Nedir bu Tatlı balık

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında yunusemreklk tarafından paylaşıldı.

1. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    3kg Bıyıklı- 4 KG TURNA 10+kg-Aynalıı
    balli abimizin verdiği ilk resimdeki büyük balıklar varya kuyruğu hafif kırmızı. işte o balık benim tuttuğum :)

ismini biilmiyorum yöreye göre hafif farklılıklar olmazmı balıkta çok takmayın ya bıyıklı diyelim :)

birde dip balığı şansıma gelmiş diyorsunda birader şimdi o akıntıda salsam ztn batmıyor dibe 0-1 numara mepps 3 numara vardı ama oda taşa mı ota mı ne takıldı çok zorladım koptu bulanık suda ztn birşey gözükmüyor. nasıl adam gibi balık tutacağım şaşırdım.

2. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Kuyruğu hafif kırmızı, büyük balıklar benim değil, Ruşen'in balıkları ve onlar bekir balığı dediğimiz tür.

Bekir balıklarında 4 bıyık bulunur. Demek ki en baştaki ifadende 2 bıyıklı demiş olmandan balığa dikkatli bakamadığın anlaşılıyor. Her neyse, çok döndük dolaştık ama, sonunda teşhisi koyduk sayılır.:)

3. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Bu balıga barbus deyin olsun bitsin..üçe beşe bakmayın.. yanlız ya fotografta bir sorun var yada balıgın vücudunda deformasyon var..

4. savas_ankara

savas_ankara Savaş YILDIZ

Favori Kamış:
    Remixon dolgu 230 cm, iki parça
    Favori Makine:
    Remixon Sunny 6000
    En İyi Avı:
    Yayın balığı, 3 kg (75 cm)
    evet, verdiğim söz halâ aklımda, en son av raporumda da bahsettiğim gibi ırmağın aşırı çokluğundan doğru düzdün olta atacak yer bulamadım, onun için balık avlamakta baya bir zorlandım.

ileride öyle bir balık yakalarsam, raporumu hemen ertesi gün sizlere sunacağım.

bu arada yarın Isparta Eğirdir Gölü' nde olacağım, balık avlayabilirsem orası için güzel bir av raporu hazırlayapı paylaşmak istiyorum.

herkese rastgele...

5. ponçzo

ponçzo burak yazıcı

kesinlikle barbus bıyıklı balık lazcası ponçzo

6. Şebut (Barbus esocinus) olabilir.
    Ama Muvaffak beyin dediği gibi vücut şekli bozulmuş. muhtemeldirki daha küçükken yaşadığı bir sıkıntı sebebiyle kuyruk kısmı gövdeye göre gelişememiş. Bu yüzden turnaya benziyor.

7. sazan_kolik

sazan_kolik saffet

Favori Kamış:
    Mitchel atlantis 390.lineaeffe oyster 390 albastar leo 350
    Favori Makine:
    Mitchel armada 7000.Lineaeffe rapid carp 65 albastar kk 70
    En İyi Avı:
    10 kg aynalı sazan 17 kg yayın 3.5 kg alabalık
    kum balığı yada mil balığı diyoruz eti lezzetlidir barut sezmez her türlü düzenekle her turlu yem ile tutulabilir.

8. cankiri

cankiri kenan

En İyi Avı:
    Lüfer
    aynen kum balığı yada bizim köyde daha çok kullanılan adıyla sarı balık.eti kılçıklıdır taşlık kumluk alanda yakalananın eti daha lezzetlidir.genelde oltaya gelmez agız yapısı otcul bi balık gibi sanki.ben aşagı yukarı bi kol boyunda olanı elimle yakaladım(köyde elle yakalardık bazılarına aykırı gelebilir ama inanılmaz zevklidir).büyüklerinde daha belirgin olmak üzere iki bıyıgı var.iç anadoluda çok yaygın bir balık.özellikle kızılırmak ve kollarında.