neden sazan vurmaz !!!

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında angelcafe41 tarafından paylaşıldı.

1. angelcafe41

angelcafe41 gökhan yılmaz öztürk

Favori Makine:
    Makinam Bozuldu Ne Alsam ? :D
    En İyi Avı:
    keler 7.5kg - kuzu 1.5kg alanya iskele sazan 1.650kg
    öncelikle tüm forudaki arkadaşlara selamlar. ben tatlı suda yeni yeni avlanmaya başladım ilk gittiğimde 1 tane sazan aldım ama diğer gittiğim 4 seferde ise balık vurmadı bile hemde epey bir zaman harcamama rağmen. yanımda olta atanlar yakalıyor ama bana balık vurmuyor! yem aynı olta aynı eksik nerede bulamadım ve siz değerli balık av ustalarına sorayım dedim. ustalar benim eksiğim ne gittiğim yer buyuk degil bi tür sulama barajı ve küçük ama benden hariç %70 herkez balık alırken bana vurmuyor bile neden ne olabilir değerli görüşlerinizi bekliyorum saygılar...

2. nejat vardar

nejat vardar nejat vardar

Üzülme yalnız değilsin:p

3. angelcafe41

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    :eek: :confused: :eek:

4. mudeli

mudeli Gökhan

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    okuma
    En İyi Avı:
    selimhan 4300 gr
    böyle konumu açılır ya 30 kişi yorum yapar bu konuya vurmazsa vurmaz sazan soz konusu olunca umursamamak gerek :)

5. angelcafe41

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    sevgili arkadaşım sorun bendemi onu anlamaya çalışıyorum bana vurmuyor adam yanımda takır takır alıyor ben ustalarıma bir sorayım dedim zaten tatlı suda acemiyim. yani belki hata bende de olabilir sormakta fayda var;)

6. bassy_bolu

bassy_bolu altan koşar

aslında cevap kısa ve net nasib :)

7. angelcafe41

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    evet ama 4 kez gititm ve 1 tık bile yok:( :( :(

8. bassy_bolu

bassy_bolu altan koşar

orda balık tutabilenlerle yemin tamemen aynımı misinanın kalınlığı tamamen aynımı bunlarada dikkat etmelisin bence bende acemiyim ama belki yardımım dokunur diye söyledim :)

9. angelcafe41

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    aynı sevgili kardeşim aynı ama bende bi şanssızlık var anlamadım gitti:(

10. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Hiç bir bilgi vermemişsin ki, neyin farklı olduğunu tespit edelim :)
    Bir şeyler farklıdır, orada bulunan da sensin. ve bunu en iyi bilecek ve tespit edecek kişi de sensin.

11. bassy_bolu

bassy_bolu altan koşar

o zaman sen bize öyle bir soru sordunki (malzemeler aynı attığımız yer aynı yem aynı bana neden balık vurmuyor? ) ..bu işin içinden çıkabilecek kişinin elini öperim ben :) :)

12. angelcafe41

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    sayın ustam yer sulama barajı ve ben gece saat 4 te gidiyorum yaklaşık öğlen 12 kadar duruyorum yem olarak haşlanmış mısır ve değişik malzemeli hamurlar kullanıyorum.2 yada 3 lu dip oltası yapıyorum 50gr kurşunla.0,35 misina 330 luk kamış ve 70 lik makina kullanıyorum.ama 4 keredir hiç bir tıklama olmuyor.tamam balık belki azdır ama aynı yerdeki avcılar alıyorlar bende ise tık yok sadece merak ettim nedeni ne olabilir diye.

not: avlandığım yerin fotosunuda koyuyorum.

13. ubujavine23

ubujavine23 mehmet

En İyi Avı:
    220 kg geyik balığı 1150 kodiak balığı,617 kg domuz balığı
    bak daha bu sabah 35 kısılık sazan avsının yapmıs oldugu sazan avında bır tek kısı sazan bıle alamadı pekı sorun bızde mı degıl koca kocasazanlar onumuzda sazan gıbı suyun ustunde dans ettı bakın avcılar bız burdayız sıkıyosa yakalayın der gıbı kendılerını gosterdıler ama 35 kısı sadece sazanı gormekle oda gorebılenler tabı yetındı.senle alakası yok bak bız 35 kısı canımızı sıkmadık aksıne mutlu olduk sende uzme kendını daha karanlık yalnız olabılecegın sessız camurlu alanları tercıh edersen kısmetının acılacagını dusunuyorum..rast gelsın

14. avcı50

avcı50 Emre Ünlü

En İyi Avı:
    Sazan 14 KG
    sazan için bir öneri tavuk yumurtaya batırılmış tavuk derisi tüm sazanları başına çekior

yanlız oltaya bir top halinde takmalısın yani iğneye bir kaç yerinden geçir tavuk derilerini birde böyle dene bakalım sonuç değişcek mi ?

15. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Bazen bu durumlara rastlanır. Gerçekten de verdiğin bilgilere göre ufağı yada büyüğüyle sazanın eninde sonunda yakalanacağı şartlar var.

Kendi başıma bu durum geldiğinde "bu ortam yada teknikle kan uyumum yok" diye düşünür geçerim.

Buraya yeniden gitme durumun olursa, şamandıralı takım kullanmayı bir dene.
    İstersen tek kancalı (kayar kurşunlu) istersen 3 kancalı dip takımının şamandıralısı bazen daha fazla olanak sunabiliyor.

16. Mukadder

Mukadder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    11 Kilo
    Neresi

Arkadaşım Ben resmi açamadım bo gölet neresi isim olarak.Ve gölette diğer balıkçıların aldığı balıklar hangi boylarda sölersen yardımcı olmaya çalışırım.

17. gtatas

gtatas Gürcan Tataş

Favori Kamış:
    en ucuzu
    Favori Makine:
    en ucuzu
    En İyi Avı:
    Levrek 2.200 gr
    Valla Gökhan biz bunu denizde de yaşarız.Nedir bunun sebebi yem güzel takılmaz, yada yem yenmiştir devamlı kontrolu lazım.Herşeyi deneyerek öğrenicez.Rastgele.

18. oltacımanga54

oltacımanga54 oğuzhan ceylan

belki diğerlerinin kullandığı yemler daha cazip gelmiştir balıklara :)

19. jq3800

jq3800 mithat

Favori Kamış:
    fındık çubuğu :)
    En İyi Avı:
    ???
    gökan kardeş öncelikle herşey nasip işi dir nasipte varsa alınır yoksa sabahtan akşama kadar yatılır neyse arkadaşım gittiğin göldeki derinlik atış mesafesi onlara dikkat ettinmi yanın dakiyle aynı mesafemi atıyosun ben buna şahitim 3 mtr fazla at vurmuyo bazı göl ve göletlerde yemeleme hep yakın mesafeye yapılır elle atıldığından en fazla atabileceğin mesafe 20 mtr oyüzden balığı bazen yakında arayacaksın iğnelerde mısır diyosun solcan denesen hamur dene dikkat et muhakkak bi fark vardır.. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
    saygılar..

20. bekir arslan

bekir arslan bekir arslan

En İyi Avı:
    aynalı sazan 8 kg
    arkadaşım bence mutlaka bir farklılık var ve bu herşey olabilir misina rengi kalınlığı atış mesafen ve yemi takış şeklin ve taktığın yem de dahil.herkez mısır takar ama her mısır aynı değildir bazısı çok sertir balık yemi emer fakat iğne o anda mısırı delip balığın ağzına takılmaz ve balık yemi alamayınca kusar vuruşu dahi hissetmezsin bazısıda çok yumuşaktır ilk emişte ineden kurtulur. bunları iyi ayarlamalısın bence önce orda tutanlardan mısır al ve onunla kendi taktığın mısırı karşılaştır rengi kokusu vs.yine balık tutamazsan sana kendi yaptığım ve gerçekten çok etkili bir yemi söyleyebilirim. bol şans