moganda ani balık ölümleri

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında oz0735 tarafından paylaşıldı.

1. oz0735

oz0735 Özkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    28.2 kg sarıkuyruk(kuzu);4.7 kg levrek;1.5kg kofana;4.5 kg deniz turnası;2cm gümüş(alanya)
    arkadaslar..geçen gün öğle civarı mogan gölüne gittim.kıyıyı takip ederek sasy atıyordum..1 adet turna aldım.bu göldeki ilk turnamdı. .aslında tatlı sudaki ilk turnamdı..ama biraz daha ilerleyince birkaçtane benim tuttuğum turna kadar ölü turnalar ile karşılaştım. .ara ara kıyıda balık ölüleri vardı.biraz daha ilerleyince binlerce ölü balık yavrusu ile karşılastım.suda ani bi değişim olmalı.çünkü önceki gün bir balık ölüsü bile görmedim.nedenini bilemiyorum ama sanırım oksijen yetersizliği ve kirlilik olabilir. lütfen bunu herkese duyurunki belki yetkililerin kulağına gider.ben elimden geleni yapmaya çalışacağım

2. Bilinçsiz tüketim ve çevre bilinci nedeniyle herşeyi hızla yoketme konusunda rakipsisiz:(
    umarım önlemler alınır ve eski günlere döner:(

3. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=11892

linki okuyabilirsiniz

4. oz0735

oz0735 Özkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    28.2 kg sarıkuyruk(kuzu);4.7 kg levrek;1.5kg kofana;4.5 kg deniz turnası;2cm gümüş(alanya)
    biliyorum serdar abi.ek olarak bende yazayım dedim.belki daha etkili olması açısından.bu olayı haber edende benim zaten.amacım bir an önce bir çare bulunması.

5. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Özkancığım
    Bu konulara karşı ne kadar duyarlı birisi olduğunu ben çok iyi biliyorum.
    İlk naberi bana veren sensin . Ne denli duyarlı olduğunun kanıtı.Osman abine haber verdim yerinde araştırdı ve raporunu yazdı.Umarım ilerisi işin ne yapmamız gerekli onun araştırmasına bakacagız.
    Kal salıcakla

6. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    konuyu açıp olayı da haber verdiğin için teşekkürler özkan

7. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Duyarlılığın için teşekkürler sen Turgay abiyi aramışsın Turgay abide bana haber verdi gerekli araştırma için bende dün araştırdım ve arkadaşlara sundum tekrar teşekkür ederim seninle bir ara tanışalım aynı yerdeyiz.

8. upsidedown

upsidedown

nedenini öğrenebildinizmi?oksijen yetersizliğimi yoksa kimyasalmı