Nasıl Bir Tablet Bilgisayar Almalıyım ?????????

Konu, 'Genel Konular' kısmında isottevfik tarafından paylaşıldı.

1. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Chv.Rg. 18 year tavsiyemdir.:thumb: :thumb:

2. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    İos'ta JB, Android'de root :) ama android root'suz da daha özgür :D çok gıcığım di mi :D

3. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Hiç denemedim ama Regal'in 24 kalibrelikleri de vardı sanırsam:laughing:

4. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Root'un sakıncalarını bir yerlerde okumuştum sanki, bir kaç kişi ana kartı yaptıklarından bahsediyorlardı.

Gerçi İOS da böyle bir sorunu barındırıyor ama benim başıma gelmedi, doğal olarak bende baya bir özgürüm. Hatta beleş whatsappım bile var:laughing: :laughing: :laughing:

5. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    :thumb: :thumb:

6. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    O kadar basit değil. Sen, asla ve kata, Apple'ın senin için uygun görmediği bir programı o alete yükleyemezsin. Sen yükleme vs. diyorsun, ben o programları yazanların tarafındayım daha.

Dahası, ben derim ki bedava olacak, oder, yok ben satıp para kazanıcam. Dikkat et, iPad alırsan, herşeyini, ama herşeyini, iTunes gibi sitelere teslim etmiş olursun.

7. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    :laughing: :laughing:

Abi sen hele bir söyle FBI mısın CIA mi?

Ya yapma allah aşkına ben telefonuma herşeyi yüklerim, istersem işletim sisteminin Android ile değiştiririm:)

Bunu ben yaparım, dışarıdan bir başkası da yapar ama riskleri tabiki de vardır.

Herşeyde risk vardır. Ama Apple ben yükletmem dese bile onunda bir açığı vardır:) Bunlar sistemsel yazılımdır ve her yazılımın bir açığı vardır:)

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    yükleyemezsin. dilersen sana aha şimdi bir ios uygulaması yazayım, tek yaptığı merhaba cağrı demek olsun. Bak bakalım yükleyebiliyor musun? Kendi yazdığın programı bile yükleyemezsin. Gidip bir sürü NDA vs. imzalayıp provizyon alacaksın da....

Ama Tevfik abimiz malum. iPad'de malum. Taksitlerinin yarısı anca gelmiş ipad'de çocuklar boyama programı kullanıyorlar. Artık bu işe yarıyor evde. Ama Tevfik abinin bugünkünden fazla bir şeyle işi olmaz zaten, niye uğraşsın Android'le filan?

9. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Merhaba Çağrıyı bende yazarım abi ama çıkıp açığını bulurlar:)

Bugüne kadar nasıl bulduysalar bugünden sonrada bulurlar:) Koskoca windows çözüm bulamadı İOS mu bulacak:)

10. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Sorun bu değil ki, sorun, apple'ın sadece kendi keyfine gelen uygulamalaraın ip*** hedelerine yüklenmesine izin vermesi.

Android'in bir SDK ve NDK'sı vardır. Dileyen internetten indirir, dilediği kodu yazar. Yap dersiniz ve size bri APK yapar. Bunu USB'den, internetten vs. Android telefona indirin ve kurun. Hepsi bu. Denir ki, amanda güvenlik açığı filan.. Hikaye... Zira zaten sandbox içinde çalışıyorsunuz, altında tasarımından gelen, bilmem kaç yıllık UNIX/LINUX tecrübesi var. Kolay değil onu aşıp, güvenlik derdi çıkarmak.

Ama Apple diyor ki, kullanıcılar dangalak, salak ve gerzek, bilemezler kendilerine fayda edecek şeyi. Ancak onun izin verdiği kodu yükleyebilirsiniz ve gene ancak onun izin verdiği tek siteden.

Olayın aslı pek görünmez. Olay aslen, apple'ın seçiciliği değil, ben programı sitemden sunuyorum diyerek sizin para istemediğiniz programı parayla size satması.

11. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Valla beni bu işe bulaştırmayın da........................:confused: :confused: :D

Ha, derseniz ki Shimano tablet var. Hay hay, başım üstüne:laughing: :laughing:

Al Shimano tabletini ve olta takımlarını, sonra da bin Shimano bisikletine, kim tutar seni.hihi Şimdi balık bulucu GPS hizmetide var. Balıklar kaçacak delik bulamazlar o zaman.

Uğraştık zamanın bir dönemine, hasbel kader bizlerde. IBM lerle başladık 16 Kb. Sanırım siz daha orta okullardaydınız büyük ihtimal.:p

Sonra, 6 ayrı işletme olarak sisparıydı, Fidelyosuydu L....x du:confused: Ankara'da, İstanbul'da bir sürü programların tanıtımlarına özel davetlerle gittik. Olmadı, olamadı. yeterli gelmedi. Bizim hızımıza uygununu bulamadık.:D Ve en sonunda 1.5 ayda, İzmirde büyük bir yazılım firmasına, Fidelyoya bile 100 basan program yazdırdık. Supervisör olarak hasbel kader bulundum. Ve Bursa ne dediyse, o oldu.:thumb: Ey gidi Efes günleri ey......mrsparkle mrsparkle

Dedim ya fazlaca anlamam bu işlerden. Benim pek işim de olmaz. Alo derim gidiyorsa, alo denip de bana geliyorsa, yazarım, çizerim ve enterlerim gidiyorsa, benim için işlem tamamdır.:D

Size kolay gelsin.

12. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    İşte senin anlamadığn İOS un artık güvenliğinin kalmadığı, diğer hiç bir şeyin güvenliğinin kalmadığı gibi:)

Jailbreak dediğimiz şey İOS mahkumiyetini sonlandıran ve istediğiniz uygulamaları Appstore üzerinden değil de başka(rapidshare, netload benzeri) upload siteleri üzerinden .ipa uzantılı şekilde indirip yüklemenize olanak sağlıyor:)

Sizin bahsettiğiniz ise tamamen Apple ile alakalı bir durum, ve bu durum aşıldı artık:)

Yazılım dünyasına hoş geldiniz:)

13. onur72

onur72 Onur

Favori Kamış:
    ALBASTAR 1942 İSTANBUL KAMIŞ 420CM
    Favori Makine:
    avenger av 65a
    iPad 3 64GB Wi-Fi + 4G Tablet kullanıyorrum.gayet mennumum.telefon sim kartımın internet paketinden dışarıda oldukça hızlı bir şekilde bağlanıyorum.fakat çogu ürün ücretli olduğu için maddi açıdan önemli onu söyleyeyim.ben kredi kartı tanımlatmam ürün almam diyorsan bulaşma derim.çünkü oldukça para harcarsın.samsung tabletleri de güzel.ama şuan yine tablet alıyor olsam yine ipad ürünü tercih ederim. 64GB' a gelince gereksiz.O kadar kullanmıyorsun.ama ben herşeyi atarım diyorsan tabi o farklı 6 aydır kullanıyorum ve mennunum ve tavsiye edebilirim.ama dediğim gibi ürünlerinin yüzde 90'ı ücretli diğer samsung vs vs tablet sunumlarını bilmediğim için yorum yapamıyorum.ama kalem herzaman itici gelmiştir bana :) şimdiden alacağın ürünü güle güle kullanman dilegiyle

14. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    İyide burada tevfik abiden bahsediyoruz. Jailbreak filan bozar onun gibi hassas adamı. O böyle dokununca yağ gibi akan ekranlar ister. Gerçi hiç üstüne vazife olmasada, bir şeyleri söküp dağıtmaktan hoşlanan biri. Ama bir kez dağıtır, bakar, içinde pilden başka bir şey yok. Dağıtacak yeri yok diyerek hevesini alır. Bir daha sağını solunu kurcalamadan mutlu mesut yaşar gider.

15. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    İçimi okumuşsun yine.:D :D

Tahmin yeteneğinize gerçekten hayranım.:thumb: :thumb:

Evet, dediğiniz gibi yağ gibi kaymalı.:laughing: :laughing:

Yani, beni bu kadar düşünmeniz ?:confused: :confused: :D

Gözlerim yaşardı gerçekten. Sağol.:thumb: :thumb: :D

16. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Eyvahlar olsun!!! :eek: hihi

Kanimizda yeterince virus yokmus gibi simdi de viruslerin en tehlikelisi Tevfik agabeyin kanina girmis. hihi Makara, kamis, sahte, navigasyon cihazi, kamera, akilli telefon, laptop derken... en tehlikeli virus, yani tablet bunyeye egemen olmus sonunda. hihi Allah yardimciniz olsun Tevfik agabey. :)

Son gunlerde bende de bir kasinti vardi, :p tablet pc mi yoksa e-reader mi?.... Apple ipad mi yoksa Samsung mu? derken Amazon Kindle`a niyetlendim, Fire HD serisine yoneldim.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/...&pf_rd_t=101&pf_rd_p=365400447&pf_rd_i=468294

Sonra kendimi frenleyip sadece kitap okuma amacli Paperwhite modelinde karar kildim... :)

http://www.amazon.co.uk/gp/product/...&pf_rd_t=101&pf_rd_p=365751407&pf_rd_i=468294

...falan filan derken son kararimi verdim ve tablet/e-reader mevzunu hepten kapatip onun yerine cok cok daha ucuza ve en az onun kadar guzel bir sey aldim: SHAKESPEARE MEDALIST 65. :D

http://www.ebay.co.uk/itm/261156053711?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Tevfik agabey, vallahi bu tablet olayi akillara zarar, cok arastirdim (arastirmadim desem inanmazdiniz zaten oyle degil mi? :D), tum yonleriyle degerlendirdim ve neticesinde sunu soyleyebilirim:

Sayet kitap okuma agirlikli dusunuyorsaniz (basili klasik bir kitaba vereceginiz paranin onda hatta yirmide biri fiyatina e-kitap alabilir ve gozleri hic yormadan saatlerce okuyabilirsiniz) Amazon Kindle Paperwhite siddetle tavsiye edilir.

Yok eger internet icin diyorsaniz daha genis ekranli birsey olmali bence. ipad-2 ideal olur ama biraz fiyatli tabi. Samsung, Blackberry, Asus ve Acer modellerine bakilabilir.

Tablet olacaksa en az 10 inc genislikte olmali derim. Daha kucuk ekranli bir seyde mesela forum muhabbeti cok zor olur.

Benim sahsi fikrimi sorarsaniz da derim ki bosverin tableti mableti, gelin size su NASCI (Naci abi)`den alalim bir tane. hihi O olmazsa Sustain olur, ne bileyim Biomaster olur veya Curado olur, hicbiri olmazsa bir tane daha Sahara olur. :D

Sunlara bir bakin isterseniz agabey: http://www.ebay.co.uk/sch/iPads-Tab..._Tablets_eReaders&rt=nc&LH_ItemCondition=1000

Ben Samsung Galaxy Note 10.1" diyorum.

17. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Teşekkür ederim Onur kardeşim.

Aynen dediğiniz gibi, kredi kartı falan tanıtmam.:D :D Öyle antin, kuntin işler bozar beni.hihi hihi

18. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Sorma be İbrahim kardeşim,

Fethiye'de okuyan, bu 2. dönemde tezmi ne hazırlayacakmış. ( Sanki çok lazım:confused: :confused: :D ) Eldekilerden birini istedi. Haliyle ötekilerde, 3-4 ay boşta kalacak ve bizimkine göz dikecekler. Adım gibi eminim.:D Ben, benimkini ucuz yollu kurtarmanın derdindeyim.:D :D Gitti, bizim bir makina parası daha.:confused: :confused: :D

Eh, almışkende azıcık da olsa elle tutulur bir şey olsun istedim; şöyle 400 - 500 seviyeleri, hem şoför arkası, hem cam kenarı, hem de 2.5 lira misali.hihi hihi

Sevgilerimle kal, İbocan kardeşim.

19. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
  20. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine: