Nehir balıkçılığı yardım!

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Payanda tarafından paylaşıldı.

1. Payanda

Payanda Hüseyin

Merhaba arkadaşlar. Aranızda yeniyim . balık tutmayı çok severim fakat hep normal el oltası ile tutmaya giderdim . Makine almaya karar verdim fakat nasıl bir makine alacağıma dair hiçbir fikrim Yok. Lütfen bu konuda yardımlarınız bekliyorum. Tutacağım yer Dicle nehri. Nehir balıkcılıgı için genellikle akıntısı olmayan yerlere giderim atardım oltamı beklerdim . Bu görevi görebilecek bir makine istiyorum . Tavsiyeleriniz nelerdir ve tatlı su için hangi aletler lazım tam donanımlı olma açısından . Lütfen görüşlerinizi yazınız . Şimdiden teşekkür ederim

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Kamış ve makine şart. Ama ne tür bir makine ve kamış lazım onu bilemiyorum. Avlandığınız bölgede hangi balıkları tutuyorsunuz? Büyükler mi?

3. Payanda

Payanda Hüseyin

Büyük balıklardan kastınız öyle çok büyük 3-4 kg ise hayır bunları tutmuyorum. normal ne küçük nede büyük balıklar olacak şekilde bir olta takımı önerisi istiyorum . Hem kamış hem makine olarak .

4. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Balık avıyla alakalı internet üzerinden ürün satan marketlerin ürün incelemelerine bir göz at bence. Bir teleskopik kamış, birde makine. Çok masraflı olmayan ama beğenilen ürünleri bulmaya çalış. Yardımcı olmak isterdim ama bende bu konuda pek bilgili sayılmam. Avlandığın yerde olta balıkçıları varsa biraz sohbet et, ikamet ettiğin yere yakın av marketlerindeki adamlarla konuş. Yani takım almadan önce yeteri kadar bilgi sahibi olmaya çalış. Yoksa ileride ''keşke'' deyip durursun. Maalesef sadece bu kadar tavsiye verebiliyorum.

5. Payanda

Payanda Hüseyin

Olta balıkçısı Yok maalesef genelde geleneksel yöntemlerle tutuluyor balıklar. Av marketi Şırnak bölgesinde hiç görmedim Yok diye biliyorum o yüzden buradan biraz Bilgi almak için üye oldum . Yorumunuz için teşekkür ederim . Baska üyelerden cevap gelir umarım . :)