sayın Osman Bey ; öncelikle tamamen amatör ruhla yaptığınız bu çalışma için emeği geçen tüm arkadaşları sizin nezdiniz de tebrik ederim.
    Dün akşam Tv8 kanalında akşam haberlerini izlerken Mogan gölü ile ilgili bir haber dikkatimi çekmişti. Sizin sayenizde Mogan gölünden haberdar olduğum için dikkat kesildim. Ankara Büyükşehir Belediye başkanı konuşmasında Ankara'nın su sıkıntısı için Kesikköprü Barajından getirilen hattın yanına Mogan gölü için de bir hat çekildiğini ve 6 ay içerisinde bu hattın tamamlanacağını ve Mogan gölünü kurtaracaklarını belirtti. İnşaallah doğru anlamışımdır da söylediklerini yaparlar ve Mogan gölü kurtulur. Tabii ki 6 ay daha dayanmaya gücü kaldı ise.
    Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

6. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Sizler benim dayanaklarımsınız sizlersiz hiç birşey olamaz:) :)

7. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Hepinizin desteğine arkadaşlarım ve benim adıma teşekkür ederim.

8. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Osman kardeşim içraatlarında var.Umarız bu gercekleşir.Önemli olan su tabanının temizlenebilecekmi sözünün alınması

9. Sizi daha yakından tanımamız için İmza ayarlarını yaparmısınız lütfen:)

Nasılmı ? Buyrun bakın;)

TIKLAYIN

10. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    O konu hakkında bilgim var fakat ters olan şey şu daha evvel bu konu hakkında büyükşehir belediyesinden bilgi istedim resmi yazı olarak bana ellerinden gelen birşey olmadığını yazdılar tekrar gönderdim henüz cevapları gelmedi televizyonda söylüyorlar ama resmi yazı istiyorum yarın hesap sorabilmek için o yazı gelirse o zaman inanacağım doğru konuştuklarına ilgin için teşekkürler altı ay sonra bile gelse bizim için umuttur bu seferde su ürünlerini zorlayarak yaban hayatı için yardım isteriz göl kurtulsunda gerisini zaman içinde hallederiz.

11. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Turgay abi inan icim acıdı..Ben hayatımın 3 senesini Golbasında gecirdim.İlk balık tecrubelerimi orada yasadım desem yanlıs olmaz..
    7_8 yaslarındayken babamın kuyruguna takılır mogan golune balıga giderdim. Orada ailecek gecirdigimiz gunler herzaman hafızamdadır.
    Aradan 25 sene gecti ve o guzelim hatıralar sanki bir filimdi ve sinemadan cıkısta gercekle yuzlesmek gibi bu goruntulerle irkildim.İnan oranın havasını tenefus etmis biri olarak su anda cok uzgunum.
    Bu konuda yapılacak herhangi bir eylemde İzmirden kalkıp oraya gelmeye hazırım.
    Lutfen goruntuleri gerekli yerlere iletin.Eger bizlerin de yapabilecegi birsey varsa lutfen irtibata gecin..

12. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Osman abi,Turgay abi,Mustafa,ve Erhan.ve bu konuda duyarlı olan tüm Ankara'lı doslara , hepinizi canı gönülden kutluyorum ...

Bilmenizi isterimki bizlerde sizin yanınızdayız eğer üzerimize düşen bir görev olursa hazırız..

Saygılarımla..

13. genc_37

genc_37

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kilo kefal
    yuh ya yazık yazık ...

14. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Cd yi ön görüşme yaparak yaban tv ye ilettim .takipçisi olacağım

15. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Bizi yayınlanacağı tarih konusunda bilgilendirirsen sevinirim.

16. derya__kuzusu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Hayırlısı olsun abi ;) :)

17. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

MOGAN GÖLÜ BALIK ÖLÜMLERİ İLE İLGİLİ CD Yİ
    Gönderelimmi,Göndermeyelimi
    Yayınlanırmı,yayınlanmazmı derken sevindirici haber saat 18.35 civarında, Yaban tv koordinatörlerinden Barbaros bey tarafından,gönderdiğim cd nin yarın saat 20 de,eger bir aksilik olursa çarşamba günü saat 20 de kesin yayınlanacağı tarafıma iletildi.:)
    HABER PROGRAMI OLARAK,
    YAYIN AKIŞINDA YER ALACAGIDA BİLDİRİLDİ.

18. derya__kuzusu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Tebrikler abi bu çokgüzel bir gelişme inşallah fazla kesintiye uğramadan yayınlanır seni ve senin nezlinde tüm Ankara'lı arkadaşlara teşekkürler emekleriniz için :)

19. Kelanj

Kelanj

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7.5 kg.Sazan.
    Çok sevindirici bir haber verdin abi sağol.

20. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Bugun aldigim en guzel haber bu Turgay Abi. Eli opulecek insanlarsiniz. Super bir olay basarmissiniz. Saygilar sunuyorum Abi...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.