muhteşem pazar günleri

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında SEMthecarpist tarafından paylaşıldı.

1. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    Merhaba arkadaşlar, işim nedeni ile sadece pazar günleri balık tutmaya gidebiliyorum ; Yine yoğun ve stresli bir haftanın ardından muhteşem üçlü tüm hazırlıklarımızı yapıp daha gün ağırmadan içimizde hep aynı o tarifi mümkün olmayan haz ve istekle evciler barajının yolunu tutuk.Oltalar teker teker çıkarılıp ,yemler hazırlandı tabiiki ilk olarak zaten daha önceden de bildiğimiz favori bölgemizi yemledik ve ardından oltalar sırasıyla atıldı. Oltaları takip ederken küçük çınlamalar ,hafif alçalıp yüselmeler aramızdaki yorumlar''kuyruğu ile dokundu, şimdi neredeyse gelir gibi...vs.'' der demez yaklaşık bir saat sonra çok şiddetli bir çınlama ile birlikte kamış neredeyse yere kadar eğilip tekrar aynı seviyede durdu ,yavaş yavaş çekmeye başladık çok ağırdı makaradan gelen sesler büyük bir sazanın bize yaklaştığının habercisiydi sanki, kısa bir süre sonra balık suyun üzerinde sağa sola büyük zig zaglar çizmeye başladı arkadaşlardan biri elinde kepçe ile dizlere kadar suya girdi işte o andan sonra ortalama 5-6 kg civarında bir sazan ile karşı karşıyaydık, güneşin ışıkları ile birlikte parlayan pulları sanki bizi büyülemişti oracıkta. O şaşkınlık ile dona kalmıştık, kimsede bir tepki yok sazan beni alın diyor biz ise o anı daha fazla yaşamak istercesine bekliyorduk ,ani bir kuyruk hareketiyle o berrak su dalgalandı misina kopmuştu ve o balığı kaçırmıştık...! Sonrasında şimdi halen o balığı tutamadım diye üzülmüyorum ,aksine o gün aldığım haz hala aklımdan çıkmadı... Bunu sizler ile paylaşmak istedim boll şanslar rastgele

2. Balığı alamasanda o heyecanı tatmak muhteşem bir adrenelin, hayat sanki duruyor ve yanlızca sen ve balık kalıyor, herşey biraz onun birazda senin elinde daha çok avcının elinde olsada :) , ama gercekten o an zaman duruyor ve balığı eline aldığında yada kaçırdığında zaman devam ediyor :)

3. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    melih reis gerçekten doğru söylemiş.önemli olan o andaki heyecanı yaşayabilmek haaaa balığı tutsan daha büyük bir heycan olurdu ama olsun.:) :) :) :) (rastgele)

4. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Kırklarelinden yeni bir balıkçı ile aynı sitede buluşmak ayrıca güzel.Yazınızı okurken olay sanki gözümde canlandı.Ah bir de o balığı şöyle su dışına alıp tartmak vardı.Neyse kısmetse bu sen çıkarırsınız ve fotoğrafını gönderirsiniz. ( Evcilere sık gidiyor musunuz,bu arada? )

5. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    bu sene inşallah ,sezonda görüşmek üzere (evcilere gitmek mi avatarıma dikkatlice bakarsanız anlarsınız)

6. balikci

balikci

misina kopsada o zevki doyasıya yaşamışsınız, sportif balıkçılığın en güzel yanlarından biride bu, balık kaçsada, yakalansada ap ayrı bir zevk. Hikayeni paylaştığın için teşekkürler, oltana herzaman böyle sazanlar rast gelmesi dileğiyle.

7. çılgınispari

çılgınispari

Sevgili SEMthecarpist
    Paylaşıma açmış olduğun Anın çok güzel yaşamak o anı hissetmek bile çok güzel bazı durumlarda önemsemediğimiz ve dikkat etmediğimiz durumlar nasıl kendini belli ediyor değilmi .
    Hiç hesapta olmayan düşünemediğin bir ayrıntı insanın hayallerini bir anda derin sulara alıp götürüyor .
    Benden size nacizane bir tavsiye eğer internetten alışveriş yapma imkanına sahipsen http://212.154.32.232:8080/vira/productDetail.jsp?PRODUCTID=2160382&TAPED=A&INTYPED=specs_0
    Vermiş olduğum linkteki misinayı makinana sarman fiyatı gerçekten çok uygun göl için ideal 0,38 600MT ve 15Kg çekeri var bizler misinanın sağlamlığını kontrol etmek için ne yaparız düğmük atar iki ucundan çekip koparmaya çalışırız değilmi kopmazsa bizim gücümüze göre sağlamdır hocam ben bu şekilde iki ucunu iki kaleme sarıp çekerek koparmaya çalıştım kalemden sonra sağ elimin orta parmağını neredeyse kopartıyordum neyse özür dilerim laf uzadı bence makaralarına bunu sar derim
    Ve siteyi incelemeni tavsiye ederim
    40-45-50-60
    kalınlıkta devamı var taktir size kalmış

8. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    evet balikci dostum ,zaten alabilseydik bile onu emin olki tekrar gölete geri bırakacaktım.Balık tutmayı bundan dolayı çok seviyorum...!

9. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    sevgili çılgınispari vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkürler.

10. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    sevgili dostum,SEMthecarpist ben eski bir balıkçı TOM AMCA lakaplı teoman
    turker.avarturundaki güzel,göl manzaran ve orada yaşadığın heyacanl,şahane
    pazar günlerin.eski göl maceralarımı hatırlattın.sen bir sazan kaçırmışın,üzülme
    TOM AMCAN tutulmuş 9 tane sazanı kaçırmış,inat bu ya!! gölde bir gece daha kalıp kaçırdığı kadar sazanı tekrar yakalayıp,iyi bir tecrübe edinmiştim.BALİKCI
    dostumuzun dediği gibi..amatör balıkcılıkta balık yakalamak kadar kaçırmakta
    ayrı bir zevktir.eski bir balıkcı olarak,kamışla balık avlarken..balık büyükse,belli
    bir mesafeye kadar balığı çektikten sonra,makinanın çatalını aç ve hemen ipi
    eline al,sazan kıyıya yaklaştığını hissettiği an,kenara parelel olarak,sağa veya
    sola seyir gösterir,sende ipi çekerken,sazanın seyir yönünde hareket et ve ba
    lığın yönü sana doğru yöneldiğinde,ipini çırpmadan sazanın geliş hızına parelel
    bir hızla elin ipte sabit bir şekilde geriye doğru,sazan kıyıya çıkıncaya kadar
    git,tabi bu arada bir arkadaşında kıyıda yerini alması içap eder.sevgilerimle nacizane bir tavsiyede bulunurken,öltan balıksız kalmasın TOM AMCA
    özür dilerim,bir şey daha var,balığı çekerken elini de deb
    riyaj şeklinde kullan,yani balık geri asılırsa ipin kaymasına
    müsade et balıkla inatlaşma.sevgilerimle

Son düzenleme: 1 Mayıs 2006
  11. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    selam TOM AMCA , öncelilkle 9 tane balık tutup kaçırmış olmanız ve sorasında da tekrar yakalayarak göstermiş olduğunuz azminizden dolayı sizi kutluyorum. Bu azınsanmayacak derecede müthiş bir performans bence ,bundan sonra demekki mücadeleyi elden bırakmamak gerekiyor , vermiş olduğunuz bilgileriniz daha şimdiden amatör balıkçılık maceramızda yerini aldı bile .tecrübelerinizden ileriki tarihlerde faydalanmak isterim .Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkürler .rastgele

12. YİNE ŞİİR YAZMIŞIN TOM AMCAM :D... içindeki güzelliği herkezin örnek alması lazım :)

13. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG

nasılsın galiba sizde benim gibi evciler hayranısınız o doğal güzelliği düşündükçe beynim dinleniyor orası benim için hayatla bağlarım toptuğu yer ne zaman ki bentin üstüne çıkıyorum başka bir dünya gidiyorum başka söyleyecek bir şey bulamıyorum ama buna çok dikkat etmeliyiz hiç rasladınızmı bilmem orada kapçılan geliyor çadır kuruyor ve bir ve iki yetmezmiş gibi 10 tane balık tutup gidiyorlar bence bunlar bu işi ticaret amaçlı yapıyorlar Evcilere arıcılık sertifikası vermeye gittiğimizde(Ben Pınarhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Memurum) muhtara sordum bunlar için önlem almıyormusunuz diye bana söylediği şu bekçi yok dedi böyle giterse orada 2 yıl sonra kg balık zor buluruz saygılar rast gele

14. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    sayın kardeşim çok haklısın sana tamamıyla katılıyorum .sevgiler rastgele

15. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    Samet sende benim gibi 1 Temmuzu bekleyenlendenmisin

16. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    Samet Doğum günün kutlu olsun nice yıllara

17. sazankefalbirdeben

sazankefalbirdeben

Favori Kamış:
    olta kasnak
    En İyi Avı:
    kefal 1 kg
    slm

aynı olay benim de başıma gelmişti ama biz tabi acemilikten ötürü balığı kaçırmıştık ben günlerce uyuyamamıştım

18. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    evet Ali kardeşim o psikoloji ilk anda çok büyük bir etki yaratıyor ama ....! olsun bu sezon inşallah...:)